kay-T.03:03 » Kayseray 3.Etap (İldem) İnşaat Süreci

cihan ert
Aylık Paso

Mesaj gönderen cihan ert » 06 May Pzr, 2012 22:32

Sistemin devreye girmesiyle dolmuşlar şehir genelinde tamamen kaldırıldı ve bildiğim kadarıyla 3 dolmuşa 1 adet doğalgazlı halk otobüsü devreye girdi ve hava kirliliğini önleme adına katkı sağlanmış oldu.

Ayrıca hat üzerindeki otobüslerinde bir kısmının seferden çeildiğini biliyorum
Yeni raylı sistem araçlarınında devreye girmesiyle birlikte pik saatlerde araç sıklığı 4 dk ya kadar düşüyor ve ikili setler halinde çalışıyor.

ayrıca şu günlerde kayseray araçlarının iç aydınlatmasında kullanılan sarı florasanlar beyaz led ışıklarla değiştiriliyor

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 06 May Pzr, 2012 22:38

cihan ert yazdı:ayrıca şu günlerde kayseray araçlarının iç aydınlatmasında kullanılan sarı florasanlar beyaz led ışıklarla değiştiriliyor
İyi fikir, daha uzun ömürlü bir led aydınlatma daha yumuşak olabiliyor, yanlız uygulamada gizli aydınlatma denilen yani direkt yolcunun gözüne vurmayacak tarz tercih ediliyor yeni modellerde, Kayseray araçlarında acaba bu imkan varmıydı lambaların yerleşimi nasıldı önceden eski resimlere bir bakmak lazım :)

cihan ert
Aylık Paso

Mesaj gönderen cihan ert » 06 May Pzr, 2012 22:58

Resim
23 nisanda çocuklar için süslenmiş bir araç

cihan ert
Aylık Paso

Mesaj gönderen cihan ert » 06 Haz Çrş, 2012 18:38

Resim

Resim

Kayseray 3.etap (İldem hattı)nın Beyazşehir'den champion spot önüne kadar olan yaklaşık 4 km'lik bölümün kazı işleri ve zemin iyileştirilmesi yapılmış durumda bununda 3 km sininde ray altı betonu bitmiş durumda Bu sene sonuna kadar işletmeye alınması planlanan yaklaşık 5 km gibi bir bölüm olacak. İnşallah yakında raylarda döşenmeye başlar....

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 06 Haz Çrş, 2012 18:44

İnşallah, önümüz yaz dönemi inşaat işleri genelde yazın hızlı ilerler özelliklede böyle açık havada sürdürülenler, Kayseray'ın bu etabı sene içerisinde açılır ise 2012 raylı sistemler için oldukça bereketli bir yıl olacak.

mustafaguler
Müdavim

Mesaj gönderen mustafaguler » 06 Haz Çrş, 2012 19:32

Kayseray çalışmalarınıda merak ediyordum bu başlığın açılması güzel olmuş.

Normal şartlarda Belediye bu hattı ne zaman işletmeye açmayı taahhüt etti?

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 06 Haz Çrş, 2012 19:37

mustafaguler yazdı:Kayseray çalışmalarınıda merak ediyordum bu başlığın açılması güzel olmuş.

Normal şartlarda Belediye bu hattı ne zaman işletmeye açmayı taahhüt etti?
Cihan arkadaşımız daha önce Talas hattında Erciyes Üniversitesi'ne kadar olan kesimin bu İldem hattında ise Beyazşehir'e kadar olan kesimin 2012 yıl sonuna doğru açılmasının planlandığını yazmıştı, tabi biraz geniş ifadeler bizim belediyeler her yerde aynı :) kesin tarih maalesef verilemiyor ve ben sinir oluyorum. Hattın bu kesiminde sağolsun Cihan'ın yerinden aktardığı foto ve bilgilere göre 2012 sonuna kadar tamamlanma ihtimali yüksek duruyor, diğer etaptada işler yürüyor diye biliyoruz ama bu kesim biraz daha hızlı gitti sanırım.

mustafaguler
Müdavim

Mesaj gönderen mustafaguler » 06 Haz Çrş, 2012 19:41

O zaman en kötü ihtimalle 2013 Ocak'ta hazır diyebiliriz. Raylı sistemler için güzel haber. Şimdi Samsun ve Gaziantep'ten haber bekliyorum. Çok mu ileri gittim :oops:

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 06 Haz Çrş, 2012 19:48

mustafaguler yazdı:O zaman en kötü ihtimalle 2013 Ocak'ta hazır diyebiliriz. Raylı sistemler için güzel haber. Şimdi Samsun ve Gaziantep'ten haber bekliyorum. Çok mu ileri gittim :oops:
Yok hocam, valla bende bekliyorum ama maalesef bir türlü olmuyor :D silah zoru ile bir iki adam tutup foto çektirip bilgimi getirtsek ne? :) Samsun'dan tanıdığım arkadaşlar var ama bu konulara Venüs kadar uzaklar, Antep'ten bilgi alabileceğimiz bir ağabeyimiz var aslında, konu ile de çok ilgili ama bir iki sefer yazdım geri dönüş alamadım tekrar bir deneyelim.

cihan ert
Aylık Paso

Mesaj gönderen cihan ert » 02 Ağu Prş, 2012 01:32

başlıklarda yorum olmayınca inşaatler ilerlemiyor gibi oluyor(bana öyle geliyor) :) Ama kayseray ildem hattında çalışmalar tüm hızıyla diyemesede :? devam ediyor. Şöyleki; bu sene için bitirilmesi planlanan hattın (yaklaşık 4.5 km) neredeyse tamamının ray altı temel beton işi bitmek üzere olup rayların döşenmeye başlanmaması bana inşaatin hızlı ilerlemediği düşüncesini uyandırıyor. Bir taraftanda şöyle düşünüyorum hattın kazı beton işleri Beyazşehiden başlayıp Doğu garajına doğru ilerledi yani tersten mevcut hatta doğru ilerledi acaba ray döşeme işi mevcut hattın bittiği yerden başlayıp Beyazşehire doğrumu ilerleyecek :?: bunu ilerleyen günlerde göreceğiz. Bide şuan etap üzerinde iki adet trafo binasının inşaatide devam ediyor.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 02 Ağu Prş, 2012 16:41

Vallahi Kayseri'den yazan bir tek siz olunca bize ancak izlemek düşüyor :) ben basında çıkan haberleri ve belediyeyi takip etmeye çalışıyorum ama her zamanki şekilde bilgilendirme sıfır, işi yapanlar devlet sırrı gibi davranıyor halbuki her şey ortada. Sizin sayenizde inşaat alanlarından fotoğraflar gördük ve haberdar olduk bunun için tekrar teşekkür ederim.

Hat ile ilgili olarakta ray altı betonlama çalışmasının bitmesi güzel gelişme, ray döşeme işi çok uzun soluklu değil ama katener çalışması biraz uzun soluklu olabilir, iki aynı anda yürüyebilir bu açıdan bir sorun olmaz, ama katener kurulumundan sonra test aşaması var, bir de elektrik yükü ile yapılacak testleri falan var. Bu konu ile bağlantılı olarak mesela trafo merkezlerinin inşa edildiğini söylemişsiniz, katener direkleride dikilmeye başladığı zaman işe girişilecek demektir :)

cihan ert
Aylık Paso

Mesaj gönderen cihan ert » 29 Ağu Çrş, 2012 11:50

İldem hattında katener direklerinin yerleri deliniyor.Heralde hat bu sene sonuna yetişmeyecek. 4.5 km hat, ray döşeme-katener-elektrifikasyon-sinyalizasyon-denemeler dört ayda zor gibi :?

Kilitli

“Tramvay Projeleri, İhaleler, İnşaatlar” sayfasına dön