ist-L.03 » 3.Köprü İnşaat Süreci

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 02 Haz Pzr, 2013 14:22

İkinci köprüyü bilmiyorum, ama birinci köprünün de bacaklarında asansörleri var(dı?). İntihar olur diye başta plânlanan yaya geçişi olmadı. Halbuki intihar etmeyi zorlaştırır, imkânsızlaştırır kafesleme yapılabilirdi. Ki, öyle bir teşebbüsü olacak kişi arabasıyla da köprüye çıkar. Yayaların adım frekansı tesir eder diyen olursa, ben maratonlar nasıl oluyor o zaman diye sorarım.

Üçüncü (yaptımbittiyutunlan tarzı) köprüyle ilgili bu testler ve tasarım/plân değişimleri ?) bana biraz garip geliyor. Yoksa bu da mı, yapılırken, plânlamaları devam etcek tipi bir şey mi olacak? :shock:

Bu köprü, enKanal enİstanbul, enYeni enİstanbul enAcaipGeziparkAVM, Çamlıca enBöyyüg Cami … bunlar hoşuma gitmiyor! Marmaray’ı »biz yaptık« demeye de kimse kalkmasın, plânları bende seksenlerin ortasında duvarda asılıydı (!) … işte plânlama devri dediğin budur. Geri kalanı halka yararlı olsun, iyi düzenlenen cisimlere hiç de benzemiyorlar.

Engin Y
Seyyah

Mesaj gönderen Engin Y » 03 Haz Pzt, 2013 14:50

Yurt dışındaki dostlar, sizin de sesinizi duyurmak için buradayız, merak etmeyin. Sadece muhalifler için değil, iktidara oy vermiş yüzde elliye de özgürlük için meydanlardayız. En ufak bir taşkınlık, saldırı, küfür olmaksızın, sadece ve sadece aklımızla, mantığımızla, yüreğimizle ve hiç kimseyi ayırmaksızın, topluluklar olarak değil de sadece insanlar, bireyler olarak, tek ortak paydası bıkmışlık olan insanlar olarak meydanlardayız. Herkes için oradayız, kimsenin karşıtı, aykırısı olmak gibi bir niyetimiz yok. Sadece şiddet yanlılarının aramızda işi yok, onlar gelmesin. Onlar hariç herkesi bekliyoruz. Sevgiyle, barışla, kardeşlikle..

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 03 Haz Pzt, 2013 16:14

Evet, zor durumu kendi işleri için suistimal etmek isteyen çok var. Ayrıca bütün bunu basitleştirerek, sırf siyasî parti konusuna indirgeyenler de çok fazla. Eninde sonunda burada sözkonusu olan hürriyet. Ve insanlar. Halk. Baskıyla, yassahlarla, yaptımoldubittilerle, türbokapitalizmle, tabiatı oyarak, bilimi ve ilimi ciddiye almadan, kimseye de sormadan, söz hakkı vermeden … demokrasi mi olur?

Eskiden daha mı iyiydi? Sorulacak soru bu mu olmalı? Yoksa şu an, bu devrede, demokrasi namına yapılanlar ve yapılmayanlar mı sorgulanmalı?

Halkın ayağa kalkması şapka çektirecek bir olay. Kimse bunu bu şekilde beklemedi. Türkiye’yi ve Türkleri de (buralarda) genelleme yaparak, Avrupa’ya uymaz, diktatörsever, aptal ve gerici sananlara da ders oldu. Sadece şu şiddetsizliği daha öğrenmeli bir çok kişi.

kemal
Hareket Amiri

Mesaj gönderen kemal » 03 Haz Pzt, 2013 19:41

Cumhurbaşkanı alttan alıyor olayı yatıştırmaya çalışıyor. Ama başbakan aynı posta koyucu külhanbeyi usluplu konuşmalara devam ediyor. Çapulcu , ayyaş deyip milleti geriyor.Kim bu lafları dinleyip sakinleşir ki. Yüzde elli oyum var şimdi daha çok alacağım diyor. Yazık şu istikrar ortamı darmadağın oldu. Yüzde elli oy bence alması artık hayal.
Bu köprü başlığı da olayların yazıldığı yer oldu çıktı. Bu iş bitince temizleriz herhalde :(

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 03 Haz Pzt, 2013 20:03

Ya temizleriz, ya da tam burada bırakırız. Nitekim işte bu köprü de tam bu konuyla ilgili. Yukarıdan emirle köprü. Yukarıdan emirle köprünün konumu. Yukarıdan emirle köprünün ismi. Hem de ince, ince iğneli, halkın (ciddî) bir kısmına tekmeyle. Yukarıdan emirle köprünün yolları. En böyyüg Kanalı katmıyorum şimdi. En böyyüg havalimanı, en böyyüg kuzey projesi. Falan :evil:

Halk? Halka soru? Halka bilgilendirme? İletişim?

