ant-T.04:01 » T2 Müze-Zerdalilik Tramvay Hattı

Kullanıcı avatarı
AyLiN
Aylık Paso

Mesaj gönderen AyLiN » 10 Şub Pzr, 2008 22:14

Antalyanın yazları 40 derece sıcaklığında bu Tramvayların çok cazip olduğunu sanmıyorum. Antalya Turistlik bir şehir yılda Turizim sektöründen milyonlarca dolar para kazanıyorlar. Her tarafta reklamlar var şöyleyiz böyleyiz gelin diye ama gel görki Tramvaylar ne durumda :). Antalyaya hiç yakıştıramadım doğrusu daha modern klimalı araçlar beklerdim.

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 11 Şub Pzt, 2008 11:25

O kadar gerekliyse, eskilerine klima taksınlar. Ama aslında ... burası da yazın 43º'lik hâllere düşüyor, ve doksanlı yılların ortasına kadar klimasız tramvaylar vardı - hâlen yaşıyoruz. O zaman pencereleri açsınlar.

B. Alabay

Kullanıcı avatarı
AyLiN
Aylık Paso

Mesaj gönderen AyLiN » 11 Şub Pzt, 2008 13:33

Hangi şehirdesin bilmiyorum ama Antalyada nem oranı çok yüksek olduğundan dolayı camları açmak hiç bir işe yaramıyor. Tabiri caizse cehennem sıcakları ile boğuşuyorlar. Klima taktırmak kolay ama bence yeni model tramvay olması çok daha iyi olurdu.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 17 Haz Sal, 2008 20:40

Sitenin öngörülen gelişimi açısından Antalya Tramvayı başlığı Tramvay Hatları başlığı altına taşınmıştır.

-Site Yönetimi-

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Gevezzeeee

Mesaj gönderen alabay » 12 Eyl Cum, 2008 19:33

Antalya'ya, dedim ya, aslında tramvay bile yetmez durumda.
Ve Alanya'da da tek hat yetmez. İnan bana, orada bir hafta kalmadım, haftaları saysam, yıllar çıkar :-) Ve eskiden de iki eski Alman MAN otobüsleri vardı, biri Yeşilköy hattındaydı. Kaleye de küçük bir otobüs işlerdi. Durak bile becermişlerdi o zamanlar. Biz Damlataş'taydık.
Ve Antalya'da da Bahçelievler'de ev vardı ... ohooo, neler vardı, bişi kalmadı yahu. Neyse, o zamanlar oradan da kızılbeyaz otobüsler işlerdi. Bütün bunlar medeniyeten geriledi! He, aklıma bir şehir daha geliyor, Denizli (hayır, orada ev yoktu ...), orada da doğru dürüst bir otobüs şebekesi ve filosu vardı, hem de kızılbeyazzz.
Heyt, ulan bi de bir dönerci vardı, Pamukkale'den hep otobüsle (!) oralara giderdim ...

Ah, Denizli dedik de, aklıma bir Schwenk daha geliyor ... sen o Orient Express başlığını kilitlemişin ... ben Denizli'den İstanbul'a 1995 veya 96 (belki de 94, unuttum) eski Orient Express'e ait bir yataklı vagonda gittim, bir bayan arkadaşla. Bizden başka tek bir çift vardı, gerisi boştu. Normal kuşete nazaran pahallıydı, ama alışık olduğumuz tren ve Türk otobüs fiyatlarına nazaran da yine bayağı iyiydi, ve öyle eski trene binmek itemeyen mi olur? Perdeler kırmızı kadife, yataklar rahat. Ama herhangi bir tünelde tekerlek kopmuştu falan ... neler yaşadık, neler :-) Yolculuk bayağı sürdü. Daha yeni modern bir yataklıya bindim, ne kadar can sıkıcı yahu ... eski estetikle hiç mukaise bile edilemez!

B. Alabay

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 07 Oca Çrş, 2009 13:36

Ben şu "nostaljik" (yani: paramız ve ilgimiz yoh, ama cozel gibi duruyoo) gevezeliğini de anlamıyorum ... eski de olsa, tramvay iyice işe yarayabilir. Beş, altı kilometrelik hat da iyi güzel ... ama bu da ne? Hat numarasını boşver, daha doğru dürüst ray döşenmemiş. Neden ikili yol değil? Neden beş veya on dakikalık aralık imkânsız? Hani acele işe şeytan karışırdı, bir de ucuz olan iki misli pahallıya patlardı ... işte misali. ne güzel, iki hat entegre olabilirdi.
Şehircilik ...

B. Alabay

kemal
Hareket Amiri

Mesaj gönderen kemal » 07 Oca Çrş, 2009 13:41

Hah doğru...vede benim duyduğuma göre eski hatta -yeni hat bittikten sonra- gidiş geliş yapılmak üzere ray döşenecekmiş vede iki sistem birbirine en çok yaklaşılan yerde birbirine bağlanacakmış, inşallah olur birgün.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 24 Mar Sal, 2009 00:45

Kemal Abim varmı bi 10 gün işin gücün, seninle çıkalım yola, İstanbul-Bursa-İzmir-Antalya-Adana-Kayseri-Konya-Ankara-Eskişehir ne dersin :) kaç günde dolaşırız?

kemal
Hareket Amiri

Mesaj gönderen kemal » 24 Mar Sal, 2009 23:19

Vallahi ben de isterim çok iyi olur da bu ara o çok zor . Taşınma falan gibi işler var bir de işlerde sezon başlamak üzere :cry:

kemal
Hareket Amiri

Mesaj gönderen kemal » 31 Tem Cum, 2009 10:16

Resim

Resim

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 31 Tem Cum, 2009 11:56

Amma da medenîyiz, kaç hattımız varmış, bak bir 1, bir 5 gördüm, vaaay.

B. Alabay

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 31 Tem Cum, 2009 12:32

Hat fazlalığı ile medeniyetin ne alakası var ki? Bence sen yanlış yerden takılıyorsun bu noktaya, istediği gibi numara verir adam senin ya da benim mantığım ile olması gerekmiyor.

“Antalya Tramvay Hatları” sayfasına dön