esk-T.03 » Eskişehir Tramvay Hatları İnşaat Süreci

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 24 Nis Sal, 2012 16:59

Eskişehir'de projelendirilen uzatma hatlarının inşaat çalışmaları başlamıştı, proje, ihale ve inşaat sürecini ayırabilmek için inşaat sürecindeki mesajlar bu başlık altında toplanacaktır.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 26 Nis Prş, 2012 17:34

Temel atma töreninden görüntüler, Emek-71 Evler hattında ise 28 Nisan’da temel atma töreni düzenlenecekmiş.

KAYNAK: ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ WEB SİTESİ

Resim

Resim

cihan ert
Aylık Paso

Mesaj gönderen cihan ert » 26 Nis Prş, 2012 19:12

Gidiş geliş olarak yapılmıyormu bu hat. Ray altı betonu dar değilmi çift hat için

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 26 Nis Prş, 2012 19:15

cihan ert yazdı:Gidiş geliş olarak yapılmıyormu bu hat. Ray altı betonu dar değilmi çift hat için
Aynı şekilde dikkatimi çekti, o kalıba herhalde ancak tek hat sığar bencede. Ben belkide inşaata armut bölgesi dediğimiz hattın dönüş noktalarından bir yerden başlamışlardır diye düşündüm, Pollyanna işte :)

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 17 Haz Pzr, 2012 12:17

İnşaat hızlı başlamıştı ama bugün bir haberde çalışmaların durduğundan şikayet ediliyormuş, özellikle hattın geçeceği bölgede yolun kazılarak bırakılmasından ticaretleri olumsuz etkilenen esnafın şikayeti söz konusu imiş.

http://networkedblogs.com/yRiZY
Bölgede toplanan vatandaşlar, “Mahallenin can damarı olan yolun bir an önce bitirilmesi gerektiğini belirtirken, Tornacılar Odası Başkanı Halil Kılıç, ” Büyükşehir yetkilileri çalışmaların neden durduğunu açıklamalıdır” dedi. Emek Mahallesi Ertaş Caddesi’nde Tramvay Hattı Uzatma Projesi kapsamında başlatılan çalışmaların iki buçuk aydır durma noktasına geldiğini belirten vatandaşlar duruma tepki gösterdi. Konu hakkında Eskişehir Tornacılar Odası Başkanı Halil Kılıç, cadde üzerinde bulunan esnafın durumdan olumsuz yönde etkilendiğini söyleyerek,” Tramvay hattı uzatma çalışmaları durma noktasına geldi. Bizler yapılan hizmetin karşısında değiliz. Ancak hizmet yapılırken vatandaşların en az şekilde mağdur olmasından yanayız. Hizmetin bir an önce tamamlanmasını istiyoruz. Burada ki esnaf mağdur durumda. Yolların kazılmasından sonra yüzde 70 işler azaldı. İki buçuk aydır çalışmalar neden durma noktasına geldi” diye konuştu.

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 13 Tem Cum, 2012 10:03

Eskişehirli bir dostuma rica etmiştim, kentine uğradığında, bana bir kaç resim çekebilir mi diye. Üç tanesi bugün vardı:
Ulusal Egemenlik Bulvarindan gecerken cadde kenarinda kazilmis bazi yerler gorduk ve az ilerisinde calismayla ilgili tabelayi gorunce arabayi durdurduk ve ilisikteki fotografi cektim.
Resim
2. hattin son duragi olan Opera duragi
Resim
her iki hattin durdugu Carsi duragi
Resim

Canlı, canlı, taze, taze. Teşekkürler ağam! :)

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 14 Tem Cmt, 2012 22:02

Evet, şimdi dostumdan gelen inşaat resimlerini yükleyeyim. Çok hoş, Eskişehir’de canlı bir şekilde olayları görmüş oluyoruz.
Dun yaklasik 4 km calismayi adim adim yurudum. […] GEzdigim hat, Batikent hattiydi. Orgeneral Kivirikoglu Caddesinde bir kac yuz metrelik bir kismi daha kazilmamis ama kazi calismalari devam ediyor. Batikent 17 isimli fotografa gore calisma 20 Ocak 2012'de baslamis ve 550 gun suresi varmis. Yani 2013 sonuna dogru bitmesi gerekir.
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

İşte, titiz dokümentasyon dediğim bu olur! Tekrardan çok teşekkür ederiz.

