ist-MB.03:02 » Avcılar-Beylikdüzü Metrobüs İnşaa Süreci

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 18 Ara Pzr, 2011 01:07

Hakan yazdı:Esat beyazı anladım da, eflatunu anlamadım. Eflatun yol öyle Beylikdüzü tarafından gelecek de, nasıl yoluna devam edecek. Orada mevcut köprünün koca koca ayakları var...
İşte benim önerimde gitmiyor, eflatun olan benim sizin anlattıklarınızdan çıkarttığım yapılması düşünülen sistem. Yani düz olarak ilerleyecek, o zaman zaten köprü yıkılmış olacağı için önünde bir engel olmayacak. Benim önerimde beyaz çizgiler, yani mevcutta nasıl Avcılar durağına giriliyor ise Beylikdüzünden gelenlerde o şekilde şimdiki durağa girecekler, yapılması gereken, durak platform ilavesi, belki biraz genişletme tabii bir de yeni köprü, ama o köprü inşaası şu kapatılan tünele zarar verir mi? Sanırım artık bir önemi yok zaten kapatılmış.

Kullanıcı avatarı
gokhan aslan
Aylık Paso

Mesaj gönderen gokhan aslan » 23 Ara Cum, 2011 18:05

-Ambarlı - İGS arasındaki bariyerler söküldü. Yerine plastik uyarıcılar takıldı. Bu durum son derece tehlikeli bence.

-Metrobüs yolu sadece mıcır-asfalt yapıldı. Halbuki Avcılar-Zincirlikuyu çubuk iskelet-beton işlemi de kullanılmıştı.

-Bir de kafama birşey takıldı. Burada iki ayrı proje var. Tüyap-İGS, İGS-Avcılar. Tüyap-İGS projesini alan firma her ne kadar yavaş çalışsa da bugüne kadar birşeyler yaparken, diğer projeyi alan firma niye yeni yeni çalışmaya başladı?

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 24 Ara Cmt, 2011 00:24

-Ambarlı - İGS arasındaki bariyerler söküldü. Yerine plastik uyarıcılar takıldı. Bu durum son derece tehlikeli bence.
Bence de tehlikeli ama sanırım birisi bir bağlantı kurdu belediyelere şimdi bunları pazarlıyorlar.
-Metrobüs yolu sadece mıcır-asfalt yapıldı. Halbuki Avcılar-Zincirlikuyu çubuk iskelet-beton işlemi de kullanılmıştı.
Bunu anlamadım, asfaltın altında beton zemin yapılmadı mı? Enteresan, acaba ne düşünerek böyle yaptılar, malum o bölgede zemin pek sert de değil, hele ki Beylikdüzüne doğru akıcı bile olduğunu söyleyebiliriz, alt yapı olarak böylesimi uygundu acaba, işin tekniğini bilmediğimiz için yorum yapmak doğru olmayabilir.
-Bir de kafama birşey takıldı. Burada iki ayrı proje var. Tüyap-İGS, İGS-Avcılar. Tüyap-İGS projesini alan firma her ne kadar yavaş çalışsa da bugüne kadar birşeyler yaparken, diğer projeyi alan firma niye yeni yeni çalışmaya başladı?
Bunu İBB ye bir sormak lazım :) ama yer teslimi geç yapıldı ya da işte oradaki tünel yol ile ilgili çalışma yapılması gerekiyordu falan filan gibi bir cevap gelecektir diye tahmin ediyorum.

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 24 Ara Cmt, 2011 10:48

Asfaltla metrobüsü de raylı araç şekline sokabilirsin :-)

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 03 Oca Sal, 2012 12:36

http://www.haber7.com/haber/20120103/Is ... ilacak.php

Kadir Topbaş gecikme ile ilgili küçük bir açıklama yapmış.
'Kadir Topbaş, Avcılar- Beylükdüzü metrobüs hattı konusundaki soruları da şu sözlerle yanıtladı: "Beylikdüzü için yıl sonuna söz vermiştim. İlk kez 'Asla Şubat'ı bulmayacak' diye büyük konuştum ve ilk defa böyle bir hata ettik. Ama trafiğin içinde çalışıyorsunuz. Bazı aksaklıklar oldu ve sonuçta süreç uzadı. Ben bu yüzden herkesten özür diliyorum. Çalışmanın Şubat sonuna yetiştirilmesi için uğraşıyoruz."

Mehmet Kasım
Seyyah

Mesaj gönderen Mehmet Kasım » 03 Oca Sal, 2012 16:16

Çalışmanın Şubat sonuna yetiştirilmesi için uğraşıyoruz."
şubat sonu içinde kesin bir dil yok. uğralıypruz diyor. uğraşıyorsun anlıyoruz da biter mi? şubat sonu? ne bileyim uzayacak gibi duruyor.

bi özürde başakşehir metrosu için dilemesi lazım. birde uludere için...

