ist-MB.03:01 » Topkapı-Mecidiyeköy Metrobüs Hattı İnşaat Süreci

Mehmet Kasım
Seyyah

Mesaj gönderen Mehmet Kasım » 26 Ağu Sal, 2008 13:51

Topkapı'dan Edirnekapı yönüne doğru asfaltlama çalışmaları başladı. Bu hafta sonuna kadar asfalt işi biter.

Anonymous

Mesaj gönderen Anonymous » 27 Ağu Çrş, 2008 15:04

Haliç Köprüsü için şeritlerin durumu hala belli olmadı mı?

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 27 Ağu Çrş, 2008 15:07

Halic köprüsündeki calismalarin durumu nedir orada IBB kamerasi yokmu? En azindan bu sekilde gorebilirdik, ben halic köprüsünde her iki yönde serit ayrilabilecegini düsünüyorum, sonucta köprünün eskisi kadar tikaniklik problemi yok, su anki tikanikligin en büyük sebebi aslinda zaten metrobüs icin yapilan calismalar, eger metrobüsün acilmasi ile birlikte normal yol üzerindeki otobüslerde bir azaltma yapilir ise yogunluk iyice azalacaktir kanimca.

Anonymous

Mesaj gönderen Anonymous » 27 Ağu Çrş, 2008 15:10

İBB'nin trafik kameralarında Haliç Köprüsü'nü en iyi görüntüyü Otakçılar kamerası gösteriyor emin değilim ama az önce son kez baktım ortadaki bariylrler sökmesiyle metrobüs için Haliç Geçişi çift şerit gibi görünüyor eğer doğruysa gerçek metrobüs sistemi yerinde oturmuş olacak.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 27 Ağu Çrş, 2008 15:23

Resim

Göründügü kadari ile Otakcilarda bir durak olacak bu duraktan sonra yol iki serit olarak köprüyü geciyor, tabii tam secemedim ama bu bölgede Topkapi Avcilar arasinda bazen saglama yaptiklari gibi bir sey yapamayacaklar yani köprü üzerinde bir arac ariza yaparsa onu gecmeleri mümkün degil bunun icin durak cikisindan belki ters yöne girerek gidebilirler ama bu durumda da IETT nin olaya cok hizli müdahale etmesi gerekiyor, bunun icinde tüm araclarda telsiz olmali ve soforler ters yöne girmeden önce bilgi vermeli ya da iki hareket memuru sürekli iki bastaki duraklarda görev yapmali böyle bir durumda araclari telsiz haberlesmesi ile sira ile ters yoldan gönderebilirler

Mehmet Kasım
Seyyah

Mesaj gönderen Mehmet Kasım » 27 Ağu Çrş, 2008 15:35

Haliç'te ağırlıklı olarak metrobüs için 2 şerit ayrılıyor ama az bir yer teke düşüyor galiba. Orada karşıdaki aracı bekleyecek. Öyle söylemişlerdi. Revize oldu ise bilemem.

8 eylül'e yetiştirmeye çalışıyorlar. 12 günleri var. Bir şey kalmadı. Bence yetişir.

Anonymous

Mesaj gönderen Anonymous » 27 Ağu Çrş, 2008 15:41

HALİÇ KÖPRÜSÜ GEÇİŞİ 2 ŞERİTLİ OLACAK

Evet arkadaşlarşu kameralara iyi bakın bariyerleri sökülmesiyle 2 şerit çok rahatlıkla ayrılabiliyor.

Resim

Resim

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 27 Ağu Çrş, 2008 15:48

Yani ben resmi bu kadar büyütmeden yüklemistim ama sonucta seciliyor bence de aracin sigacagi kadar bir genislikte iki serit yapilacaktir diye düsünüyorum diger türlüsü felaket ya, bu köprüdeki buzlanma problemini hepimiz biliyoruz, bu kis baslarlar bangir bangir neden isitma sistemi yapilmadi falan diye (yapiliyormu bilmiyorum) iki serit kesinlikle olmali kaza bela durumuda sistem islemez yoksa

Mehmet Kasım
Seyyah

Mesaj gönderen Mehmet Kasım » 28 Ağu Prş, 2008 11:42

İBB şaşırtmaya devam ediyor. Asfalt işleri Haliç'in öbür tarafına geçti. Halıcıoğlu-Okmeydanı arasında asfalt döküyorlar. Okmeydanında ise zift döküyorlar. Okmeydanı'na kadar olan kısmı bugün akşama kadar bitirirler.

