koc-T.03:01 » AkçaRay İnşaat Süreci

mustafaguler
Müdavim

Re: koc-T.03:01 » AkçaRay İnşaat Süreci

Mesajgönderen mustafaguler » 05 May Cum, 2017 13:06

Kauçuk zemin çok mantıklı gibi sanki. Ne de olsa geri dönüşümden yapılan bir malzeme, fazla maliyetli olmaz diye düşünüyorum.

Engin Y
Kadrolu Personel

Mesajgönderen Engin Y » 07 May Pzr, 2017 08:09

Dün, İzmit'teydim..

Arastapark'ın yakınında tramvay hattını çektim..

Çekim yaptığım yer, şu haritadaki Sarı Mimoza Caddesi: https://www.google.com.tr/maps/@40.7680 ... 757396,18z

Caminin (Akşemseddin) hizasında, caddenin tam ortasında çektim.. Aşağıdaki göbekte tramvay yolu ikiye ayrılıyor; bir kolu sağa, diğeri sola gidiyor..

Resim

Resim

Rayların kenarlarında ahşap çıtalar var, ama sabitlenmemişler.. (Bastım yanlışlıkla, ondan biliyorum..) :)

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesajgönderen Esat » 19 Haz Pzt, 2017 11:07

Akçaray da ayın 17 sinde sefer yapılmaya başlanmış yalnız güzergahın tamamı mı açıldı, ne oldu henüz net bir haber bulamadım vakit ayırıp. Şimdilik bu sebepten inşaat başlığını açık bırakacağım ama işletme için ayrı başlık açıyorum.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesajgönderen Esat » 14 Eki Cmt, 2017 12:34

Eskisi gibi takip edemiyorum siteyi, bu yüzden çok iyi de ilgilenemiyorum. Üstteki mesajıma göre sanırım işletme için başlık açmışım ama şimdi 4 istasyonluk bir uzatma haberi okuyunca bu başlığa yazmam uygun olacak diye düşündüm.

https://www.trenhaber.com/akcaray/akcar ... h2242.html

Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisi Ekim ayı toplantısında söz alan Genel Sekreter İlhan Bayram, Akçaray’da 2. Etap’a geçilerek hattın Plajyolu ve Okullar bölgesine uzatılacağını belirtti.

Planlama ve projelendirmelerin yapıldığını kaydeden Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram “ Onay alındı şuanda ikinci etabın ihale aşamasındayız. 2. Etap Seka Park’taki istasyonumuzdan başlayarak 4 durak ilave yapacağız. Elginkan Vakfı’nın olduğu bölgeye yani okullar bölgesine kadar gidecek. Sonrasında aynı ihalenin içerisinde ikinci etabın da plaj yolundaki arıtma tesisinin karşısında son durak olacak. 2 bin 150 metrelik hat yapacağız.” Dedi. İlhan Bayram ayrıca, bu hattın bitiminin ardından tramvay hattını Kuruçeşme’nin içine kadar götürmeyi hedeflediklerini kaydetti.

Resim

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesajgönderen Esat » 07 Ara Prş, 2017 13:09

Sisteme 4 ilave edilmesi için yeni bir ihale yapılmış, bu etap ile birlikte 6 adette tramvay aracı daha ilave olacakmış, firmalardan fiyatlar alınmış.

https://www.trenhaber.com/akcaray/akcar ... h2586.html

Günlük kullanım rekorlarıyla Kocaeli halkının beğenisini kazanan Akçaray Tramvay hattına 4 yeni istasyon yapılacak. 2.2 km uzunluğundaki hatta ki istasyonlar Seka Devlet Hastanesi, Kongre Merkezi, Okullar Bölgesi ve Plajyolu mevkilerinde bulunacak. Gidiş-dönüş 15 km’lik mevcut tramvay hattına 5 km’lik tramvay hattının eklenmesiyle Kocaeli’ndeki tramvay hattı uzunluğu 20 km’ye çıkartılmış olacak. İleri tarihlerde hattın Kuruçeşme’ye ve daha ileriye götürülmesi planlanıyor.

“Tramvay Projeleri, İhaleler, İnşaatlar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir