ant-T.04:02 » T1 Fatih-EXPO/Havalimanı Tramvay Hattı

kemal
Hareket Amiri

Mesaj gönderen kemal » 25 Haz Prş, 2009 23:20

Raylı Sistem’de müteahhit ve kontrolör firmaya süre verildi
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, Raylı Sistem’de müteahhit firmaya 78 gün, kontrolör firmaya ise 6 ay süre verildiğini açıkladı. Akaydın, bu nedenle sistemin 78 gün sonra deneme sürüşüne başlayacağını yaklaşık, 4 hafta sürecek deneme sürüşünün ardından sorun çıkmaz ise sistemin çalıştırılacağını söyledi.

2 Haziran 2009

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, kamuoyunda ve bazı basın yayın organlarında Raylı Sistem’in çalıştırılıp çalıştırılmayacağı ile ilgili çıkan haberler üzerine açıklamalarda bulundu. Başkan Akaydın, göreve geldiği günden bu yana bir ekibin Raylı Sistemle ilgili denetim yaptığını belirterek “ Bu denetimler sırasında sınırlı mesafede gerçekleştirilen deneme sürüşlerinde bazı eksiklikler tespit edildi. Sadece deneme sürüşlerinde değil, genel denetimlerde de sorunlar ve eksiklikler tespit ettik” dedi. Önceki yönetim döneminde yapılan teknik kusurlu işlerin düzeltilmesi ve sözleşmenin imzasından sonra işin bazı teknik mecburiyetler sonucu arttığını belirten Başkan Akaydın,“ Bu nedenle sözleşme kapsamında sistemle ilgili kontrolör firmaya 6 ay müteahhit firmaya da 78 gün süre verdik. 78 gün sonra raylı sistem deneme sürüşlerine başlayacak” şeklinde konuştu.

4 HAFTA DENEME SÜRÜŞÜ OLACAK
Başkan Akaydın, daha önce raylı sistem trenlerinin sinyalizasyon sistemi olmadan, bazı teknik kusurlarla ve bazı siyasi gerekçelerle yürütüldüğüne dikkat çekerek “ Biz şimdi bu teknik kusurları gidermek için çalışıyoruz. Bugünden itibaren 78 gün sonra muhtemelen Ağustos ayı ortalarında deneme sürüşlerine başlayacağız. Deneme sürüşleri 4 hafta sürecek. Deneme sürüşlerinin kusursuz gerçekleşmesi halinde sistemi çalıştıracağız. Amacımız, deneme sürüşlerinin ardından sistemi elimizden geldiği kadar hızlı bir şekilde devreye sokmak” şeklinde konuştu.

kemal
Hareket Amiri

Antalya yeni tramvay deposundan

Mesaj gönderen kemal » 09 Tem Prş, 2009 16:44

Resim

Resim

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 09 Tem Prş, 2009 19:20

Şu öndeki kuple bana çok garip geliyor, pek tramvayımsı değil.

B. Alabay

Mehmet Kasım
Seyyah

Mesaj gönderen Mehmet Kasım » 10 Tem Cum, 2009 08:56

Kemal Abi helal olsun. tatilde bile çalışıyor :) Antray hizmete girmişmi abi? Denedin mi? 11 KM AÇILMIŞ DENİYOR NEREDEN NEREYE GİDER? OTOGAR'DAN LARA'DAKİ OTELLERE GİDEBİLECEKMİYİZ?

http://www.antalya.bel.tr/varliklar/Tur ... _Hatti.jpg

Hayvanat Bahçesi son durak. Fatih yazan yer. 2. etap nereye kadar gider?

kemal
Hareket Amiri

Mesaj gönderen kemal » 10 Tem Cum, 2009 17:51

Bu fotograflar yabancı bir tanıdığıma ait adı Jean Tarkastad kendisi sırf tramvay resmi çekmek için buraya geldi ve Türkiye'de ne kadar tramvay varsa hepsini gidip çekti vallahi kendimden utandım ha.
Antalya'da yönetim değişince sistem kötülendi şimdi orası burası bozuk diye yeniden elden geçiyor o yüzden Ekim ayında deneme seferleri tekrardan başlayacak imiş.Türkiye klasiği yani :P :!:

kemal
Hareket Amiri

Antray'da sona doğru.

Mesaj gönderen kemal » 29 Ağu Cmt, 2009 14:47

28 Ağustos 2009

Koordinasyon merkezinden yapılan açıklamada raylı sistem entegrasyon testlerinde son aşamaya gelindiği bildirilerek, 31 Ağustos Pazartesi günü saat 13.00’den itibaren 12 vagonun aynı anda farklı ağırlıktaki kum torbalarıyla hat üzerinde deneme sürüşü yapacağı ifade edildi. Vatandaşlar dikkatli olmaları konusunda uyarıldı. Sürücülerin de hat üzerine araçlarını kısa süreli de olsa park etmemeleri, sinyalizasyon ışıklarına uymaları, trafik polisleri ve zabıtalara riayet etmeleri istendi.

