ant-T.04:02 » T1 Fatih-EXPO/Havalimanı Tramvay Hattı

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 09 Nis Pzt, 2012 00:01

Mehmet şu fotoları bir zahmet siteye yükleyiver, sayfa alıp başını gidiyor ben yaşlıyım abi takip edemiyorum, abi niye moderatörsünüz her mesajıda ben düzeltmeyeyim ya :)

Bir de numaralandırmasına falan kafa yoramayacağım, neden derseniz ya bu kentte yaşayan kimse yokmu bu işlere kafa yoran, ha varda başka yerde kafa yoruyorlarsa ona da eyvallah, yeterki birileri ses çıkarsın ama yok, bize ne abi numaradan, her türlü gider deniliyorsa ben ne düşüneyim Antalya'nın numaralama sistemini. Başar sen düşün bir numara sistemide onlara öner, sonra birileri araklasın önersin senin adına :)

Mehmet Kasım
Seyyah

Mesaj gönderen Mehmet Kasım » 09 Nis Pzt, 2012 11:31

numaralandırma başar abinin kontrolünde. acaba hat güzergahları nasıl? yeni sistem tramvayın yolcu sayısını arttırdı mı?

antrayı tanıma gayrelerimize devam ediyoruz. terminaldeki tramvay durağına hitap eden otobüsler

http://www.rayturk.net/antray-terminal- ... s-hatlari/
Yeşil ve turuncu hatlar şeklinde hizmet veren toplam 13 hat bulunmaktadır.

Ana hatlar olarak tabir edilen Otogar’dan kalkan yeşil hatlar şöyledir:

36: Terminal-Ahatlı-Uncalı-Gürsu (TK36)

45: Terminal-Yenidoğan-Meltem-Valilik (TC45)

60: Terminal-Çallı-Güllük-Işıklar-Özgürlük Bulvarı-M.Bld. (UC60)

63: Varsak-Beşkonak-Yeni Emek-Terminal (VT63)

Yerel hatlar olarak tabir edilen turuncu hatlar ise şöyledir:

502: Beldibi-Gürsu-Migros-Terminal

503: Aşağıkaraman-Fakülte-Dokuma-Terminal

504: Terminal-Kepez-Duacı-Fatih

505: Terminal-Döşemealtı-TOKİ-Organize

506: Terminal-DüzlerçamıDöşemealtı-Çığlık-Yağca

509: Fakülte-Otogar-Döşemealtı-Cezaevi

510: Terminal-Fatih-Duacı-Kepez

521: Terminal-Çakırlar-Akdamlar

522: Terminal-Bahtılı-Doyran
Resim

Mehmet Kasım
Seyyah

Mesaj gönderen Mehmet Kasım » 12 Nis Prş, 2012 16:47

http://blog.milliyet.com.tr/Mustafa_Aka ... t_anasayfa

burda vatandaş dilinden yorumlar var.

ÖmerYILMAZ
Sezonluk Yolcu

Mesaj gönderen ÖmerYILMAZ » 29 Eki Pzt, 2012 19:43

Öteki forumda yerimiz yokmuş bari burada pinekliyelim :lol:

Doğu Garajı
Resim

Ata Demirer abimize buradan saygı ve selamlarımızı iletiyoruz :D

Otogar İstasyonu

Resim

ÖmerYILMAZ
Sezonluk Yolcu

Mesaj gönderen ÖmerYILMAZ » 29 Eki Pzt, 2012 20:09

Büyükşehir Belediyesinin hat bakım aracı:
ABB-104 - Fatih İstasyonunda
Resim

Resim

Resim

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 29 Eki Pzt, 2012 22:05

Resim

Bu resimin üzerinde Otogar istasyonu yazınca ve resmide görünce bizim Esenler Otogar istasyonu geldi gözüme, çok benzettim özledim mi ne o mezbeleliliği :D

Bir de şöyle bir soru sorayım, şu aracın plakası? ABB 104 üşendiklerinden mi başına 07 yazmamışlar yoksa görünüş itibariyle bana göründüğü gibi çakma mı? :)

Resim

Vay be, işe ilk girdiğim günler gözümün önüne geldi, bunun belkide Türkiye'deki ilk örneğiydi Ulaşım A.Ş. de kullandığımız.

ÖmerYILMAZ
Sezonluk Yolcu

Mesaj gönderen ÖmerYILMAZ » 29 Eki Pzt, 2012 22:23

şu aracın plakası? ABB 104 üşendiklerinden mi başına 07 yazmamışlar yoksa görünüş itibariyle bana göründüğü gibi çakma mı?
Normalde bu araç "iş makinesi" gibi görünüyor. Genellikle iş makineleri bulundukları ilin plaka kodu ile 3/4 haneli bir sayı verilir ancak sadece bu araçta değil bazı resmi kurumların araçlarında bu tip plakalar görüyorum.
Mesela ASAT'a ait bazı araçlarda ABB - 123 şeklinde kepçe plakaları var, yine belediyenin bazı iş makinelerinde aynı ibare mevcut.
Vay be, işe ilk girdiğim günler gözümün önüne geldi, bunun belkide Türkiye'deki ilk örneğiydi Ulaşım A.Ş. de kullandığımız.
Bu da Antalya'da ilk ve tek :D

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 29 Eki Pzt, 2012 22:28

Başka resmi kurum araçlarında da varsa ve uygulamada bir değişiklik yapılmış ise bilemiyorum yoksa evet dediğin gibi olması gerekiyordu galiba, ilk kodu ve sayı ama bu araç normalde karayolunda gidebiliyor ve ruhsatının buna göre çıkartılmış olması gerekiyor, tabii karayolunda gittiği zaman normal plakası olması gerekiyor diye düşünüyorum, en azından bizdekiler böyle idi ama dediğim gibi belki bir değişiklik var ya da ABB de İBB nin bir zamanlar belediye otobüslerinde yaptığı gibi nasıl olsa kamu hizmet aracı kim bunu durdurup ruhsat soracak diye yapmamış olabilirler :)

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 29 Eki Pzt, 2012 23:20

Hm, bu plâka konusu hakikaten biraz garip! Aslında plâkada istenen herşey yazılı olabilir, ama il kodu, bildiğim kadarıyla, şart. Yani 07 TRAMVAY bile olurdu da, o 07 nerede?

ÖmerYILMAZ
Sezonluk Yolcu

Mesaj gönderen ÖmerYILMAZ » 15 Kas Prş, 2012 19:48

Resim

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 15 Kas Prş, 2012 19:52

Şimdi hakikatli bir uzay aracına benzemiş :) Bu reklam olayına pek çok kişi karşı, bir de kendini graffitici sanan ama maalesef zerre yanına yaklaşamayan ergenlerin en büyük savunması bu, "ama sizde o iğrenç reklamlarınız ile araçları kapatıyorsunuz, farkı ne?" demiyorlar mı, he haklısınız. :) İşin ticari tarafından bakarsam işletmelerin en büyük geliri reklam bu bütün dünyada böyle, devlet desteği ya da ucuz enerji sübvansiyonu falan filan olmadan çalışıyorsanız, ki şirketseniz kurallar herkese nasılsa size de öyle, para kazanmanın bir yolu olmalı, araç giydirme reklamda bunlardan birisi bu açıdan zararsız görüyorum. Ama diğer taraftan araçları göremiyoruz, nedir, yani tasarımı nedir, kimliği nedir ortada bir şey bırakmıyor, bu anlamda da pek hoşuma gitmeyen bir şey aslında, keşke başka alanlardan kazansalarda araç giydirme yapmasalar.

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 15 Kas Prş, 2012 20:02

İğ-Renç! :x

“Antalya Tramvay Hatları” sayfasına dön