brs-T.03:03 » Meydan-Terminal Tramvay Hattı [İnşaat Süreci]

mustafaguler
Müdavim

Re: brs-T.03:03 » Meydan-Terminal Tramvay Hattı [İnşaat Süreci]

Mesaj gönderen mustafaguler » 08 Nis Cum, 2016 16:54

Anatolian yazdı:Sınavlarıma denk gelmedikçe ben de yandaşlıktan zevk duyarım :twisted:

Bu arada T2'nin Nilüfer Deposu'ndaki çift yönlü İpekböcekleri çok tatlış olmuş :P

İzmir Yolu üzerindeki Durmazlar Fabrikası'nda da 1 tane gri İprekböceği var, boyanıp Bursa'ya mı verilecek yoksa Kocaeli'ye mi gidecek? Malum bir ara Kocaeli gri ipekböceği seçti haberleri vardı
Yandaşlık için bir gün anlaşalım o zaman :wink:

T1 depoda yer kalmayınca tramvayları Burulaş depoya naklettiler demek ki :twisted:

O gri ipekböceği maket. Nosab'ta ki fabrikada içeride duruyordu demek ki ana fabrikaya taşımışlar. Kocaeli'ne İpekböceği değil de yeni tasarım tramvay gidecek sanırım.

Resim

Anatolian
Serbest Geçiş

Mesaj gönderen Anatolian » 17 Nis Pzr, 2016 16:53

Resim
Resim

mustafaguler
Müdavim

Mesaj gönderen mustafaguler » 19 Nis Sal, 2016 16:14

Ağaç kaldırma işlemlerinden sonra kazı işlemleri de başlamış demek

mustafaguler
Müdavim

Mesaj gönderen mustafaguler » 02 Ağu Sal, 2016 12:39

T2 istasyonları için BBB halk oylamasına çıktı.

Anket için: http://www.bursa.bel.tr/istanbul_cd_anket/

Video için: https://www.youtube.com/watch?v=FMhnR2Z8b_s

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 11 Ağu Prş, 2016 17:39

mustafaguler yazdı:T2 istasyonları için BBB halk oylamasına çıktı.

Anket için: http://www.bursa.bel.tr/istanbul_cd_anket/

Video için: https://www.youtube.com/watch?v=FMhnR2Z8b_s
Açıkçası videoyu kötü internet yüzünden iyi izleyemedim ama ister istemez nitelik nicelik sorgulaması yapıyorum. Bu aşamada yüzeysel bir sorgulama olsa da merak ettiğim şey gerçekten durakların fonksiyonu iyi düşünülüp planlandı mı, yoksa şekil üzerinden yola çıkılıp en janjanlısı hangisi olsun diye mi bakıldı?

Kullanıcı avatarı
Kamil16
Müdavim

Mesaj gönderen Kamil16 » 14 Ağu Pzr, 2016 14:21

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Kent Meydanı ile Terminal arasını raylarla birbirine bağlayacak T2 Tramvay Hattı projesi, hukuki süreç nedeniyle yaşanan yaklaşık 4 aylık gecikmenin ardından kaldığı yerden hızla devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, İstanbul Caddesi boyunca raylı sistem çalışmalarının yolun ortasında yapılacağını, gerek inşaat sırasında gerekse tamamlandığı yolun her iki yönde de 3’er şerit olarak çalışmaya devam edeceğini kaydetti.

http://www.olay.com.tr/t2-hattinda-cali ... ndi/82183/
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

mustafaguler
Müdavim

Mesaj gönderen mustafaguler » 06 Eyl Sal, 2016 09:56

Hat inşaatı için kısa bir bilgi geçeyim:

As Merkez-Terminal arasında şuan bir çalışma göremedim.

Buttim ile As Merkez (outlet) arasında zemin çalışmaları devam ediyor.

Buttim-Özdilek arasında ise yol ortasında bulunan çınar ağaçları nedeniyle işler ağır ilerliyor ama bayramdan sonra hızlanacak gibi görünüyor. Bu bölümde işlerin ağır gitmesinin nedeni çınar ağaçlarının kesilmeyecek olmasından kaynaklanıyor.

Kent Meydanı-Özdilek arasında ise hiç bir çalışmaya denek gelmedim.

Bu hat üzerinde sıfırdan iki adet lastik tekerlekli araçlar için kavşak yapılacak ve bunlarla ilgilide bir çivi çakılmış değil.

mustafaguler
Müdavim

Mesaj gönderen mustafaguler » 02 Mar Prş, 2017 12:25

Son mesajı Eylül ayında geçmiş. Son mesaja istinaden tekrardan yazayım:

Terminal-As Merkez arasında ki aç-kapa tünel çalışmaları mevcut. Kazık çalışmaları bittiği ve hafriyat çalışmaları başladı. Hatta BBB'nin canlı yayın kameralarından çalışmaların bir bölümü izlenebilir. Depo ve atölye çalışmaları da hız kazanmış durumda. http://www.bursabuyuksehir.tv/canli-yay ... 16967.html

As Merkez-Buttim arasında hattın duvarları örüldü ve bu bölümde yer alacak Panayır köprülü kavşağı çalışmaları başladı.

Buttim-Özdilek arasında hat ortaya çıkmış durumda ve ferfoje örnekleri mevcut idi.

Özdilek-Kent Meydanı arasına hiç yolum düşmedi ama bu bölümde yol ortasında BBB'nin canlı yayın kamerası vardı ve kaldırıldı, tahminen çalışmalar başladı. Santral Garaj kavşağında tramvayın geçeceği köprü imalatları devam ediyor. Beşyol'a yapılacak köprülü kavşak içinde ihale yapıldı, yakında çalışmaları başlayacaktır.

Hazır havalar güzelleşmeye başlamışken bir gün hat boyunca bir keşif yapmayı düşünüyorum.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 05 Mar Pzr, 2017 12:59

Mustafa senden gelecek bilgileri bekliyoruz :) köprü de açıldı ama biz Bursa ya yaklaşacağımıza uzaklaşıyoruz :)

mustafaguler
Müdavim

Mesaj gönderen mustafaguler » 06 Mar Pzt, 2017 13:37

Esat yazdı:Mustafa senden gelecek bilgileri bekliyoruz :) köprü de açıldı ama biz Bursa ya yaklaşacağımıza uzaklaşıyoruz :)
Köprünün ücreti kaçırıyordur :twisted:

mustafaguler
Müdavim

Mesaj gönderen mustafaguler » 15 Haz Prş, 2017 09:08

Dün hattı gezme imkanım oldu ve bir daha gezeceğimi de sanmıyorum. İşler o kadar yavaş gidiyor ki sanki hemzemin tramvay hattı değilde hemzemin metro yapılıyor. Bu sene bu hat açılmaz. 2018 ilk dönemine ya kısmet. Bu hatta kullanılacak tramvaylar da T1 hattında kullanıla kullanıla eskimeye başladı. Tek yönlü tramvaylar T1 hattında hiç kullanılmıyor.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 15 Haz Prş, 2017 10:17

Yavaşlamanın sebebi ile ilgili bir bilgi var mı peki? İdari mi ekonomik mi? Çok saçma geliyor çünkü bana, Akçaray çatır çatır ilerliyor, İzmir tüm kötü beklentilere rağmen hızla devam ediyor, Bursa' nın derdi ne ki?

“Tramvay Projeleri, İhaleler, İnşaatlar” sayfasına dön