Ağır, orta ve hafif ağırlıklarla sistemi test çalışmaları devam ederken, sistemin kumanda merkezi de işletmeye hazır. Hat üzerindeki sinyalizasyonlar da tamamlandı ve kumanda merkezine bağlandı. Kipa Kavşağı, Muratpaşa Cami Önü ve Balbey’de açılan yeni geçiş yerlerinde sinyalizasyon çalışması sürüyor. Ayrıca tüm hattaki makaslar kumanda merkezi tarafından kontrol edilebiliyor. Tramvayları kullanacak vatmanlardan ilk 20 kişilik grubun eğitimi tamamlandı. İkinci 20 kişilik vatman grubunun ise eğitimi devam ediyor. Mekanik ve elektronik bölümlerdeki personelin eğitimleri tamamlandı. 14 tramvayın tamamı da Antalya’ya geldi.

Ekim ayında yolcu taşıması beklenen Raylı Sistem’de Eylül ayında deneme işletmesine geçilmesi bekleniyor. Yaklaşık 1 ay sürecek deneme işletmesinde sistem tam kapasite ile kum torbaları ile seferler yapacak.

Resim

İnşallah karşıma çıkar da yolunda denemesini yaparken resimlerim :P

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 29 Ağu Cmt, 2009 15:29

Makasların otomasyonlu olması iyi, gerçi tramvayda görerek sürmek esası var fakat bu araçlarında takip edilebildiği anlamına geliyor bence, eğer böyle ise güzel iş yapılmış.

kemal
Hareket Amiri

Antray resimleri

Mesaj gönderen kemal » 14 Eyl Pzt, 2009 14:27

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

kemal
Hareket Amiri

Mesaj gönderen kemal » 14 Eyl Pzt, 2009 14:43

Çekilmez otobüs yolculuğu yüzünden pestilim çıktığı için Antray hakkında tamamına yakını gayet olumlu olan izlenimlerimi bilahare yazacağım . Biraz da güzergah resimleri:
Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Kullanıcı avatarı
Onur
Aylık Paso

Mesaj gönderen Onur » 16 Eyl Çrş, 2009 08:53

Öncelikle merhaba, birçoğunuz beni Flickr'daki fotoğraflarımdan ve bunun dışındaki 1-2 yerden tanır.
hasancicek37 yazdı:Harika resimler Kemal Abi..Ellerine sağlık..Yeni tramvay sisteminde de görüldüğü kadarıyla eksik birşey kalmamış..Peki yeni tramvay hattıyla önceki tramvay hattının ilişkisini gösteren bir harita yayınlayabilir misin Kemal Abi..
Ben gösterebilirim: http://i35.photobucket.com/albums/d158/ ... lan0hg.jpg Tabi haritayı 3 yıl önce yaptığımdan Muratpaşa-İsmetpaşa arasını yanlış çizdiğimi kabul ediyorum, Büyükşehir Belediyesi Nazım İmar planı'nı kaynak alarak 1 yıl kadar önce yaptığım transit bir harita da mevcut;
Resim

Tekrar görüşürüz :D

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 16 Eyl Çrş, 2009 12:28

Onur Bey tekrar hoşgeldiniz diyelim o zaman, Kemal abi sizden bahsetmiş ti hatta Flickr da resimlerinize uzun uzun bakmıştım :) normalde pek o sitelerde resim aramıyorum ama aslında bayağı bir derya oralarda.

Bir de bir soru, sizin haritadaki güzergahlar, projeler mi yoksa sizin olması gerektiğini düşündükleriniz mi? Antalya konusunda bayağı bir bilgi fakiriyim de :)

Kullanıcı avatarı
Onur
Aylık Paso

Mesaj gönderen Onur » 16 Eyl Çrş, 2009 16:10

^^ Baktığınız resimler bir tek Ulaşım'dan ibaret değiller ise güzel. (Bandırma, Yasemin Mori, İzmir, Rock Tatili Foça vb. fotoğraflarım da mevcut :D ) Tek sorun pro hesap alamamamdan dolayı en son yüklediğim sadece 200 fotoğrafın sayfamda görüntülenebiliyor oluşu...

Hat güzergahlarının hepsini Büyükşehir Belediyesi ve yerel haber sitelerinden öğrendim, Yapılmasını istediğim başka güzergahlar da var tabi, Liman-Bahtılı-Kepez-Varsak-Havaalanı-Lara güzergahında çift hat bir çevre demiryolu kurulsa harika olur.

Hatta biraz fütürist düşünür isek ileriki yıllarda Liman-Lara arasına tüpgeçit bile yapılır :D

“Antalya Tramvay Hatları” sayfasına dön