tr-D.01 » Çarşamba-Fatsa Demiryolu Projesi İhaleye Çık&

Cevapla
Mehmet Kasım
Seyyah
Mesajlar: 4319
Kayıt: 09 Kas Cum, 2007 12:38

tr-D.01 » Çarşamba-Fatsa Demiryolu Projesi İh

Mesaj gönderen Mehmet Kasım » 28 Nis Sal, 2009 16:34

http://www.lojiport.com/news_detail.php?id=13195

Terme ve Ünye'den geçecek. Karadeniz için olumlu bir gelişme. Madem ihaleye gidiyorlar ORDU MERKEZ'de dahil edilsin. Çok mesafe kalmıyor Ordu'ya.

Samsun ve Fatsa limanlarını birbirine bağlayacak olan tren yolu projesinin tamamlandığını belirten AK Parti Samsun Milletvekili Fatih Öztürk, bu yıl içerisinde çalışmalara başlanılacağını ifade etti
Samsun ve Fatsa limanlarını birbirine bağlayacak olan demiryolu projesinin tüm fizibilite çalışmalarının tamamlandığını belirten AK Parti Samsun Milletvekili Fatih Öztürk, yaptığı açıklamada söz konusu projenin bu yıl gerçekleştirileceğini ve bunun için ihaleye çıkılacağını söyledi.
Günümüzdeki demiryollarının Cumhuriyet'in ilk yıllarından kaldığını hatırlatan Öztürk, demiryollarının revizyonu ile ilgili çalışmaların da devam ettiğini dile getirdi. Samsun-Fatsa arasındaki demiryolu projesinde ihale aşamasına gelindiğini vurgulayan Öztürk, “Bu demiryolunun güzergahları Çarşamba'nın sahil kesiminden, Terme İlçesi'nin doğu güzergahından geçecek. Tüm güzergahlar belirlenmiş durumda. İş bu projenin gerçekleşmesi için ihaleye çıkılmasıydı. Şimdi ihaleye çıkılacak ve bu yıl içinde projenin gerçekleşmesi için çalışmalara başlanılacak” diye konuştu.

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi
Mesajlar: 5493
Kayıt: 21 Eyl Cum, 2007 12:12

Mesaj gönderen alabay » 29 Nis Çrş, 2009 07:48

Kuzey Türkiye için çok iyi bir gelişme. Orası bağlanmamış hâlde. Güney de biraz öyle, kısmen. Bizde daha çok doğu-batı aksı var.

B. Alabay

Mehmet Kasım
Seyyah
Mesajlar: 4319
Kayıt: 09 Kas Cum, 2007 12:38

Mesaj gönderen Mehmet Kasım » 29 Nis Çrş, 2009 07:59

alabay yazdı:Kuzey Türkiye için çok iyi bir gelişme. Orası bağlanmamış hâlde. Güney de biraz öyle, kısmen. Bizde daha çok doğu-batı aksı var.

B. Alabay
Evet gerçekten hayati önemde. Karadeniz demiryolu açısından fakir durumda. Yaygınlaştırılması lazım. Fatsa'dan daha öteye Ordu, Giresun ve Trabzon yapılması lazım.

Samsun'dan birde batıya doğru en azından BAFRA yapılsa çok iyi olur.

Cevapla

“Demiryolu Projeleri, İhaleler, İnşaatlar” sayfasına dön