ist-T.03:05 » T5 Eminönü-Alibeyköy Tramvay Hattı [İnşaat Süreci]

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Re: ist-T.03:05 » T5 Eminönü-Alibeyköy Tramvay Hattı [İnşaat Süreci]

Mesaj gönderen Esat » 29 Eki Pzr, 2017 22:26

katliam yazdı:http://gophaber.com/m-haber-15533.html

bu hatla ilgili şöyle bir haber gördüm inş. gerçekleşir.
Proje çalışması var, yeni bir haber değil aslında, belki basına yeni düşmüştür bilmiyorum. Cep Otogarından Gazi den geçip Küçükköy de tekrar M7
ile kesişiyordu hatırladığım kadarı ile

katliam
Aylık Paso

Mesaj gönderen katliam » 30 Eki Pzt, 2017 08:12

Esat yazdı:

Proje çalışması var, yeni bir haber değil aslında, belki basına yeni düşmüştür bilmiyorum. Cep Otogarından Gazi den geçip Küçükköy de tekrar M7
Evet o projeden haberim vardı ama haberde dikkat ederseniz otogar gazi mahallesi girişine taşınıyor tramvay zaten oraya kadar gelecek diyor ama ben otogar ın taşınacağını ilk defa duyuyorum.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 30 Eki Pzt, 2017 08:25

katliam yazdı:
Esat yazdı:

Evet o projeden haberim vardı ama haberde dikkat ederseniz otogar gazi mahallesi girişine taşınıyor tramvay zaten oraya kadar gelecek diyor ama ben otogar ın taşınacağını ilk defa duyuyorum.
Onu ben de ilk defa duydum ve açık konuşayım şaşırmam, çünkü bu yaşıma kadar bu şehirde bir şeyinde yapılıp yerinde doğru düzgün değerlendirildiğini görmedim, don değiştirir gibi fikir, proje ve yapılmış şeyleri değiştirmeye bayılıyoruz :) 2 seneye de oradan sıkılıp başka yere taşırlar, sonra başka bir başkan gelir cep otogarı neymiş ya, devasa bir tek otogar yapıcam der, böyle gider :) o yüzden o kısmına hiç takılmadım olayın.

Engin Y
Seyyah

Mesaj gönderen Engin Y » 30 Eki Pzt, 2017 08:45

Atatürk Havalimanı'na dış hatlar terminali sıfırdan yapıldı ve 2000'de hizmete açıldıktan sonra yirmi yıl olmadan bu binayı çöpe atacağız..

Alibeyköy Cep Otogarı yapılalı beş yıl olmamıştır sanırım, yeni cep otogarının yapımı da dört yıl sürse, on yıl bile kullanmadan çöpe atacağız..

Zengin milletiz ne de olsa..

Engin Y
Seyyah

Mesaj gönderen Engin Y » 30 Eki Pzt, 2017 08:49

Bu arada, haberde bahsi geçen yer, otogar olmak için gayet güzel; TEM'e giriş ve çıkış rahat..
Keşke şimdiki cep otogarını en baştan buraya yapsalarmış..

Resim

mustafaguler
Müdavim

Mesaj gönderen mustafaguler » 06 Mar Sal, 2018 10:10

Hattın araçlarını Durmazlar üretecekmiş.

http://www.durmaray.com/durmazlar-makin ... cek/19/5/3
Off Topic
Doğuş İnşaat ile İdare İstanbul Büyükşehir Belediyesi arasında 31 Ekim 2016’da sözleşmesi imzalanan Eminönü-Alibeyköy Tramvay Hattı İnşaat, Elektromekanik ve Araç Alım İşi kapsamında 19 Ocak 2018 tarihinde Doğuş İnşaat A.Ş. ile Durmazlar Makina San. ve Tic. A.Ş. arasında 30 adet tramvay aracı sözleşmesi imzalandı.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 06 Mar Sal, 2018 10:32

İlginç, hayırlısı olsun. Yerli firma desteği anlamında önemli, katenersiz sistem konusunda aracın altyapısını kim sağlayacak bakalım.

mustafaguler
Müdavim

Mesaj gönderen mustafaguler » 06 Mar Sal, 2018 10:53

Bende merak ettim açıkçası

Kullanıcı avatarı
Edil Arda
Serbest Geçiş

Mesaj gönderen Edil Arda » 06 Mar Sal, 2018 23:42

30 araç bana çok yetersiz geldi bu hat için.
30 araç anca tek yönü karşılar gibi geliyor bana.

Kullanıcı avatarı
yakupfurkan24
Aylık Paso

Mesaj gönderen yakupfurkan24 » 07 Mar Çrş, 2018 00:02

Edil Arda yazdı:30 araç bana çok yetersiz geldi bu hat için.
30 araç anca tek yönü karşılar gibi geliyor bana.
İlk önce T1 hattından takviye yapılır yazacaktım ama son anda T5 hattının katanersiz olacağı aklıma geldi.

kenanmar
Serbest Geçiş

Mesaj gönderen kenanmar » 07 Mar Çrş, 2018 01:48

Hızlı, pratik ve basit biçimde Troleybüs olabilecek hattı zemini sorunlu ve tarihi alanda bol titreşimli bir vasıtayla hem araç üretimini hem de testlerle zaman kaybı yaşayarak geçirmek, hafızam beni yanıltmıyorsa Unkapanı Köprüsü'nün Unkapanı tarafında mevcut yonca kavşağın alt geçidinin yanına bir alt geçit daha yapmak uygun mu yoksa sıkıntılı mı? Oraya buraya dallanmadıktan sonra vadinin tabanı olan Haliç Sahilinden yolcu toplamak ne kadar anlamlı hangi toplu konut veya yoğun yerleşim alanının tam kalbine girmiş olacak? Eminönü'nde mevcut tramvay ile kavuşacak mı yoksa bu tramvaydan inip ötekine yine tabanvay mı yapılacak madem entegre olmayacaklar kopuk kopuk tramvay yapmanın mantığı nedir? Bu tramvay Eminönü Meydanı trafiğine katkı mı sunacak ekstra yük mü bindirecek? Oradaki otobüsler -ki sadece 1/3'ü tramvay güzergahına yakın giden- nereye gidecek, nereden kalkacak?

Kullanıcı avatarı
decimus
Kadrolu Personel

Mesaj gönderen decimus » 27 Mar Sal, 2018 19:02

Eminönü - Alibeyköy tramvay projesinde çalışmalar devam ediyor.Bu projede tramvay yolu daha çok haliç kıyısında bulunan parkların arasında geçecekmis.Bölgeyi bilinler bilir Eminönü - Alibeykoy arasi 2 × 2 otoyol var ve burada ciddi anlamda trafik olabiliyor özellikle Ramazan ayında Feshane eglenceleri nedeniyle araç sürücüleri icin çileye dönusuyor.Bu yuzden yol üzerinde bir daraltma olacak mi diye merak etmistim ama yol bölgesi yerine parkları daraltacaklar.

Tabi gönül ister ki parklara da dokunulmasa ama o zaman da bu trafik cilesi sac-bas yoldurmaya devam edecek.

Projenin açılış tarihi ise IBB baskanin acikladigi gibi 2018 sonu degil 2019 sonu veya 2020 basi gibi planlandigini duydum.

Kilitli

“Tramvay Projeleri, İhaleler, İnşaatlar” sayfasına dön