brs-T.03:03 » Meydan-Terminal Tramvay Hattı [İnşaat Süreci]

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Re: brs-T.03:03 » Meydan-Terminal Tramvay Hattı [İnşaat Süreci]

Mesajgönderen Esat » 05 Ağu Cmt, 2017 10:38

Yapılsın bakalım görelim. Bursa da çok güzel bir HRS yapısı kurulabilir aslında, tramvay ve hafif metro işletmeciliği ile ağır metroya gerek kalmadan şehrin yükü kaldırılabilir bence.

mustafaguler
Serbest Geçiş

Mesajgönderen mustafaguler » 05 Ağu Cmt, 2017 10:49

Esat yazdı:Yapılsın bakalım görelim. Bursa da çok güzel bir HRS yapısı kurulabilir aslında, tramvay ve hafif metro işletmeciliği ile ağır metroya gerek kalmadan şehrin yükü kaldırılabilir bence.

Güzel bir planlama ve işletme ile güzel olur diye düşünüyorum bende. Ama gel gör sırf ücret alabilmek adına yanlışlar yapılıyor.

Mesela T2 Kent Meydanı istasyonu ile T1 Osmangazi istasyonu arasında neredeyse 70-80 metre yürüme mesafesi var, metro ile neredeyse 100 metre. Halbuki adam akıllı bir sistem kuracaksan T1 ile T2 istasyonlarını büyük geniş bir istasyon haline getirip ortak istasyon yaparsın. Hatta T3 hattını Cumhuriyet caddesinden Şehreküstü'ye oradan da Kent Meydanı'na indir al sana tramvay hatlarının ortak noktası ve güzel bir entegrasyon noktası Kent Meydanı... Bunu düşünememek ya da düşünüpte bu yatırım için pay ayıramayan yöneticiler var. Şuan Bursa'da ki üç tramvay hattı da eksiktir benim için.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesajgönderen Esat » 05 Ağu Cmt, 2017 11:01

Aynen, ve maalesef bu hatalar ülkemizde başka noktalarda da yapılmaya devam ediliyor, birilerinin işten anlamayan bürokrat kafaları, ya da benim dediğim olacak inatları, aman masraf çıkmasın, aman millet laf etmesin, aman nasıl işleticez çekinceleri falan filan, :) yapan gavur nasıl yapıyorsa, bizden ne fazlası varsa artık. ben çözemedim bunca senedi.r

mustafaguler
Serbest Geçiş

Mesajgönderen mustafaguler » 05 Ağu Cmt, 2017 11:09

Bizde işler "ben yaptım, oldu" mantığı ile gittiği içindir belki de

emrenmert
Sezonluk Yolcu

Mesajgönderen emrenmert » 01 Eki Pzr, 2017 11:48

Aslında Bursaray'a bağlantılı bir hafif metro şeklinde yapılsaydı daha iyi olurdu bence. Neden bu işlerde hep ucuza kaçılıyor?

“Tramvay Projeleri, İhaleler, İnşaatlar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir