ant-T.04:02 » T1 Fatih-EXPO/Havalimanı Tramvay Hattı

kemal
Hareket Amiri

ant-T.04:02 » T1 Fatih-EXPO/Havalimanı Tramvay Hattı

Mesaj gönderen kemal » 09 Şub Cmt, 2008 02:04

Antalya ikinci tramvay hattı inşaatı başlamış durumda .11,1 km lik 16 istasyonlu bu hatta işler hızlı giderse 2009 başında kullanılacak gibi görünüyor. alttaki resimde sefer başlama günü için eksiltmeli zaman göstergesi bile konulmuş...hadi hayırlısı:)
Resim

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 09 Şub Cmt, 2008 12:19

İkinci demek biraz komik geliyor bana. O ilki ciddiye alınacak bir hat mı ki? Doğru dürüst yapılsaydı, vasıtaları "eski" de olsa, gayet güzel, uzun, önemli ve ciddî bir hat olabilirdi. Ama ne olacak? Galata-nostalji havaları mı (bu söz yavaş yavaş midemi bulandırıyor, gücün yetmezse, nosstallcih), yoksa o hattı da takviye mi edecekler? Uzatılır mı? İkinci hat rayları da mı gelir (ne bu tekraylılık yahu?). Sistemleri değişik olan tramvayları da bir şebeke olarak toplamak mümkün.
Antalya için çok önemli bir adım, büyük bir şehir.
Alanya'ya bile artık doğru dürüst şeyler düşünmek gerek, ben orasını bir kaç binlik köy olarak tanıdım yetmişlerde, şimdiki nüfusa bir bakınız.

B. Alabay

kemal
Hareket Amiri

Antalya CAF

Mesaj gönderen kemal » 11 Eyl Prş, 2008 14:14

14 araçlık Antalya CAF filosunun ilk ünitesi deneme sürüşünü yapmış, ikincisi de yakında denenecek,Ekim ayında ilk tramvaylar Antalya'da olacak. Aralık 2008 de ise hat tamamlanıp raylar üzerinde deneme sürüşlerine geçiliyor.Resimde ilk tramvay seti San sebastian fabrikasında görülüyor.
Resim

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 11 Eyl Prş, 2008 14:20

Bakalım Antalya'da da mı sistem sosis kalacak, yoksa bir gün AĞ mı becerilecek ...

B. Alabay

kemal
Hareket Amiri

Mesaj gönderen kemal » 11 Eyl Prş, 2008 14:26

Şimdilik sosisle idare ediyoruz , pis minibüs dolmuş böceklerinden sosis daha iyidir. Bu iş zamanla ağ şekline döner herhalde, Antalya'nın öteki tramvayına da bağlanacak galiba,o zaman sosisin yarısı ortadan kesilmiş de, sosis tava gibi birşeye benzeyebilir :P
En son kemal tarafından 11 Eyl Prş, 2008 14:45 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 11 Eyl Prş, 2008 14:41

Antalya'ya metro çoktan gerekli ... bence şimdiki hâliyle Alanya'ya şöyle bir beş on tramvay hattı gerekirdi ... laaan, pis Alaman gafasııı, e mi.

B. Alabay

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 11 Eyl Prş, 2008 19:19

Amma yaptin Basar ya Alanya dedigin yer bir tane cadde baska bir halt yok ne yani nüfusun 4/2 si alman 4/1 i hollandali diye her yere tramvay mi olsun ne güzel minibüsleri var idare etsinler

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 11 Eyl Prş, 2008 21:57

Nüfusunun nereli olduğu beni ilgilendirmez (ve oranın Alaman kalitesi buranın Török klâsmanına maşşallahh yakın he!).
Ben bunu nüfusa bağlıyorum. Alanya Potsdam veya Freiburg gibi kentlerle eşdeğerde bir boyutta. Ve bana bak, ora yekkocadde değil, gırgır falan yapma, 1978'de ev almıştık orada, son 89'da gördüm, o zaman en az üç anacaddesi vardı! :lol:

B. Alabay

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 11 Eyl Prş, 2008 22:28

Valla ben bir anacadde bilirim bir hafta kaldim bir gün o minibüslere para vermedim nedense vermeyince istemiyorlar herhalde turist vermeyince caz yaparlarsa ceza yiyor olabilirler :D bunu kesfeden ben para vermeden defalarca bindim :D Gerci burda da beni Finlandiyali ya da Isvecli saniyorlar hic tipim benzememesine ragmen ilginc :P

Alanya ya bir tane tramvay hatti yeter ama Antalya kent merkezine bir kac tramvay hatti hatta bir de metro olabilir belki bilmiyorum Antalya yi hic gezmedim ki :S

Mehmet Kasım
Seyyah

Mesaj gönderen Mehmet Kasım » 12 Eyl Cum, 2008 14:53

http://www.haberturk.com/haber.asp?id=9 ... 2008/09/12

Esnaf mama istiyor. Ne esnafmış yav. Allah Allah. Tramvay bitince en karlı siz olacaksınız. Biraz sabır.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 12 Eyl Cum, 2008 15:36

Normalde verilmesi gerekir ama yani Türkiye de ki kanun nedir bilemem ama en son Güngören de bir yol yapiminda haftalarca dükkanlar kapali kalmisti ve o adamlarin paralari ödenmisti diye duymustum.

Bence acilinca kazanacaksiniz demek yanlis oradaki bizim dükkanimiz olsa yine bu sekilde düsünmezdik, sonucta isleyen bir dükkanin tüm trafigini kesiyorsunuz burada bir magduriyet var ve bunu olusturanlar bedelini karsilamali ama bu devletin kredi vermesi ile olmaz verdikleri yani beyan ettikleri vergi kestikleri fis üzerinden günlük kazanclari tespit edilip ona göre para verilsin iste o zaman görelim neden agliyorlar :) neden benim dedigim gibi degilde karsiliksiz para istiyorlar :D Magduriyetin giderilmesine evet ama uyanikliga hayir.

Mehmet Kasım
Seyyah

Mesaj gönderen Mehmet Kasım » 12 Eyl Cum, 2008 15:55

Tabi ki insani yönden baktığımızda kimsenin mağdur olmasını istemem. İşleyen bir çark. Ticaret yapıyor adam. Zaten piyasa durgun. Ama bu tramvayın da yapılması lazım. Bir orta yolun bulunması lazım.

Birde şu konu var: Sultançiftliği Tramvayı yapılırken esnaf projeyi mahkemeye vermişti. Caddeyi kapattılar yolu daraltıyorlar diye. O yüzden işler sarpa sarmıştı. Sil baştan proje yapıldı Bedelini topluca ödedik. Ama oradaki esnafının minibüsçülerle ilişkisi ne idi? Hala çözebilmiş değilim. E5'ten minibüler çekildi ama oradakiler hala çekilmedi. Bir bit yeniği var.

Demem o ki masumane gözüken bir eylemde arka planda kirli işler dönebiliyor. Bu ne hikmetse tüm metro inşaatlarında var. Marmaray'da var. Taksim-Yenikapı'da var. Otogar'da oldu. 4.Levent'te oldu.

Oldu da oldu.

“Antalya Tramvay Hatları” sayfasına dön