1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

ist-TS.02 » 3 Katlı Tünel Projesi [İhale Süreci]

Gönderilme zamanı: 23 Ara Çrş, 2015 09:23
gönderen Esat
Bu konuda bir başlık var mıydı hatırlayamadım yeniden açtım :) bugün UDH tarafından 3 Katlı Tünel İçin "etüt, proje ve mühendislik işleri" ihalesi yapılacak, gün sonunda konu netleşecektir dolayısı ile daha net şeyler yazacağız ama bazı yerlerden duyduğuma göre şartname alan firmaların ve ihaleye girmek isteyen firmaların ortak çekinceleri olduğu yönünde idi, bakalım projeye ne kadar etki edecek ama ortamı biraz olsun tanıyorsam geri adım atmamak için de zorlanacaktır.

http://emlak.haber7.com/emlak-gundemi/h ... e-ilk-adim
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından projenin etüt, proje ve mühendislik hizmetleri için ihale yapılacak.

Tünel, 9 metro hattıyla TEM Otoyolu, E-5 Karayolu ve Kuzey Marmara Otoyolu ile entegre edilecek. Avrupa Yakası'nda Hasdal Kavşağı'ndan Anadolu Yakası'nda Çamlık Kavşağı'na karayoluyla yaklaşık 14 dakikada geçilecek. Hattan günde 6,5 milyon yolcunun yararlanması bekleniyor.

Re: ist-TS.02 » 3 Katlı Tünel Projesi [İhale Süreci]

Gönderilme zamanı: 23 Ara Çrş, 2015 12:21
gönderen decimus
Esat yazdı: bazı yerlerden duyduğuma göre şartname alan firmaların ve ihaleye girmek isteyen firmaların ortak çekinceleri olduğu yönünde idi.
Bunu bende bu sıralar çok sık duyuyorum.Bu proje yapılması gerçekten çok zor.Şuan yapılan Avrasya Tüneli bile santimetrik ölçümler ile kılpayı yapılabildi.Belki dışardan bakınca her şey çok basit TBM nasıl olsa kendi kendine kazıyor dense bile işin aslı öyle değil.Biliyorsunuz geçtiğimiz günlerde Avrasya Tüneli "Dünyada Yılın En Önemli Tüneli” ödülünü aldı. Bknz : http://www.ym.com.tr/icerik/40/418/avra ... oskar.aspxBu ödül için bildiğim kadarı ile 110 proje yarıştı ve Avrasya Tüneli diğer bütün tünel projelerini geçerek hak ettiği ödülü aldı.

Avrasya Tüneli çapı diğer tünel çapından çok daha küçük ve mühendislik anlamında daha basit bir yapıya sahip.

Dünyanın en zor bölgelerinden birinde, deniz altında Dünyanın en büyük tünel inşaatını yapmak gerçekten çok zor olacak.Bu mühendislik ihalesi olacağı için pek heycanlandırmıyor şuan beni.Bakalım yapım ihalesi ne zaman olacak ve hangi BABAYİĞİT bu projeyi üstlenecek.

Re: ist-TS.02 » 3 Katlı Tünel Projesi [İhale Süreci]

Gönderilme zamanı: 23 Ara Çrş, 2015 14:07
gönderen Esat
Sonuçta mühendislik ihalesi bize bu işin yapılabilirliğini de gösterecek, bunu doğru yorumluyorum değil mi?

Re: ist-TS.02 » 3 Katlı Tünel Projesi [İhale Süreci]

Gönderilme zamanı: 23 Ara Çrş, 2015 16:30
gönderen decimus
Esat yazdı:Sonuçta mühendislik ihalesi bize bu işin yapılabilirliğini de gösterecek, bunu doğru yorumluyorum değil mi?
Hocam projenin mühendislik ihalesi sahada yapılan ölçümler,testler sonucunda yapım ihalesinde teklif verecek firmalara yol gösterecek düzeyde olur genelde.Yapım ihalesi olduktan sonra işler başlar ve mühendislik projesi uygulamaya koyulduğunda işin yapılamadığı görülür ve alternatif çözümler sahada uygulanır.Yani mühendislik ihalesi % 100 sahada uygulanamaz.O yüzden beni heycanlandırmıyor.

Mesela CR3 projesinde yapım ihalesinde teklif verilen proje ile şuan uygulanan işler arasında dağlar kadar fark var.
Önemli olan uygulama projesi.

Re: ist-TS.02 » 3 Katlı Tünel Projesi [İhale Süreci]

Gönderilme zamanı: 11 Ağu Prş, 2016 18:36
gönderen langur
Müşavirlik ihalesi sonuçlanmış diyor Bakan Bey. Hatta Yüksel İnşaat'ın kazandığını söylüyor:
15 Temmuz darbe girişimi sonrası hiçbir projede takvim değişikliği olmadı. 3 katlı Büyük İstanbul Tüneli projesi 6,5 milyon insanın yolculuk yaptığı diğer raylı sistemlerle ve karayoluyla entengre olacak. TEM'den başlayan tünel otomobilleri getirecek. Bu projeyi çok önemsiyoruz. En son sondajlarının yapılması ve yap işlet devret modeliyle ilgili şartnamenin hazırlanması için müşavirlik ihalesine çıktık. Gelen tekliflerde üç firma teknik yeterlilik aldı. Dün itibariyle üç firmadan mali teklifleri aldık. Firmaya karar verildi, işe başlanacak. İtalya, İspanya ve Türkiye'den üç firma başvurdu. Yüksel Proje ihaleyi kazandı. 1 yıl içinde üç katlı tünelin yapım ihalesine çıkacağız.
Kaynak

Re: ist-TS.02 » 3 Katlı Tünel Projesi [İhale Süreci]

Gönderilme zamanı: 15 Kas Sal, 2016 09:44
gönderen decimus
23.12.2015

30.12.2016


Bu tarihler size neyi anlatıyor ?