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 03 Oca Sal, 2012 23:46

Özür dilemeyide ayağa düşürdüler, bir zamanlar sitede yazmıştım sanırım Bağcılar hattı için ya da Bağcılar ve Başakşehir için bir özür dilemesi gerekir ya da dilese ne olur falan diye pek rağbet görmemişti galiba. Ben bugünlerden sonra dilenen özürleri hiç kaale almıyorum açıkçası çünkü bir kıymeti kalmadı.

Ha bu bir gelişmemidir, tabii ki, buna da şükür. Çünkü sen aşağılama olarak görsende şu "bon pour l'orient" mantığı bizim içimizde de var, bunun için bir yerlerimi yırtıyorum yıllardır, halk anlamaz, halk bilmez, yolcuya ne, yolcu ne bilir ki, kafasından yalandan değil gerçekten kurtulmak lazım, maalesef biz kendi içimizde de aman bizim millete bu kadar yeter diye düşünüyoruz. Son yazdığın özür için burada bir şey yazmak istemem, olayın insani boyutu bir tarafta gerçeklere dayalı yönü bir tarafta bir de askeri tarafı var, ben şahsım ve tecrübelerim adına üçünü sade bir vatandaş olarak iyi okuyabileceğime inanıyorum ama buralarda yazmak istemem, çok istersen sana Şubat' ta anlatayım :D

Kullanıcı avatarı
gokhan aslan
Aylık Paso

Mesaj gönderen gokhan aslan » 25 Şub Cmt, 2012 11:59

2 haftadır vatandaşımızın kullandığı (ama nasıl kullanmışlar şaşırdım, merdivenlerde kaplamalamar yok) PelicanMall AVM önündeki üstgeçit kullanıma kapatıldı.

http://www.ibb.gov.tr/tr-TR/Pages/Haber ... wsID=20024

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 25 Şub Cmt, 2012 12:18

Evet onu okumuştum İBB sitesinde yok kullanıma kapalıymış kullanmaları yasakmış ama kullanıyorlarmış falan anlatıyordu bir şeyler :) çok dikkatimi çekmedi yerinde de göremeyince yorum yapmak istemedim. Ama benzer olaylar önceki metrobüs inşaatlarında da yaşandı, insanlar kullanıyor yapacak bir şey yok, birine bir zarar gelmesinde.

Kullanıcı avatarı
gokhan aslan
Aylık Paso

Mesaj gönderen gokhan aslan » 28 Şub Sal, 2012 18:48

PelicanMall önündeki üstgeçit kullanıma açıldı. Ama IGS önündeki üstgeçit kullanıma kapatıldı ve yıkımına başlandı. Sabah saatlerinde durumdan haberi olmayan vatandaşlarımız karşıya geçmek için E-5'e girdi ve tehlikeli anlar yaşandı. Yeni açılan üstgeçit, Avcılar-Zincirlikuyu metrobüs hattı üstgeçitlerinden farklı olarak zeminde ekstra kaplama olarak kauçuk malzeme kullanılmadı. Ayrıca diğer bir fark, üstgeçitte sadece merdiven çıkış var. Engelli vatandaşlarımız için ne yazıkki uygun değil.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 29 Şub Çrş, 2012 00:35

gokhan aslan yazdı:Ayrıca diğer bir fark, üstgeçitte sadece merdiven çıkış var. Engelli vatandaşlarımız için ne yazıkki uygun değil.
Bu konu ile ilgili yazacağım çok şey var ama hafta sonuna kadar sanırım vaktim olmayacak, rezilliğin daniskası. Temmuz 2012 geliyor, hat yapılıyor ama erişim yok, süper.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 02 Mar Cum, 2012 12:55

Hattın inşaatı devam ederken açılışın sarkması haberide gecikmeden düştü. Şubat 15 için planlanan açılışta önce Mart denilirken şimdi 2 aylık bir gecikmeden söz ediliyor. Diğer taraftan "KENT ŞANTİYECİLİĞİ" gibi şaaşalı terimler ile gazetelere verilen demeçlerde bir kez daha patladı. Zaten şu 2 haftalık İstanbul gezimde yeterince aksini görmüştüm, burada da görüyoruz. Kent şantiyeciliği ama uyarı yok, ikaz yok, koruma yok, düş çukura öl, mezar yeri yok hemen oraya gömül.
İstanbul’da, Avcılar-Beylikdüzü metrobüs hattındaki yol çalışmaları bütün hızıyla sürerken dün sabah ilginç bir kaza meydana geldi. E-5 karayolu üzerinde Haramidere yokuşunda, bir araç belediyenin yol yapımı için açtığı 1.5 metrelik çukura düştü. Olayda hafif şekilde yaralanan Ebru Korcan (36), bir jeepin aracını sıkıştırdığını ve kendini çukurda bulduğunu söyledi. Olay yerine gelen polis ekipleri de şaşkınlığını gizleyemedi. Aynı yerde pazartesi günü de kaza olduğu ortaya çıktı. Olay sırasında herhangi bir işaretin bulunmadığını belirten Korcan, çukurun etrafına kazadan sonra uyarı işareti konulduğunu ve karayollarına dava açacağını söyledi.

Resim

Kilitli

“Lastik Tekerlekli Sistem Projeleri, İhaleler, İnşaatlar” sayfasına dön