Çok, çok üzücü. Ve evet, çok ilginç bir uslûb var ortada, çok ilginç bir de algılama.

kemal
Hareket Amiri

Mesaj gönderen kemal » 03 Haz Pzt, 2013 20:50

Bir de otobüsün rengi ne olsun, vapurun çeşidi ne olsun soruları; şaka gibi yani.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 03 Haz Pzt, 2013 21:23

kemal yazdı:Bir de otobüsün rengi ne olsun, vapurun çeşidi ne olsun soruları; şaka gibi yani.
aaa öyle demeyin evropa daha yeni keşfediyor mesela otobüs rengi sormayı :) adamlarda referandumla soracak birşey kalmadığı için yeni düşüyorlar daha biz direk oradan girmişiz olaya daha ne :D

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 03 Haz Pzt, 2013 22:18

Bu renk sormaları çok önemli. Berlin’de birleşmeden sonra, halka sormadan bir kaç prototip trende şöyle bir mavi deneyelim dediler de, kıyamet koptu. Sonra piti piti sordular :lol: Yok, renk gibi şeyleri sormak mantıklı ve gerek. Halkla ilgili ya. Belediye iç işlerinde hangi dosya kapağını kullansın diye sormak abes olur belki, ama kamuya açık, kamuya değen, kamuyla direk ilgili şeyler kamuyu da sormalı. Bence bu konuda en önder ülke İsviçre. Direk demokrasi diyorlar, İsviçreli olmayana bazen biraz garip gelir, Almanlar da bazen biraz güler, ama cidden HER soruyu ve sorunu pazar meydanlarında sorarlar!

justuur
Aylık Paso

Mesaj gönderen justuur » 20 Haz Prş, 2013 01:49

3. köprü için poyrazköy civarında katledilen ormanlarımız.
fotoğraflar 16 haziran 2013 tarihinde çekilmiştir
http://www.koprufotograflari.com/2013/0 ... a-yok.html

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 20 Haz Prş, 2013 09:01

Taksim’e biraz uzak kalıyor. Ama mantık açısından, Akkuyu’ya atom santrali koyar gibi mantıklı. Cidden merak ediyorum, zararın neresinden dönülürse kârdır böyle konularda.

Kullanıcı avatarı
decimus
Kadrolu Personel

Mesaj gönderen decimus » 13 Tem Cmt, 2013 09:41

Bu projede tartışılması gereken konulardan en önemlisi köprü içinden geçecek olan Tren'in akıbeti olduğunu düşünüyorum. Bu projenın animasyonunda gösterilen tren nerden geliyor ve nereye gidiyor ? Yapımına ne zaman başlanacak hengi istasyonlar yapılacak ? İhale süreci hakkında bir gelişme var mı ? Vs vs .Bu konuda bilgisi olan var mı acaba ?

http://www.youtube.com/watch?v=2wfRs5vF80s

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 13 Tem Cmt, 2013 14:06

Hızlı tren konusunda değinilmişti galiba bir aralar, malum Marmaray kapsamında hattın işletmede sıkıntı olacağını iddia eden bizlerin aksine, dert etmeyin her türlü tren geçecek diyenler vardı, sonra birden tornistan oldu ve İstanbul'a hızlı tren kuzeyden gelecek denildi.

Anadolu tarafında nerede ayrılıp bu kuzey hattı inşa edilecek bilmiyorum açıkçası o konudan bayağı uzak kaldım, hem bu siteyi hem diğer siteleri bir kurcalamak lazım ama görünen ve bilinen amaç yht nin köprüden geçip Avrupa yakasına getirilmesi, bana göre ise amacı çok daha fazlası olması deniz yolunu yük için kullanmıyorsak demiryolunu en azından kullanmalıyız, bu sayede boğazı geçen gemi sayısı da azaltılabilir belki.

Kilitli

“Karayolu Projeleri, İhaleler, İnşaatlar” sayfasına dön