Arada nerdeyse 1 koca yıl...!

Bu tarihler 3 katlı tüp geçiş projesi için etüt,proje ve mühendislik ihalesi için duyurulan tarih.İlk ihalede 3 firma teklif verdi ve 1 tanesi geçersiz olduğu için ihale iptal edildi.Şimdi tekrar ihale yapılacak.Her zaman söylüyorum yapım işinde gaza basacağınıza, ihale süreçlerini daha hızlı yönetseniz sorun kalmayacak.

Bu projede ilk kazmanın vurulması 2019'dan önce zor.

Re: ist-TS.02 » 3 Katlı Tünel Projesi [İhale Süreci]

Gönderilme zamanı: 11 Nis Sal, 2017 06:37
gönderen Esat
Etüt ve proje ihalesi gerçekleştirilmiş,
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğünce yapılan ihalede, teknik ve mali tekliflerin değerlendirilmesi süreci tamamlandı. İhalede en yüksek puanı Yüksel Proje Uluslararası AŞ aldı. İhalede 10 günlük itiraz süreci başladı. Bu sürecin ardından 20 gün içinde firma ile Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü arasında sözleşme imzalanması planlanıyor. 4 firma teklif vermişti Proje ihalesinde 87,96 puan alan Tecnimont Civil Construction SPA 20 milyon 500 bin lira, 91,27 puan alan Italfer SPA-Sintagma Srl İş Ortaklığı 24 milyon 760 bin lira, 92,09 puan alan Arcadis-Prota Mühendislik Proje Danışmanlık Hizmetleri AŞ İş Ortaklığı 32 milyon 950 bin lira ve 100 puan alan Yüksel Proje Uluslararası AŞ 28 milyon 835 bin lira teklif vermişti.
http://www.sivilmedya.com/haber/45041/b ... m=facebook

2020 den önce bu iş ile ilgili bir inşaat çalışması beklemiyorum bu arada.

Re: ist-TS.02 » 3 Katlı Tünel Projesi [İhale Süreci]

Gönderilme zamanı: 11 Nis Sal, 2017 08:54
gönderen Engin Y
Bu tünelden 3. Havalimanı'ndan gelen trenler geçerek Söğütlüçeşme'ye ulaşacak, değil mi?

Valla boyut ve içerik olarak dev bir proje.. Biz daha Marmaray'ı yıllardır bitirememişken, bu tünelin altından nasıl kalkabileceğiz bakalım..

Re: ist-TS.02 » 3 Katlı Tünel Projesi [İhale Süreci]

Gönderilme zamanı: 11 Nis Sal, 2017 09:11
gönderen Esat
Engin Y yazdı:Bu tünelden 3. Havalimanı'ndan gelen trenler geçerek Söğütlüçeşme'ye ulaşacak, değil mi?
Bakıcaz, işi yaptıranlar işi doğru tanımlamayı öğrenmeli önce, metro mu banliyö mü?

Re: ist-TS.02 » 3 Katlı Tünel Projesi [İhale Süreci]

Gönderilme zamanı: 19 Oca Cmt, 2019 15:36
gönderen Esat
Proje ile ilgili olarak gerekli imar ve plan tadilatları İBB tarafından onaylanarak ilgili kurumlara gönderilmiş

http://ajans.istanbul/dev-projeye-onay.html
Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü arasında İstanbul Boğazı'nın altında geçecek 3 Katlı Büyük İstanbul Tünel Projesi, imar plan tadilat raporunda, "Güzergahın; kısmen 'rezerv yapı alanı' kapsamında kalmakta olup Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkisinde bulunduğu, kısmen 'gecekondu önleme bölgesi' alanı kapsamında kalmakta olup Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı yetkisinde bulunduğu, kısmen 'karayolları kamulaştırma alanı' kapsamında kalmakta olup Karayolları Genel Müdürlüğü yetkisinde bulunduğu ve yukarıda belirtilen yetki alanları dışında kalan kısımları ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi yetkisinde bulunduğu görülmektedir. Ayrıca teklife ilişkin güzergahın kısmen de 'Boğaziçi Öngörünüm Alanı' kısmında kaldığı ve bu alanda da Boğaziçi Kanunu gereğince yetkinin Boğaziçi İmar Müdürlüğünde bulunduğu görülmektedir." denildi.

Re: ist-TS.02 » 3 Katlı Tünel Projesi [İhale Süreci]

Gönderilme zamanı: 17 Şub Pzr, 2019 14:55
gönderen kenanmar
3 katlı tünel yapacaklarına B.Çekmece’den başlayıp D100 Karayolunu (belki birkaç km kuzeyinden) takip ederek Kurtköy ve Tuzla’ya dek ulaşan çift katlı tünel yapsınlar tünelin bir katında az istasyonlu ekspres metro diğerinde normal metro seferleri olsun. Bu durumda şehirlerarası trenleri 3. Hattan şehrin içine bile sokmaya gerek kalmazdı.

Re: ist-TS.02 » 3 Katlı Tünel Projesi [İhale Süreci]

Gönderilme zamanı: 08 Ağu Prş, 2019 06:24
gönderen decimus
Türkiye'nin son dönemde yapacağı en önemli projelerden biri olan 3 katlı İstanbul tüneli için adaylar öne çıkmaya başladı.

Ülkemizi en güzel şekilde yurt dışınds başarı ile temsi eden Gama'da bu projede Çinli bir firma ile ihaleye katılacağını resmen duyurmuş oldu.

https://guc.gama.com.tr/tr/haberler/gam ... -imzaladi/

Heyecan Başlıyor !