Cuma günü; Okmeydanı-Çağlayan arası, Haftasonu ise; Çağlayan-Mecidiyeköy belki de Zincirlikuyu'ya kadar asfalt işi biter. Pazartesi sabah baktığımızda tüm hattın asfaltlandığını görebiliriz. Geriye kalan 1 hafta da da eksiklikler tamamlanır okullar açılmasına bu hat yetişir.

Resim

Mehmet Kasım
Seyyah

Mesaj gönderen Mehmet Kasım » 01 Eyl Pzt, 2008 14:40

http://www.arkitera.com/h33487-metrobus ... liyor.html

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, Avcılar-Zincirlikuyu metrobüs hattının 8 Eylül tarihinde hizmete gireceğini açıkladı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, günde 1 milyon insan taşıması hedeflenen metrobüs hattının 8 Eylül’de Zincirlikuyu’ya ulaşacağını söyledi. Topbaş, İstanbulluların Avcılar-Zincirlikuyu hattını okulların açılmasından önce kullanmaya başlayacağını belirterek, hattın üçüncü aşaması olarak Anadolu yakasına ulaşmayı hedeflediklerini vurguladı.

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 01 Eyl Pzt, 2008 19:46

Ve hâlâ diyorum ki, bu kadar şahane bir tras yapµışlar, verin, tramvay geçsin. Aslında metro olmalı, ama biz Arabistan mentalitesiyle tramvay geçiririz. Hm, Arap Emirlikleri hariç, onlar metro yapıyor ...
İnanıyorum da, bir gün oraya tramvay yapacaklar, yapmazlarsa, bütün dünya güler, yahu, dünya çıldırıyor, Amerika inliyor, Avrupa donuna sıçıyor, biz Ermenistan'a parmak gösterdik diye bayram şekeri yiyoruz, komşumuz şekeriyle boğuldu neredeyse, Bakü-Tiflis-Ceyhan adiyos! İnanmıyor musunuz? Şimdi BU hâlde, MAZOT ile mi böyle şeyler tasarlanır? Kuyu kazmayacağız herhalde, ama elektrik santralleri belki becerirler, su var, bent var, rüzgâr var, deniz var, yani, herşey var. Boğaz'ın dibine bile akıntı türbinleri düşünülebilirdi ...

B. Alabay

Mehmet Kasım
Seyyah

Mesaj gönderen Mehmet Kasım » 02 Eyl Sal, 2008 09:18

alabay yazdı:Şimdi BU hâlde, MAZOT ile mi böyle şeyler tasarlanır? Kuyu kazmayacağız herhalde, ama elektrik santralleri belki becerirler, su var, bent var, rüzgâr var, deniz var, yani, herşey var. Boğaz'ın dibine bile akıntı türbinleri düşünülebilirdi ...B. Alabay
http://www.iett.gov.tr/haber_detay.php?nid=379

Hibrit motorlu araçlar çalıştırılacak metrobüs hattında. Enerji direkleri de dikilebilir hat boyunca. Troleybüse çevrilebilir. Ama raylı sisteme çevirilmesi zor. Haliç-Okmeydanı ve Çobançeşme-Sefaköy yokuşlarını aylı sistemin çıkması zor. Ayrıca hattaki asfaltı söküp raylı sistem altyapısını kurgulamak için en az 3 sene çalışmak lazım. Kimse bnu göze alamaz. En iyi çözüm alternatif enerjilerden yararlanmanın yollarını bulmak. Bu da hibrid ile mümkün oluyor.

Kilitli

“Lastik Tekerlekli Sistem Projeleri, İhaleler, İnşaatlar” sayfasına dön