gan-T.03:01 » Gaziantep Raylı Sistemi İnşaat Süreci

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 23 Mar Pzr, 2014 14:19

O haritaya baktım, ama açıkçası pek bir şey anlamadım? Neden sadece IP adresi var ve alternatif portlu? Ve tam ne gösteriyor? Bilhassa hat Gar meselâ ne demek? Aklım ermiyor bu en ileriteknolojik işletmelere :-)

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 23 Mar Pzr, 2014 14:25

Yanısıra, şöyle Gaziantep Tramvayı diye nette biraz göz gezdirdim, Ekşi Sözlük dedikleri sitede ilginç bir şey, veya şeyler, buldum:

https://eksisozluk.com/gaziantep-tramvayi--2432512?p=1

Buraya bakılırsa, ya yine herkes tramvay düşmanı kesiliyor, veya işletmede gariplikler var. Emin değilim, ama bana Antalya’daki tramvay düşmanlığını hatırlattı. Sizler ne dersiniz? O işletmeyi kendi gözüyle görmüş birilerimiz var mı?

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 23 Mar Pzr, 2014 14:26

Sana sormayı unutmuşlar kusurlarına bakma abisi. Bu arada İbrahimli etabındaki Duisburg durağı herşeyden daha ilginç geldi bana. Araca tıklanınca onunla ilgili bilgilerde gelse güzel olurdu yani aracın yönü ne gibi. Diğer taraftan yani Başar tarafından bakınca istasyona tıklanınca gelen tablo yetersiz görünebilir. Tabelada durağa gelen ilk tramvay ve onun gittiği yön görünüyor, basit bir sistem ilk kez kullananlar ne olduğunu bildikleri için sorun yaşamayacaklardır, en ileri teknolojik sistemlere aşina olup 30 senedir bunları kullananlara eksik gelmesi de doğaldır.

Yine bu arada ekşi sözlükde genel olarak yazılanlar geyiğe ve amaçsız eleştiriye dayalıdır, içinden doğruları süzebiliyorsanız eyvallah. Verdiğin linki okumadan genel görüşüm olarak yazıyorum bunları, belki de eleştirileri haklıdır da bilemem ama Türkiye' de genel olarak bir tramvay düşmanlığı var herhangi bir kente özel durum değil.

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 23 Mar Pzr, 2014 14:34

Bana neyi sormayı unutmuşlar?

Duisburg … evet, ilginç, ve de güzel. Duisburg kentiyle kardeşlikleri var. Düüsburk, Almanca’da şu i ve e harflerinin nerede nasıl okunacağını kimse bilmiyor, Almanlar dahil (hariç değil). Hiçbir düzgün kural yok. Neden Buisdorf Buusdorf, ama Duisburg Düüsburk? Veya ~broich hep brooh? Ah şu dil …

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 23 Mar Pzr, 2014 14:39

Tabelada durağa gelen ilk tramvay ve onun gittiği yön görünüyor
Hee, hat dedikleri o zaman istikamet? Bizde acaip bir terim kargaşası var! :evil:

Hat nedir? Yol nedir? İstikamet nedir? Yahu, bu sadece benim buradaki, 30 milyon senedir teknolojik denizde boğulmuşların bakış açısından mı böyle?!

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 23 Mar Pzr, 2014 14:42

alabay yazdı:Hee, hat dedikleri o zaman istikamet? Bizde acaip bir terim kargaşası var! :evil:
aynen, haklısın.

harti212
Abonman

Mesaj gönderen harti212 » 25 Nis Cum, 2014 23:30

Bence Gaziantep e güzel bir metro hattı iyi giderdi!

“Tramvay Projeleri, İhaleler, İnşaatlar” sayfasına dön