ant-T.01:04 » Konyaaltı-Varsak Tramvay Projesi

Kullanıcı avatarı
Onur
Aylık Paso

ant-T.01:04 » Konyaaltı-Varsak Tramvay Projesi

Mesaj gönderen Onur » 09 Haz Cum, 2023 20:49

Ayrı başlık açamadığımdan burada paylaşıyorum.

Konyaaltı-Varsak (T4? - Sarısu-Kepez Belediyesi) raylı sistem projesi için proje tanıtım dosyası yayınlandı: http://eced.csb.gov.tr/jsp/ek1/45629

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Re: ant-RS.06 » Antalya Kentiçi Raylı Sistem Önerileri

Mesaj gönderen Esat » 11 Haz Pzr, 2023 10:03

Onur yazdı:
09 Haz Cum, 2023 20:49
Ayrı başlık açamadığımdan burada paylaşıyorum.

Konyaaltı-Varsak (T4? - Sarısu-Kepez Belediyesi) raylı sistem projesi için proje tanıtım dosyası yayınlandı: http://eced.csb.gov.tr/jsp/ek1/45629
dokümanı indirdim ama inceleyecek vaktim olmadı, proje aşamasında olarak başlığı açtım

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Re: ant-T.01:04 » Konyaaltı-Varsak Tramvay Projesi

Mesaj gönderen alabay » 11 Haz Pzr, 2023 13:50

İlginç, buradan erişilemiyor buna.

Kullanıcı avatarı
Onur
Aylık Paso

Mesaj gönderen Onur » 13 Şub Sal, 2024 01:55

Geçen yılın sonunda temelini Ocak'ta (geçen ay) atacaklarını duyurmuşlardı, ancak ay geçse de proje ile ilgili hiçbir hareket yok.
https://www.youtube.com/watch?v=r5DdKQFTxaA

Bu hattan ayrılarak Lara ve Kundu'ya gidecek 5. etabın da projesi hazırlanmış (ayrı başlığı açılabilir);
antraylara00.png
Bu iki hat ile, şu hazırladığım haritayı da güncellemem gerekecek, ancak Konyaaltı hattının Meltem geçişinde duraklar birbirlerine yakın olduğundan isimleri de çakışmakta. Düzenleme önerilerine açığım.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

Kullanıcı avatarı
Onur
Aylık Paso

Mesaj gönderen Onur » 02 May Prş, 2024 01:38

İhalesi gerçekleşmiş.
Son yıllarda Antalya’nın bir numaralı tartışma konusu haline gelen trafik sorununa neşter atacak olan projenin ihalesi yapıldı. Uzun süredir projelendirilen 4. Etap Raylı Sistem ihalesi 30 Nisan 2024 günü (bugün) yapıldı. İhaleye Türkiye’nin dev inşaat şirketleri katıldı. Toplamda 5 şirket teklif verdi.

Antalya’nın uzun süredir beklediği 4. Etap Raylı Sistem ihalesi gerçekleşti. 30 Nisan 2024 (bugün) günü saat 10.30’da ihale yapıldı. İhaleye Türkiye’nin bilinen dev inşaat firmaları girdiler.

O 5’LİDEN 3’Ü TEKLİF VERDİ
İhaleye 5 şirket katıldı. Makyol İnşaat, Öztaş İnşaat, Kalyon İnşaat, Kolin İnşaat ve Gülermak Ağır Sanayi şirketleri ihaleye teklif verdiler. Hükümete yakın olması nedeniyle 5’li çete diye anılan ve sık sık muhalefet tarafından eleştirilen Cengiz Holding, Limak Holding, Kalyon Holding, Kolin Holding ve Makyol Grubu’ndan 3’ünün CHP’li belediyeye teklif vermesi dikkat çekti. Projenin maliyetinin 12,5 milyar lira olarak hesaplandığı öğrenildi.

FİRMALAR RAKAMLARINI VERDİ
Beş firmadan Öztaş ihaleden eksik teminat verdiği gerekçesiyle elenirken, firmalar şu teklifleri sundu:
Gülermak Sanayi: 14 milyar 158 milyon 419 bin 825 TL
Makyol İnşat: 12 milyar 435 milyon 863 bin 371 TL
Öztaş İnşaat: 4 milyar 348 milyon 319 bin 360 bin.
Kalyon İnşaat: 13 milyar 890 milyon 826 bin.
Kolin İnşaat: 13 milyar 489 milyon TL.

DEĞERLENDİRME YAPILACAK
Öte yandan tekliflerin ihale komisyonu tarafından inceleneceği ve itiraz durumunua göre ihalenin bir kaç gün içerisinde sonuçlanacağı öğrenildi.

ANTALYA’YA İLK METRO
Yer tesliminden 15 gün sonra başlayacak olan ihale kapsamında 18 kilometre uzunluğunda raylı sistem döşenecek. Bunun 5.5 kilometresi 30 metre yer altından geçerken kalan kısmı ise hafif raylı sistem olacak. 5.5 kilometrelik yer altı sistemi birlikte Antalya ilk metro ile tanışacak. Projede 6 adet battı çıktı kavşak, 20 adet durak, 14 adet yaya üstgeçidi inşa edilecek.

Antalya 4 Etap Rayli Sistem Ihale Small

3. ETAPA BAĞLANACAK
4’üncü Etap Raylı Sistem Hattı, Konyaaltı ilçesindeki Kadınlar Plajı’ndan başlayacak. Akdeniz Bulvarı üzerinden Atatürk Bulvarı’nı takip edecek yeni raylı hattı, Antalyaspor Kavşağı’ndan sonra Meltem’e dönecek. Antalya Eğitim Araştırma Hastanesi önünden Güllük Caddesi’ni kesecek bu hat, Muratpaşa Camisi ve Antalya Büyükşehir Belediyesi önünden geçtikten sonra Kızılırmak Caddesi üzerinden Kepez Belediyesi önünden Sakarya Bulvarı Kavşağı’nda 3’üncü Etap Raylı Sistem Hattı’na bağlanarak son bulacak.
https://www.antalyaningundemi.com/antal ... erceklesti

“Tramvay Projeleri, İhaleler, İnşaatlar” sayfasına dön