brs-T.03 » Bursa Tramvay Hatları İnşaatları [Genel]

mustafaguler
Müdavim
Mesajlar: 775
Kayıt: 05 Haz Cmt, 2010 17:12

Re: brs-T.03 » Bursa Tramvay Hatları İnşaatları [Genel]

Mesajgönderen mustafaguler » 01 Şub Pzt, 2016 14:34

Altepe'nin dediğine göre bu hattı yapabilecek güçleri varmış. Yani Bakanlık ile görüşmeye gerek yokmuş. Böyle bir hat yapılırsa nereden başlar, nereye kadar gider, fizibilite durumu nedir, Bursaray ile entegreli mi olur ya da 1 nolu hat direkt bu bölüme mi çalışır? Kafamda deli sorular!!!

Eğer ciddi ciddi böyle bir işe girişirlerse Demirtaşpaşa-Gökdere istasyonları arasından bir bağlantıyla Bursaray 1 nolu hat ile işletim olursa mükemmel olur.

Tramvay konusunda ise; İncirli-Siteler arasında kalan dar ve tek aks olan T.Mehmetali Caddesi ne yazık ki uygun görülmemiş. Tramvay bu caddeye girdiğinde bölgede otopark olmaması ve tek aks olması nedeniyle olumsuz yanı olumlu yanına ağır basıyor. Bunun içinde tramvay olayı rafa kalkmış ama günümüz belediyelerin ne yapacağı hiç belli olmaz.

mustafaguler
Müdavim
Mesajlar: 775
Kayıt: 05 Haz Cmt, 2010 17:12

Re: brs-T.03 » Bursa Tramvay Hatları İnşaatları [Genel]

Mesajgönderen mustafaguler » 11 Nis Pzt, 2016 08:51

Buyrun taze taze haberler:

Off Topic
Hürriyet Mahallesi'ndeki meydandan başlayıp Bağlarbaşı'ndan geçecek olan tramvay Esentepe Kavşağı'ndan Fatih Sultan Mehmet Bulvarı'na girecek ve Beşevler'e kadar gidecek. Projelendirmede T7 olarak adlandırılan Hürriyet-FSM-Beşevler tramvay hattı öncelikli proje değil. Çünkü, Yıldırım Metrosu'ndan sonra gündeme alınacak.

Yine Yıldırım Metrosu sonrasında gündeme alınmak üzere, bu sütunlardan daha önce duyurduğumuz Kanalboyu-Çelebi Mehmet Bulvarı-Eski Gemlik Yolu tramvay hattı projesi hazırlandı. T8 adıyla projelendirilen hat İnönü Caddesi bitiminde SGK önünden karşıya geçip Büyükşehir Belediyesi ulaşımını mevcut T1 hattına bağlamayı planlıyor. Sonrasındaysa Tramvay hattı Eski Gemlik Yolu'ndan ilerleyip, açılmakta olan Çelebi Mehmet Bulvarı'ndan Beşyol'da İstanbul Caddesi ile kesişecek ve Terminal tramvayıyla entegre olacak. Oradan da Osmangazi Belediyesi'nin kentsel dönüşüm planladığı Kanalboyu'na ulaşacak.

İnegöl kent merkeziyle yeni İnegöl olarak kurulan ve toplu konutlar yer aldığı için nüfusu her geçen gün artan Alanyurt arasında tramvay hattı yapılacak. İnegöl-Alanyurt tramvayı ring sistemiyle sürekli yolcu taşıyacak.

Yapılaşması ve nüfus yoğunluğu hızla artan Gürsu'ya tramvay hattı yapılacak. Bu hat da Gürsu kent merkeziyle Ankara Yolu'nda bulunan Bursaray Gürsu İstasyonu arasında yine ring sistemiyle çalışacak.


http://www.olay.com.tr/yazarlar/ahmet-e ... elle/5797/

Haberler gün yüzüne çıkıyor ama ne zaman hayata geçecek belli değil açıkçası. Bekleyip göreceğiz...

Kullanıcı avatarı
Kamil16
Müdavim
Mesajlar: 801
Kayıt: 08 Tem Pzr, 2012 10:44

T2 Kent Meydanı - Terminal Hattı

Mesajgönderen Kamil16 » 31 Tem Sal, 2018 11:22

Bursa'da inşaası devam eden, T2 Kent Meydanı - Terminal Hattı, Ağustos 2018'de açılacakmış..

https://www.bursa.bel.tr/t2-hattinda-he ... aber/24842

mustafaguler
Müdavim
Mesajlar: 775
Kayıt: 05 Haz Cmt, 2010 17:12

Re: brs-T.03 » Bursa Tramvay Hatları İnşaatları [Genel]

Mesajgönderen mustafaguler » 03 Ağu Cum, 2018 11:20

Ağustos 2018'de açılması imkansız. Aralık ayında açılması bekleniyor.


“Tramvay Projeleri, İhaleler, İnşaatlar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir