adn-M.03:01 » Adana Metrosu [İnşaat Süreci]

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 07 Şub Cmt, 2009 20:00

İşlediğin çok güzel. Gösteriyor ki, Fevzipaşa ve Yıldırımbeyazıt tarafları boş, bekliyor. En azından.

B. Alabay

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 09 Şub Pzt, 2009 23:27

alabay yazdı:İşlediğin çok güzel. Gösteriyor ki, Fevzipaşa ve Yıldırımbeyazıt tarafları boş, bekliyor. En azından.

B. Alabay
Google haritasında şehre biraz dikkatli bakınca aslında çok daha güzel geliştirilebilecek bir sistem oluşturulabilirmiş diye düşündüm, ama tabii ki Adana' nın yolculuk ihtiyacını bilemiyoruz, belkide bu en doğru güzergahtır, fakat hep söylüyorum şehrin gelişimini toplu taşımacılık ile şekillendirebilirsiniz, metro yapıp ilk günden parayı vuralım gibi bir düşünce olmayacağını artık herkes biliyor, o zaman metro yapıp metroyu götürdüğün yere yerleşim alanlarıda yaparsan talebi doğal olarak oluşturmuş olursun, ama işte bizde işler hep kopuk, biri dağ başına ev dikiyor, öbürü oraya ulaşım götürmüyor, niye irtibat yok, soru yok, soru var cevap yok. Oralaa oralaaa oraların orallaaaa hep bizim oleyooo onu biliyon deee mi? Selamlıyorum sizi Zeki Alasya - Metin Akpınar :)

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 10 Şub Sal, 2009 01:18

Burada bazen ilk önce metro, "banliyö" (banne lieu ne demek, bir düşün ama!) veya tramvay bir yere gidiyor, sonra oralarda semt oluşuyor. Eh işte ...

B. Alabay

kemal
Hareket Amiri

Mesaj gönderen kemal » 18 Şub Çrş, 2009 23:35

Depo ,Hastane - Kocavezir arasındaki 10 Km lik bölümde deneme seferleri başlamış durumda...
Resim

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 19 Şub Prş, 2009 00:17

Vay be, Adana Metrosu rayda yürüyor, :) güzel bir kentimiz daha öyle ya da böyle bir raylı sisteme kavuşuyor. Hayırlı olsun.

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 19 Şub Prş, 2009 01:01

Trenlere yeni boya gerek gibi :P

B. Alabay

kemal
Hareket Amiri

Mesaj gönderen kemal » 19 Şub Prş, 2009 17:15

Ben daha büyük güzel resimlerini gördüm trenler pırıl pırıldı vallahi :D

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 19 Şub Prş, 2009 18:03

Bende boyasının kötü durumda olduğuna inanmıyorum, bence kaportadaki korozyondan çok daha önemli şeylere bakılmalı, yürür aksamdaki ve taşıyıcılardaki bağlantılarda olumsuz bir etki varmı, bekleme süresince araçların ömrü ne kadar azaldı tabii bir de nerede beklediler, gerçekten tamamı güneş ve yağmur altında öylece beklediler mi yoksa kapalı bir alanda mı tutuldular?

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Adana Metrosu Koltuğa Kurban Gitti!!

Mesaj gönderen Esat » 16 Mar Pzt, 2009 22:13

Evet, Adana metrosu görünen o ki koltuk kavgasına kurban gidecek, hakikatten her yerel genel seçimden önce Adana' da herkesin diline doladığı, yapamadı yapacağım, ya da açacağım gibi sözlerine kaynak olan Adana Metrosu yine tıkandı. Bu sefer sorun elektrik. Evet Adana metrosu için resmi elektrik kullanım başvurusu yapılmadığı gerekçesi ile açılışa 2 gün kala elektrikler kesilmiş :)

İyide bu zamana kadar aklınız neredeydi, yani işin siyaset kısmına değinmek istemiyorum ama maalesef gerçeklerimiz bunlar, en temiz siyaset bile çamurlu bir yoldan geçerek geliyor, sonra kuruduktan sonra fırçalasan ne olur yine de izi kalır. İnşallah Adana şu metro hattını bir şekilde işletmeye açarda ülkemizde bir kentimizin daha bir raylı sisteme kavuşmasını konuşuruz.

http://www.milliyet.com.tr/Siyaset/SonD ... 16.03.2009
Haber çok fazla siyasi malzeme içerikli olduğu için linkini veriyorum buradan tıklayıp okuyabilirsiniz.

“Adana Metro Hatları” sayfasına dön