ant-T.03:02 » Meydan-Havalimanı-Aksu İnşaat Süreci

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 12 Tem Pzr, 2015 05:13

Havalimanini kullanmaktan ziyade aradaki diger bolgelere rayli sistem ulasmis olurdu, minibuslesmenin onune gecilirdi :) tabii ben h.limani ve expo yonune ulasimi kast ederek yazmistim ama boyle bir yolculuk ihtiyaci olmayabilir anladigim kadariyla

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 20 Eki Sal, 2015 07:37

Bu hat ile ilgili temel atma töreni yapılmış sanırım, haberleri çok sıkı takip edemiyorum ama çok pahalı bir inşaat olduğu yönünde eleştiriler vardı nette, en pahalı tramvay hattı gibi, belki Antalya' daki arkadaşlar bize daha net anlatırlar durumu.

http://www.rayhaber.com/2015/antalyada- ... ma-toreni/
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ise temeli atılan raylı sistemin maliyetinin 416 milyon lira olacağını bildirdi. Projeyle ilgili Ulaştırma Bakanlığı ile işbirliği yaptıklarını anlatan Türel, raylı sistemde kullanılacak 18 aracın Büyükşehir Belediyesi tarafından temin edileceğini, hattın yapımının da Bakanlığa ait olduğunu kaydetti.

Raylı sistem hattının 18,1 kilometre olacağını dile getiren Türel, “Hattın EXPO 2016 Antalya’ya yetiştirilmesi hedefleniyor. Bu hatla Antalya’nın önemli bir ihtiyacına cevap vermiş olacağız” dedi.

mustafaguler
Müdavim

Mesaj gönderen mustafaguler » 20 Eki Sal, 2015 16:18

18 adetlik tramvay aracı ihalesini Hyundai kazanmış

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 20 Eki Sal, 2015 17:37

CAF lar ile devam etmediler yani, hayırlı olsun.

mustafaguler
Müdavim

Mesaj gönderen mustafaguler » 21 Eki Çrş, 2015 09:16

Esat yazdı:CAF lar ile devam etmediler yani, hayırlı olsun.
Zaten üç katılımcı vardı abi, en az teklife göre sıralarsak
-Hyundai
-Bozankaya
-Durmazlar

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 21 Eki Çrş, 2015 09:19

mustafaguler yazdı:
-Hyundai
-Bozankaya
-Durmazlar
Yani yerli montaj ve üretim araçlar katılmışlar, bu açıdan güzel bir ihale olmuş :) Durmazlar bence artık rahat rahat araç satar, üretim bandı kurabildi mi bilmiyorum ama araç üretebildiği ortada. Bozankaya troleybüs ile kendini gösterdi, Kayseri için üreteceği araçları merakla bekliyoruz ama ortada henüz tramvay olarak bir üretim yoktu fakat yapabileceklerini biliyorum. Hyundai Rotem ise zaten kendisini ispat etmiş bir firma bana göre, hayırlı olsun bakalım tramvaylarını da bir görelim nasılmış.

mustafaguler
Müdavim

Mesaj gönderen mustafaguler » 21 Eki Çrş, 2015 09:23

Esat yazdı:
mustafaguler yazdı:
-Hyundai
-Bozankaya
-Durmazlar
Yani yerli montaj ve üretim araçlar katılmışlar, bu açıdan güzel bir ihale olmuş :) Durmazlar bence artık rahat rahat araç satar, üretim bandı kurabildi mi bilmiyorum ama araç üretebildiği ortada. Bozankaya troleybüs ile kendini gösterdi, Kayseri için üreteceği araçları merakla bekliyoruz ama ortada henüz tramvay olarak bir üretim yoktu fakat yapabileceklerini biliyorum. Hyundai Rotem ise zaten kendisini ispat etmiş bir firma bana göre, hayırlı olsun bakalım tramvaylarını da bir görelim nasılmış.
Hyundai'nin İzmir'den sonra Antalya ihalesini de alması onlar adına güzel gelişme. Yaptıkları yatırımın kaymağını yemeye başlıyorlar. Durmazlar ikinci fabrikasına geçti. Şuan iki fabrikada üretim devam ediyor. Durmazlar rahat araç satıyor ama ülkemize Siemens geliyor, hesaplar karışacak gibi.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Re: ant-T.03:02 » Meydan-Havalimanı-Aksu İnşaat Süreci

Mesaj gönderen Esat » 24 Nis Pzr, 2016 13:27

Arkadaşlar Expo ile birlikte expo etabı açılmış gördüğüm kadarıyla, 1 ay süre ile deneme sürüşleri yapılacak denilmiş. Sanırım Havalimanı etabı sonraya kaldı? Dolayısı ile başlığı açık bırakıp, işletme için yeni bir başlık açmak doğru olur sanırım.

http://www.rayhaber.com/2016/antray-2-e ... ti-acildi/
Meydan’dan başlayarak Aksu’daki EXPO 2016 alanına kadar giden ve 18 km uzunluğa sahip Raylı Sistem hattı 1 ay boyunca deneme seferlerini sürecek, 1 ay sonunda yolculu seferler başlayacak.

Resim

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 03 Eki Sal, 2017 08:02

Bu Aksu etabı da bitmiş açılmış flan herhalde :) ben takip edemiyorum artık malum eskisi gibi, bir ara başlığı ve konuları düzenlemek lazım gibi. Şimdi bahsedeceğim Antalya da tramvayların 3. etabı ile ilgili. Varsak-Meltem arasında 26 km. lik bir tramvay hattından bahsediliyor.

https://www.trenhaber.com/hafif-rayli-s ... h2135.html
Varsak’tan başlayarak Otogar, Üniversite, Adliye ve Meltem Mahallesi, Devlet Hastanesi istikametinden Müze bölgesine uzanacak üçüncü etap raylı sistem yaklaşık 26 km uzunluğunda olacak. Ayrıca mevcut nostaljik tramvay sistemi de tümüyle yenilenerek bu yeni hatta bağlanacak. Böylece Antalya’nın en önemli noktalarına, örneğin havaalanına, otogara, üniversiteye, adliyeye, hastaneye, Kalekapısı’na doğrudan raylı sistemle ulaşılabilecek.

Resmi ve hukuki süreci YPK kararının imzasıyla tamamlanan 3. Aşama Raylı Sistem için Büyükşehir Belediyesi, vakit kaybetmeksizin ihale ve yapım çalışmalarına başladı. Böylece üç aylık bir sürede dev projenin ihale işlemlerinin tamamlanarak, yılbaşından önce inşaatına başlanılması hedefleniyor.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 25 Nis Çrş, 2018 16:30

Hat işletmeye açıldığı için başlık kilitlenmiştir.

Kilitli

“Tramvay Projeleri, İhaleler, İnşaatlar” sayfasına dön