trb-T.01 » Trabzon Tramvay Projesi

kemal
Hareket Amiri

Mesaj gönderen kemal » 28 Kas Çrş, 2012 23:48

Ulaşım AŞ de katılmıştı. Birkaç broşür verdiler ; Trabzon raylı sistemi ile ilgileniyorlar. Haritasını "Trabzon tramvayı" diye bir başlığa koymak lazım.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 28 Kas Çrş, 2012 23:51

kemal yazdı:Ulaşım AŞ de katılmıştı. Birkaç broşür verdiler ; Trabzon raylı sistemi ile ilgileniyorlar. Haritasını "Trabzon tramvayı" diye bir başlığa koymak lazım.
Abi o eski proje, 2009 da videosunu izledim ben onun, animasyonunu yapmışlardı ama Trabzon Belediye Başkanı bir iki sefer raylı sistem projeleri ile ilgilenmiyoruz diye beyanat verince ben es geçtim konuyu, broşür bastılarsa belki yeniden canlandırmışlardır, videoyu o zaman edinemedim sonra da istedim vermediler :( hatta güzergahın haritasını çizmiştim google maps te silmedi isem paylaşarım, sen broşürü tarayabilirmisin abi bizim için?
En son Esat tarafından 30 Kas Cum, 2012 00:53 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

kemal
Hareket Amiri

trb-T.01 » Trabzon Tramvay Projesi

Mesaj gönderen kemal » 28 Kas Çrş, 2012 23:58

Resim

Uzunluk: 8.6 Km.,
İstasyon sayısı: 15
Araç sayısı: 10
Platform uzunluğu: 30 m.
Hattın 1750 metresi çift hat 5019 metresi tek hat olacak.

kemal
Hareket Amiri

Mesaj gönderen kemal » 29 Kas Prş, 2012 00:01

Bende tarayıcı yok ama broşürden resim çekip başlık da açtım. İşe yarar belki :D

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 29 Kas Prş, 2012 00:11

Kemal abi sağolasın, hoş bir bilgi. Diğer başlıkta yazdığım gibi 2009 da ki UITP kongresinde Ulaşım A.Ş. bu hat ile ilgili yaptığı proje çalışmasını animasyon video olarak gösteriyordu, bayağıda ilgilenmiştim ama açıkçası orada istemek hiç aklıma gelmedi daha sonra mail ile ulaşıp istediğimde de orada görevli olan arkadaş bana geri dönmedi, tabii belki de kritik bilgi olarak görüldüğü için ketum davranılmıştır olabilir. Ben aklımda kalanlar üzerinden güzergahı çizmeye çalışmıştım ama senin bu yüklediğin foto olayı bitirdi zaten.

Bu konu ilgili başlık açayım açmayayım diye hep düşündüm ama dediğim gibi Trabzon Belediye Başkanı bir iki sefer raylı sistem projeleri ile ilgilenmiyoruz deyince bende bunun insiyatif alınarak üretilmiş bir proje olduğunu düşündüm ve üzerinde durmadım. Bu broşür sadece bu hat ile ilgili çalışma için mi üretilmiş yoksa genel bir projeler broşüründemi yer alıyor Kemal abi?

Bir de çift hat tek hat bölümlerini merak ettim, ben gördüğümde ki 3 yıl önce oluyor o batı istikametindeki tek uzayan uç yoktu diye hatırlıyorum, ortada birleştiren bölüm tek hattı, orada tarihi bir kale kapısı gibi geçiş noktası var oradan geçiyordu tramvay.
En son Esat tarafından 30 Kas Cum, 2012 00:53 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

kemal
Hareket Amiri

Mesaj gönderen kemal » 29 Kas Prş, 2012 00:15

Yarın bu kataloğun daha detaylı resimlerini çekeceğim. Bu katalog yeni basılmış, iş için galiba karar alınmış , inşaat başlayacak gibi bir izlenim edindim.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 29 Kas Prş, 2012 00:19

kemal yazdı:Yarın bu kataloğun daha detaylı resimlerini çekeceğim. Bu katalog yeni basılmış, iş için galiba karar alınmış , inşaat başlayacak gibi bir izlenim edindim.
Bakalım bir eşe dosta danışalım bizde, belki bir iki bilgi kırıntısına ulaşırız.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 30 Kas Cum, 2012 00:37

