ist-L.03 » 3.Köprü İnşaat Süreci

justuur
Aylık Paso

Mesaj gönderen justuur » 01 Ağu Prş, 2013 00:49

31 Temmuz 2013 - Kuzey Marmara Otoyolu İçin Gümüşdere - Kısırkaya Arasında Yapılan Yol Açma Çalışmaları

http://www.koprufotograflari.com/2013/0 ... oyolu.html

Kullanıcı avatarı
decimus
Kadrolu Personel

Mesaj gönderen decimus » 01 Ağu Prş, 2013 08:38

Bu koprufotografları.com isimli sitenin yapımcısının büyük bir çelişki içinde olduğunu düşünüyorum Aşağıdaki resmi incelerseniz 1 numaralı resimde taraf değilim diyor 2 numaralı resimde bambaşka yorumlar yapmış. Kendi içerisinde bir tutarsızlık sergilemiş.

Şunu kabul etmemiz gerekir. Bu projeye İstanbul'un ihtiyacı var. 3. köprü istanbul için OLMAZSA OLMAZ . Tabiki Ağaçların kesilmesi hoşuma gitmiyor, üzülüyorum keşke boyle bir şeye ihtiyacımız olmasaydı.Ama gerçekleri bir tarafa atamayız. Geçmiş hükümetler 1. ve 2. köprünün içine raylı sistemi koymuş olsalardı belki bugün 3. köprü diye bişeye ihtiyacımız olmayacaktı ama malesef artık çok geç bu köprünün mutlaka yapılması gerekiyor. Dolayısıla sürekli kopru fotografı koyacağım diye kesilmiş ağaçların fotoğraflarını koyarak gündem yaratmaya ve projenin olumsuz yönlerini sergilemeye gerek yok. Madem oyle sitenin ismi 3.köprüiçinkesilenağaçlar.com olsun. En azından bir tutarlılık sergilemiş olur.

Resim

Engin Y
Seyyah

Mesaj gönderen Engin Y » 01 Ağu Prş, 2013 08:49

Geçmiş hükümetler 1. ve 2. köprünün içine raylı sistemi koymuş olsalardı belki bugün 3. köprü diye bişeye ihtiyacımız olmayacaktı ama malesef artık çok geç bu köprünün mutlaka yapılması gerekiyor.
Bu köprünün mü yapılması gerekiyor? Bu köprünün sabahları tek bir kamyonun bulunmadığı TEM Bahçeşehir-Maslak trafiğine ne katkısı olacak? Neden 3. Köprü daha güneye yapılmıyor?
Dolayısıla sürekli kopru fotografı koyacağım diye kesilmiş ağaçların fotoğraflarını koyarak gündem yaratmaya ve projenin olumsuz yönlerini sergilemeye gerek yok.
Allah Allah. Kim karar vermiş böyle bir ihtiyaç olmadığına? Sevmiyorsanız, girmezsiniz, olur biter. Beni bilgilendiren bir sayfa olmuş. Ormanın ortasından geçirmişler yolu, yarın öbür gün buralarda yeni Sultanbeyliler, Çekmeköyler, Sultançiftlikleri, bilmemneler oluşurken bu resimlere bakıp şimdiki yöneticileri saygıyla anacağız..

Siz de köprü açıldıktan sonra, "TEMtrafiginasildarahatladiyasasinucuncukopru.com" diye bir sayfa açarsınız, eğer dediğiniz olursa. Güzel güzel trafiksiz işine giden insanların resimlerini koyarsınız..

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 01 Ağu Prş, 2013 09:34

Köprüyü, var olan köprülerin yanına yapmak gerekirdi. Orası tabu bir bölge. Yapılan büyük, çok büyük bir hata!

3. köprü hakikaten gerek mi, değil mi, tartışılır konu. Ama gerekirse, başka yere yapılmalıydı. Ya da 1. köprü sökülüp, yerine başkası yapılmalıydi (ya da 2.). Yapılan temiz iş değil. İleribakışlı değil. Aynen imdat şeridini kapatan zihniyetin yapacağı iş. Ben bunu hiç doğru bulmuyorum. Ayrıca İstanbul’da trafik, nüfus, altyapı konuları bambaşka yollarla da kontrol edilebilir(di) ve edilmeli. ne o öyle yahu … kossskoca ülke var, nüfusunun kaçta kaçı tek bir kente yüklenmiş? O kocaman, geri kalan Anadolu ne için var orada?

Bizde saygı, bilim ve ilim bence çok kısık ateşte. Ve hiç de öyle siyasî bir şey bile değil bu, çünkü onlarca senedir böyle :?

Kullanıcı avatarı
decimus
Kadrolu Personel

Mesaj gönderen decimus » 01 Ağu Prş, 2013 10:31

Bu köprünün sabahları tek bir kamyonun bulunmadığı TEM Bahçeşehir-Maslak trafiğine ne katkısı olacak?
Ben bu köprü TEM Bahçeşehir - Maslak trafiğine çare olacak mı dedim ? nerden çıktı bu anlamadım. Muhtemelen ikamet ettiğiniz bölgenin sorunlarından bahsediyorsunuz. Ben genelden bahsediyorum.

Allah Allah. Kim karar vermiş böyle bir ihtiyaç olmadığına? Sevmiyorsanız, girmezsiniz, olur biter. Beni bilgilendiren bir sayfa olmuş.

Olabilir. Ben sadece sitenin kurulma amacı ile içeriği açısından birbiri ile örtüşmediğinin altını çizdim. Umrumda değil zaten kimin girip kimin girmediği. Herkes istediği siteye girip girmemekte özgürdür. Bunları yazmak bile komik geliyor bana.

Koprü çalışması bittikten sonra köprünün faydalı olup olmadığını inşallah ölmezsek burdan yazarız.Ama bana göre İstanbul için hayati önem taşıyan ve kesinlikle bir an önce bitirilmesi gereken bir proje

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 01 Ağu Prş, 2013 10:36

Bu arada şunu da şöyle bir yazmış olayım: Sitemizde çok farklı görüşlü insanlar var, ve bence bu güzel. Bazılerin görüşleri benimkilerine garanti 180 derece aksi. Yine de, madem demokrasi ve aydınlık diyoruz (diyorum en azından), birbirimize mümkün olduğu kadar tahammül etmemiz iyi olur. Yoksa o dışarıdaki partileşme ve kutuplaşma olayına pay oluruz, ki bu tamamen gereksiz.

Bu köprü olsun, genel olsun, din olsun, dil olsun … bence birbirimizle uğraşabilecek durumda olursak, hepimiz kazanırız. Nitekim metrolara da hepimiz biniyoruz, öylesi de, böylesi de.

Hadi bakem, gardaşlıh eh! :D

justuur
Aylık Paso

Mesaj gönderen justuur » 02 Ağu Cum, 2013 00:29

decimus yazdı:Bu koprufotografları.com isimli sitenin yapımcısının büyük bir çelişki içinde olduğunu düşünüyorum Aşağıdaki resmi incelerseniz 1 numaralı resimde taraf değilim diyor 2 numaralı resimde bambaşka yorumlar yapmış. Kendi içerisinde bir tutarsızlık sergilemiş.

Şunu kabul etmemiz gerekir. Bu projeye İstanbul'un ihtiyacı var. 3. köprü istanbul için OLMAZSA OLMAZ . Tabiki Ağaçların kesilmesi hoşuma gitmiyor, üzülüyorum keşke boyle bir şeye ihtiyacımız olmasaydı.Ama gerçekleri bir tarafa atamayız. Geçmiş hükümetler 1. ve 2. köprünün içine raylı sistemi koymuş olsalardı belki bugün 3. köprü diye bişeye ihtiyacımız olmayacaktı ama malesef artık çok geç bu köprünün mutlaka yapılması gerekiyor. Dolayısıla sürekli kopru fotografı koyacağım diye kesilmiş ağaçların fotoğraflarını koyarak gündem yaratmaya ve projenin olumsuz yönlerini sergilemeye gerek yok. Madem oyle sitenin ismi 3.köprüiçinkesilenağaçlar.com olsun. En azından bir tutarlılık sergilemiş olur.

