ist-T.03:05 » T5 Eminönü-Alibeyköy Tramvay Hattı [İnşaat Süreci]

Kullanıcı avatarı
decimus
Kadrolu Personel

Re: ist-T.05:03 » Eminönü-Alibeyköy Tramvay Hattı [İnşaat Süreci]

Mesaj gönderen decimus » 07 Kas Pzt, 2016 08:03

kado yazdı:M5'i bitiremeyen Doğuş İnşaat yine ihale alıyor. OHL projeyi bir türlü ilerletmiyor ama yıllarca Türkiye'de kalabiliyor. İşini düzgün yapmayan şirketlere hiçbir yaptırım yok..
Doğuş'un M5'i kaosa çevirmesinde daha vahim olanı 2006 yılında Halkalı-Gebze arası hattı ortakları ile alıp doğru düzgün bir çalışma yapmadan 3 yıl sonra işi bırakmasıydı.Taraflar hala mahkemelik diye biliyorum.

Ayrıca yine Doğuş 2004 yılında otogar-Bağcılar-Başakşehir metrosunu 2009 yılında tamamlayacağız diye işe başladı fakat 2013 yılında açıldı.Yani 9 yıl sürdü metro projesi.

Yani keşke sadece M5 Olsa Doğuş'un milleti zor bıraktığı hat.

Umarım Eminönü-Alibeyköy hattını zamanında,kaliteli ve işçi sağlığını ön planda tutarak (işçileri şantiye içinde dandik bir konteynırda yatırmadan-M3 ve M5 deki gibi ) tamamlar.

Engin Y
Seyyah

Mesaj gönderen Engin Y » 14 Oca Cmt, 2017 13:01

Sözleşme imzalanalı iki aydan fazla zaman oldu, ama temel atma töreninin yapıldığını hatırlamıyorum..
Bu hattın inşaatı başladı mı?

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 15 Oca Pzr, 2017 11:34

Yer teslimi işleri devam ediyor bildiğim kadarıyla

Kullanıcı avatarı
decimus
Kadrolu Personel

Mesaj gönderen decimus » 22 Şub Çrş, 2017 12:12

Güler misin ağlar mısın ?

Daha önce ülke eknonomisine katkı da bulunmak için elindeki dolar ve euro ları bozduran İBB şimdi gidip 100 milyon euro kredi borçlanmak için yetki istemiş 8)

İyi de güzel kardeşim madem euro ihtiyacın vardı neden elindeki dövizleri bozdurdun ? Bu işler hiç mi kağıt üstünde planlanmaz ? Komik diyecem ama komik de değil !

Esat hocam bu konuyu senin cr3 başlığında en son yazdığın yazı ile bitirmek istiyorum. "Denetim yok, kontrol yok, ceza yok. Bundan ala memlekette yok."

Kaynak : http://www.rayhaber.com/2017/02/ibb-tra ... borclandi/

mustafaguler
Müdavim

Mesaj gönderen mustafaguler » 22 Şub Çrş, 2017 16:35

Araç üreticisi kim olacak?

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 24 Şub Cum, 2017 07:43

mustafaguler yazdı:Araç üreticisi kim olacak?
Bu konuda herhangi bir habere hiç denk gelmedim, yüklenicinin verdiği düşük fiyat araç alımını ne kadar etkiler bakalım. Katenersiz sistemlerde teknolojinin öncüsü firmalar mı yoksa diğerlerinden bir tercih mi olacak, ihale de bu konuda ne kadar teknik detay vardı hiçbir bilgimiz yok.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Re: ist-T.03:05 » T5 Eminönü-Alibeyköy Tramvay Hattı [İnşaat Süreci]

Mesaj gönderen Esat » 01 Mar Çrş, 2017 10:18

Doğuş sosyal medyada hattın inşaat işlerine başladığı duyurusunu yapmış, güzergah üzerinde herhangi bir şantiye işi ya da tabela gören oldu mu? Ben 2 gün önce Eminönü-Ayvansaray arasında herhangi bir şey görmedim, gözden kaçırmışta olabilirim. 2 yılda tamamlanması ön görülüyormuş, inşallah gerçekleşir. Bu hat sayesinde M7 hattı bağlantısı da düşünülür ise Alibeyköy civarından eminönü bölgesine erişim oldukça kolaylaşmış olacak.

Kullanıcı avatarı
decimus
Kadrolu Personel

Mesaj gönderen decimus » 24 Nis Pzt, 2017 10:59

Bu hat ile ilgili uzun zamandir neden işlerin başlamadiğini düşünüyordum ki sonunds sebebini öğrenebildim.

IBB bu hattin islerini 16 nisan referandumundan sonraya biraktigi icin yuklenici firmaya hala yer teslimi ve hak edis odemesi yapmamis.Bu nedenle Doğuş referandumun bitisini beklerken diger taraftan alt yuklenici ve personel alimlarini netlestirmis.Yakin zamanda ufak ufak santiye kurulumlari ve mobilizasyon isleri baslayacaktir.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 24 Nis Pzt, 2017 11:00

Şantiye işleri başladı diye biliyorum, en azından İBB tarafından konu ile ilgili birimlerin geçişi var.

Uğur
Serbest Geçiş

Mesaj gönderen Uğur » 24 Nis Pzt, 2017 20:18

Unkapanı Köprüsünde Beyoğlu tarafından Fatih yönüne geçerken Balat'a/Eyüp'e doğru bakınca sahil tarafında yeşil plakalar dikkat çekiyor. İşte orası Tramvay şantiyesiymiş. Daha Eminönü Unkapanı tarafında çalışma yok ama o tarafta en azından şantiye kurulumu başlamış.

Kullanıcı avatarı
decimus
Kadrolu Personel

Mesaj gönderen decimus » 25 Nis Sal, 2017 15:49

Esat yazdı:Şantiye işleri başladı diye biliyorum, en azından İBB tarafından konu ile ilgili birimlerin geçişi var.
Unkapanı Köprüsünde Beyoğlu tarafından Fatih yönüne geçerken Balat'a/Eyüp'e doğru bakınca sahil tarafında yeşil plakalar dikkat çekiyor. İşte orası Tramvay şantiyesiymiş. Daha Eminönü Unkapanı tarafında çalışma yok ama o tarafta en azından şantiye kurulumu başlamış.
Arkadaşlar,

Alibeyköy'de merkez şantiye kurulduğunu biliyorum.

Benim söylemek istediğim aylar önce merkez şantiye kurulmasına rağmen yol içinde tek çivi çakılmaması.Bu kadar zamanda normalde gözle görülür şekilde işlerin başlaması gerekirdi.Fakat bu zamana kadar referandum nedeni yollarda çalışmalar başlamadı.

Kullanıcı avatarı
Edil Arda
Serbest Geçiş

Mesaj gönderen Edil Arda » 26 Nis Çrş, 2017 22:57

ben de Balat ve Eyüp'te şantiyeler gördüm.
Muhtemelen depolama ve işçilerin kalması için alanlar yapılacak.

Kilitli

“Tramvay Projeleri, İhaleler, İnşaatlar” sayfasına dön