Kemal abi bir soru sorayım haritada sağdaki uç kesilip kalıyor ben devam ediyor herhalde diye düşünüyorum, şimdi harita üzerine bende hattı çizdim ve oradaki yol Trabzon Limanına çıkıyor, orada bir durak varmı? Eğer varsa çizimi revize edeceğim de :)

Belirtilen istasyonlar ve isimleri;

Toklu (Mahallesi)
Kuran Kursu
Fatih (Caddesi)
SSK
Lise ??
Emniyet
Belediye
Kale
Valilik
Numune
Yeni Mahalle
Ayasofya
Merkez Bankası

Bunlar dışında hattın sağ ucu devam ediyorsa muhtemelen bir Liman durağıda var, Kemal abimin verdiği bilgiler ışığında iki istasyon daha olması lazım. Flaştan seçemedim ama stadın orada bir istasyon var gibi LİSE yazıyor galiba? bir de hattın büyük kısmı tek hat (hangi kısmı bilmiyorum) olduğu içinmi bu kadar yakın dolaştırdılar daha güneydeki geniş caddeden geçse daha iyi olmazmıydı diye düşünmeden edemedim. Belediye tarafından Kale durağına doğru geçişte animasyonda tek hat geçiyordu diye aklımda kalmış, orası bayağı bir dar çünkü.

Bunun dışında bu tasarıma göre hattın geçeceği yerleri sıralayalım;
Sahil yolunda Toklu Mahallesi durağından sonra
Efsane Sokak
Kuran Kursu Caddesi
Fatih Caddesi
Trabzonspor Bulvarı (İnönü Caddesi)
İnönü Caddesi
Şenol Güneş Caddesi
devamında Liman ve Depo istikametinde her iki yönde
Kahraman Maraş Caddesi
Sahil Yolu Caddesi

Bu da güzergah
Resim
En son Esat tarafından 30 Kas Cum, 2012 18:16 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

kemal
Hareket Amiri

Mesaj gönderen kemal » 30 Kas Cum, 2012 18:10

Harita broşürde tam benim koyduğum resmin bittiği yerde kesiliyor.Bu haritada 13 istasyon işaretlenmiş ancak verilen bilgide 15 durak olduğu yazılı. Bu durumda limana doğru duraklar kıvrılıyor mu onu ne yazık ki anlayamıyoruz.Ama sistem 15 istasyona sahip, o kesin.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 30 Kas Cum, 2012 18:15

kemal yazdı:Harita broşürde tam benim koyduğum resmin bittiği yerde kesiliyor.Bu haritada 13 istasyon işaretlenmiş ancak verilen bilgide 15 durak olduğu yazılı. Bu durumda limana doğru duraklar kıvrılıyor mu onu ne yazık ki anlayamıyoruz.Ama sistem 15 istasyona sahip, o kesin.
Garip olmuş o zaman öyle bir harita yapmaları :?: neyse sorun değil ama tahminimce Liman'a kadar iniyor olsa gerek Liman son durak olur ise arada bir istasyon daha var demektir, ben aslında işletmede ne planladılar onu daha çok merak ediyorum ama broşürden öğrenmemiz mümkün olmaz :)

kemal
Hareket Amiri

Mesaj gönderen kemal » 30 Kas Cum, 2012 18:28

Resim

Resim

Resim

Burada yukarıdaki sorunun cevabı var galiba: Hat limana ulaşmıyor sanki. Ama orada yeşilimsi bir alan var orası deniz ise hat limanda demektir.

Oooo yazıyı düzeltirken broşüre pertavsızla baktım ve kesin sonuç: O yeşilimsi yer deniz ve hat limandan başlıyor.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 30 Kas Cum, 2012 18:40

Orası deniz abi :) yani tam limanın önünden geçen çevre yoluna indirmemişler biraz geride bırakmışlar ama Limana varıyor, arada bir de Müze var orada belki oraya bir durak koymuşlardır diye düşünüyorum.

“Tramvay Projeleri, İhaleler, İnşaatlar” sayfasına dön