Resim
Selamlar, Bahsettiğiniz yazı, fotoğrafları çeken kişiye aitdir. sayfanın en altında fotoğrafları ve yazıyı yazan kişi not düşülmüştür.

sadece kesilen ormanların fotoğrafları çekiliyor diye sitem etmişsiniz. Bunu da size açıklayayım. Şu an da köprü inşaatı Kule temellerine beton dökme aşamasında yani dışarıdan baktığımızda yaklaşık 4 aydır gözle görülen çok fazla bir değişiklik yok. öte yandan kuzey marmara otoyolu için yapılan yol açma çalışmaları süratli bir şekilde devam ediyor. Bu otoyol'da 3.köprü'nün bir parçası olduğu için bu çalışmalarda fotoğraflanmakta. Köprü inşaatı gözle görülür seviyeye ulaştığında bolca fotoğraf çekilip paylaşılacaktır. Bundan kuşkunuz olmasın. koprufotograflari.com'un amacı 3.köprü inşaat sürecini çekilen fotoğraflarla görsel bir arşiv haline getirmektir.

justuur
Aylık Paso

Mesaj gönderen justuur » 02 Ağu Cum, 2013 01:20

şunu da eklemek isterim. 3. köprü şu şu şu sebeplerden dolayı doğru bir projedir,böyle böyle faydaları vardır şeklinde bir yazı hazırlayıp fotoğraflarla bana iletirseniz onuda koprufotograflari.com da seve seve yayımlarım. birinci ve ikinci köprü yapılırken o zaman ki şartlar böyle görsel bir arşiv oluşturulmasına izin vermiyordu belki, ama günümüz şartlarında böyle bir görsel arşiv oluşturmak mümkünken bende elimden geldiğince bunu yapmaya çalışıyorum.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 02 Ağu Cum, 2013 08:13

Hocam herkesin bir bakış açısı ve görüşü tabii ki var ve olacak, sizin yaptığını bu arşiv çalışması tabii ki değerli, zaten güzelce de açıklamışsınız niye böyle ve neden çekiyorsunuz diye, şahsen bununla ilgili bir sorun bende görmüyorum. Bu ağaç mevzusu son dönemde ortalığı karıştırdı, ben de bu köprüye taraftar olmayanlardanım bana göre kısa vade de zaten bir faydası olmayacak, uzun vadede ise daha öncede yazdığım gibi otoban yapıp bunun çevresinde yerleşimini kontrol etmezseniz tabii ki işe yarar :) ama bazı şeyler de varki konuşmanın yazmanın bir anlamı olmuyor, öyle ya da böyle yapılıyor ve yapılacaklar, karşı çıksakta çıkmasakta.

Bu anlamda bizimle paylaşımlarınızın devam etmesini umuyorum, decimus' un da muhakkak köprünün faydalı olacağı ve gerekliliği üzerine haklı düşünceleri vardır, bunu da kısadan kestirip atmak ya da hadi yaz çiz de görelim demeyi de çok doğru görmüyorum. Marmaray' a karşı çıkan bir sürü insan var ve bunların büyük kısmı demiryolcu, bazılarının teknik gerekçesi bazısının hiçbir gerekçesi yok, savunan bazılarının bir takım düşünceleri var, bazılarının şak şak düşüncesi var bazısının yok, bunu böyle değerlendirmeliyiz. Ben orada ki "sadece kötü taraflarını çekip yayınlamak" ifadesini o anlamda yanlış bulmuyorum, çünkü işin sadece ideolojik tarafı ile bunlar üzerinden yorum yapacak insanlarda olacaktır, bu yüzden böyle düşünüyorum. Bilirsiniz öyle siteler var ki adamlar "aman gecekondu fotoğrafı koymayalım, Türkiye nin hep güzel resimlerini koyalım, el alem bizi iyi bilsin" diye düstur edinmişler, ya sen şimdi hep İstanbul'un güzel resimlerini koyunca İstanbul güzel oluyor mu? Olmuyor :) çarpık kentleşme çözülmüyor, insanlar kibarlaşmıyor, dolayısı ile ben kötü yönlerin gösterilmesine de taraftarım, ama üsulunce ve adabınca eleştirilmesi kaydı ile, bazen bende ayarı kaçırıyor isem uyarın, sorun yok. Haydi herkese iyi çalışmalar ve iyi paylaşımlar.

