ist-L.03 » 3.Köprü İnşaat Süreci

Kullanıcı avatarı
Kamil16
Müdavim

YSS Köprüsü ve Kuzey Çevre Otoyolu

Mesaj gönderen Kamil16 » 26 Ağu Cum, 2016 19:37

YSS Köprüsü ve Kuzey Çevre Otoyolu(kısmen) bugün açıldı. Ülkemize ve Coğrafyamıza hayırlı olsun diyelim.

Google Map, Kuzey Çevre Otoyolunu 0-6 numaralı olarak eklemiş.
Kısmet olursa yarın bu Köprüden geçerek ve sonuna kadar giderek Pendik İDO İskelesine gideceğim.
Merak ettiğim ise Kurtköy TEM Bağlantısı. Ama şimdilik ucu açık gözüküyor..
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

Kullanıcı avatarı
Kamil16
Müdavim

YSS Köprüsü ve Kuzey Çevre Yolu

Mesaj gönderen Kamil16 » 27 Ağu Cmt, 2016 15:18

Kısmet olursa YSS Köprüsünden geçeceğim dedim ama geçemedim. Neden mi?
Mahmut Bey Gişelerden geçtikten sonra YSS yoluna girmeyi planladım ama Edirne yönünden gelişte Mahmutbey'deki YSS tabelası üzeri örtülü idi. Herhalde başka bir giriş var diye tereddüt ettim. Girmedim. Giriş doğru idi ama insanları şaşırtıyordu. Devam ettim. Kemerburgaz Alibeyköy girişten, Göktürk yolu ile giderim dedim.
O bölgeye geldiğimde, tabelalar "Yavuz Sultan Selim Köprüsü" diye yönlendiriyor ve Otobüs, Kamyonların FSM'ye devam etmeden çıkmaları için uyarı tabelaları vardı. Bu sefer tamam dedim ve o yöne saptım.
Devam ettim Göktürk yoluna doğru devam ederken, bu yolu pek sık kullanmadığımdan tabelalaları izledim..
Yeşil TEM tabelası görünce o yöne saptım.. Tabii ki doğru girdiğim kavşağa geri geldim ve FSM yoluna çıktım. Kısacası yönlendirmeler yetersiz idi.

Saat 12.00 itibarı ile hayli tenha bir FSM trafiği ile karşıya geçtim.

Kavacıktan sonra YSS bağlantısına İzmit Ankara diye yeşil tabela koymuşlar. Yani sizi bu yöne yönlendiriyorlar. Çamlık girişinden yeni otoyola girerek yolun sonuna kadar gittim. Samandıra'da inşaat devam ediyor. Gişelerden çıkarak ara yollardan sizi D020 yolu ile Kurtköy kavşağına çıkartıyorlar. Bu aradaki süre 50 dakika sürdü.
Kuzey Çevre Yolunun TEM bağlantısı yaklaşık bir yıl sürecek gözüküyor.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Re: ist-L.03 » 3.Köprü İnşaat Süreci

Mesaj gönderen Esat » 28 Ağu Pzr, 2016 11:15

Köprü İşletmeye açıldığı için inşaat sayfası kilitlenmiştir.

Geriye kalan inşaat işleri ile ilgili konular şu başlıkta

ist-L.03 » Kuzey Marmara Otoyolu [İnşaat Süreci]

İşletme ile ilgili konular şu başlıkta

ist-L.04 » 3. Köprü ve Kuzey Otoyolu İşletme Konuları

takip edilecektir.

Kilitli

“Karayolu Projeleri, İhaleler, İnşaatlar” sayfasına dön