Ve yine demem gerekiyor, bence Türkiye’nin tek hakiki, ciddiye alınacak, muazzam, ileri bakışlı, ağ teşkilatına sahip tramvay şebekesi Eskişehir’de.

kemal
Hareket Amiri

Mesaj gönderen kemal » 15 Tem Pzr, 2012 11:16

OOO çok güzel gelişme: Ray döşeyen kentler başımızın tacı, ray sökmeye kalkanlar, yerine metrobüs ikame etmeye yeltenenler ise ...

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 15 Tem Pzr, 2012 13:00

kemal yazdı:OOO çok güzel gelişme: Ray döşeyen kentler başımızın tacı, ray sökmeye kalkanlar, yerine metrobüs ikame etmeye yeltenenler ise ...
Hayirdir kemal abi kim o tramvay yerine metrebus yapmak isteyen? Bir donem IETT cok meraklisi idi T1 i kaldirtmak icin, gercek bir aptallik ornegi olur, kafam almiyor simcity oynar gibi kentmi yonetilir ya? Yoksa Konya mi, onlarindan var herhalde benzer dusunceleri.

Basar fotolar icin dostuna cok tesekkurler, harika oldu bizim icin, calismalarin durumunu gormus olduk, tabii kent santiyeciligi, is ve isci guvenligi hak getire, yalandan kalite belgelerini yonetim duvarlarina asip, odul torenlerinde boy gostermeyi herkes biliyor ama.

Hat ile ilgili benim dikkatimi ceken sey bu hat tek ray olarak insa ediliyor gibi, halbuki hattin sekli bunu gosteriyor ama hic oyle dusunmemistim, bu loop lar ile merkeze giden 2 isletmede kurulabilir.

Bu arada pc de modem bozuldu, cepten giriyorum, bol harf hatali olabilir.
:evil: :evil: :)

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 15 Tem Pzr, 2012 13:15

Arkadaş da arada bir buraya bakıyordur (inşaallah). Ben genelde tek raylığa çok karşı olsam da, bu gibi durumlarda bana daha çok ayrı yollardan gidiş dönüş gibi görünüyor. Bizim burada tramvayda değil de, otobüste var bu (Freiburg 11, 15G, 15W, 16 ve 17A hatları).

Arkadaşım resimleri yolladığı mailde bir de şunu yazmıştı:
Bence Otogar-SSK hattini uzativerseler cok daha iyi olur cunku sehir o kadar buyuk degil...
Esat, şu PC ve modem işini tam anlamadım, sen orada DSL, modemli router ve ev ağı ile girmiyor musun internete? Ne modemi? Yoksa evin routeri mi çöktü?

kemal
Hareket Amiri

Mesaj gönderen kemal » 15 Tem Pzr, 2012 15:21

Metrobüs ile değişmek isteyen; Antalya örneğini kast ediyorum... :evil:

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 15 Tem Pzr, 2012 18:23

Tabii ki bende gidis donus yolu olarak gordugum icin ses cikartmiyorum, yolun darsa cözüm bu iste. Ama birde Bursada ki ring ile buyuklugunu kiyaslamak lazim bana ayni gibi gorundu :) eger oyle ise Bursaya hic laf atmayalim.

Kemal abim unuttum Antalyayi, dogru ray sokecez diyen en yeni belediye onlar :)

Başar evet router modem ölmüs dün biz evde yokken, komik. 2 gun once arkadasim ki bozuldu bana danistida butun teorilerine sacmalama ve oyle bir sey olmaz demistim, simdi sorun benim basimda :)

“Tramvay Projeleri, İhaleler, İnşaatlar” sayfasına dön