Kullanıcı avatarı
decimus
Kadrolu Personel

Mesaj gönderen decimus » 02 Ağu Cum, 2013 16:18

Selamlar, Bahsettiğiniz yazı, fotoğrafları çeken kişiye aitdir. sayfanın en altında fotoğrafları ve yazıyı yazan kişi not düşülmüştür.

sadece kesilen ormanların fotoğrafları çekiliyor diye sitem etmişsiniz. Bunu da size açıklayayım. Şu an da köprü inşaatı Kule temellerine beton dökme aşamasında yani dışarıdan baktığımızda yaklaşık 4 aydır gözle görülen çok fazla bir değişiklik yok. öte yandan kuzey marmara otoyolu için yapılan yol açma çalışmaları süratli bir şekilde devam ediyor. Bu otoyol'da 3.köprü'nün bir parçası olduğu için bu çalışmalarda fotoğraflanmakta. Köprü inşaatı gözle görülür seviyeye ulaştığında bolca fotoğraf çekilip paylaşılacaktır. Bundan kuşkunuz olmasın. koprufotograflari.com'un amacı 3.köprü inşaat sürecini çekilen fotoğraflarla görsel bir arşiv haline getirmektir
Selamlar ,

Sitenize daha önce bir kaç defa girdim ve sürekli olarak ağaç kesilmesi sebebiyle oluşan resimlere denk geldim. Malum son dönemlerde ağaç kesilmesin diyerek türkiye'de ciddi bir gündem oluşturulmuştu. Bu kez 3. kopru için aynı şekilde ağaçlar kesiliyor diye projenin bu şekilde gündeme gelmesini istemedim. Ayrıca ağaçların kesilmesinden hoşlanan bundan mutlu olan biri değilim . Hiç kimsenin mutlu olduğunu da düşünmuyorum. Sizin burdan yazdıklarınıza ve samimiyetinize güvenerek böyle denk geldiğini ve köprünün temel çalışmalarının devam ettiğini göz önüne alırsak haklı olduğuzu varsayıyorum. Sitenizdeki yorumun başka birine ait olduğunu biliyordum fakat sizinle bağlantısı olduğunu düşündüm açıkçası. O yüzden çelişki olduğun altını çizdim ama yanıldığımı fark ettim. Sizin projeye karşı olduğunuzu ima eden bir yazı göremedim.

Bu projenin yararlarını ve önemli noktalarını yazmak isterim. Ama bundan daha önemlisi proje hayata geçtikten sonra hep beraber yaşayarak göreceğiz. Bu sebeple fazla yorum yapmaya gerek duymuyorum ve herkesin görüşüne saygı duyuyorum. İstemeyen olabileceği gibi benim gibi beğenen ve destek verende olabilir. Sizlere sitenizde başarılar.[/quote]

justuur
Aylık Paso

Mesaj gönderen justuur » 03 Ağu Cmt, 2013 00:44

Çok teşekkür ederim. tabiki proje bittikten sonra neler olacak bunu bekleyip göreceğiz ama bana kalırsa bir yazı hazırlayın derim. aslında ben destekleyen görüşlere de yer vermek istiyorum ancak destekleyenlerin sosyal paylaşım sitelerindeki demeçleri siyaseti ele aldığı için bunlara site'de yermek istemiyorum. öyle olursa sayfa amacından çok uzaklaşmış olur.3. köprüye karşı olanlarında siyasi görüşlü yazılarını paylaşmamak için özen gösteriyorum.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 03 Ağu Cmt, 2013 07:58

justuur yazdı:Çok teşekkür ederim. tabiki proje bittikten sonra neler olacak bunu bekleyip göreceğiz ama bana kalırsa bir yazı hazırlayın derim. aslında ben destekleyen görüşlere de yer vermek istiyorum ancak destekleyenlerin sosyal paylaşım sitelerindeki demeçleri siyaseti ele aldığı için bunlara site'de yermek istemiyorum. öyle olursa sayfa amacından çok uzaklaşmış olur.3. köprüye karşı olanlarında siyasi görüşlü yazılarını paylaşmamak için özen gösteriyorum.
Bence en doğrusunu yapmışsınız, bakalım belki el birliği ile bir şeyler yazarız, bilimsel tarafı olmasa da vatandaş gözü ile beklentiler gibi bir şey olabilir.

Kilitli

“Karayolu Projeleri, İhaleler, İnşaatlar” sayfasına dön