tr-D.01 » Kars-Tiflis-Bakü Demiryolu Projesi

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 01 Nis Pzt, 2013 23:11

Evet Kenan verdiğin linkteki galeride görülen tünel olsa gerek dışarıdan çekilmiş fotolarda aynı görünüyor, paylaşan kişi diğer fotoğraflarda hep kendisi vardı o yüzden onları koymadım, gerçi neden tünel yapıldı diye sormak için mesaj attım ama :) eski tarihli bir habermiş, görmemişim ya da hatırlamadım demek ki, facebook ta ne zaman paylaşılmış ona bile bakmadım ya :)

btgn
Yıllık Paso

Mesaj gönderen btgn » 02 Nis Sal, 2013 13:41

17 milyon bin ton yük taşıması planlanıyor.
Matematiğe yeni bir soluk getirmişler.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 02 Nis Sal, 2013 16:51

btgn yazdı:
17 milyon bin ton yük taşıması planlanıyor.
Matematiğe yeni bir soluk getirmişler.
10 yüzbin milyon baloncuk gibi olmuş o be :)

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 27 Haz Prş, 2013 19:23

KTB projesinden yeni resimler, niye BTK deniyorsa :) ben Kars tan başlatıyorum hattı. Ray döşeme çalışmalarından çekilmiş iki resim, fotoğraflar Hasan Tufan' a aittir, izni ile yayınlanmaktadır, izinsiz çalıntılayan raylı sistem habercilerini Allah a havale ediyoruz ama yakalarsak suratlarına da tükürürüz.

Resim

Resim

bu da konu ile ilgili haber, ray kaynağı yapılmış, orayı buraya bağladık denmiş :) hayırlı olsun, bitsinde bir an önce işletme de görelim.

http://www.haber7.com/guncel/haber/1043 ... ilk-kaynak
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Bakü-Tiflis-Kars (BTK) Demiryolu projesiyle ilgili olarak "Bu sadece Azerbaycan'ın, Gürcistan'ın, Türkiye'nin projesi değil; Orta Asya Cumhuriyetleri'nin projesi, Çin'in projesi, Balkanlar'ın projesi, Ortadoğu ülkelerinin, hatta Avrupa Birliği ülkelerinin projesidir. Bu projeyi gerçekleştirdiğimizde herkese açık olacak. Bölgenin, ülkelerimizin refahı daha da artacak. Daha fazla dostluklar kurulacak. Daha fazla birlikte iş yapacağız" dedi.Bakan Yıldırım, beraberinde Azerbaycan Ulaştırma Bakanı Ziya Memmedov, Gürcistan Ekonomi ve Sürdürülebilir Kalkınma Bakanı George Kvirikkashvili ile Mezra köyü mevkisinde yapılan (BTK) Demiryolu Projesi ilk ray kaynağı törenine katıldı.
Diğer taraftan bizde bu işin içindekiler demir ipekyolu nu yapıyoruz, Pekin i Londra ya bağlayacağız falan derken bugün okuduğum bir haber vardı zaten bağlayan bağlamış hatta ismide aynen demir ipekyolu Çin den başlayıp Kazakistan ve Rusya üzerinden Almanya' ya ulaşan bir demiryolu hattı, bizde iki rayı üçe çıkarsak mı, tünelden hızlı treni nereye kaktırsak, ahaaa kocaman gar yaptık tek peron iki raylı yetmiyormu deyip, ardından Çin Londra arasında trafiğe talip olmaktan söz ediyoruz, bir yanlışlık var gibi.

Kullanıcı avatarı
Özgür Türkler
Sezonluk Yolcu

Mesaj gönderen Özgür Türkler » 28 Haz Cum, 2013 08:14

Bu yol tek hatlımı olacak yani, ilginç , hazır yapılmışken ,ileriyi düşünüp iki hat olmalıymış bence...

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 28 Haz Cum, 2013 13:31

Özgür Türkler yazdı:Bu yol tek hatlımı olacak yani, ilginç , hazır yapılmışken ,ileriyi düşünüp iki hat olmalıymış bence...
Hattın hangi kesiminde çekilmiş fotoğraflar olduğunu bilmiyorum ama daha önce tünel resimleri vardı orada gördüğüm ve önceki mesajdaki linkte gözüme çarptığı kadarı ile çift hat olacak.

senturk90
Sezonluk Yolcu

Mesaj gönderen senturk90 » 28 Haz Cum, 2013 22:23

Altyapı çift üst yapı tek olacak. Yani tek ray ancak ikinci ray içinde bir yol açılmış olacak.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 28 Haz Cum, 2013 22:43

senturk90 yazdı:Altyapı çift üst yapı tek olacak. Yani tek ray ancak ikinci ray içinde bir yol açılmış olacak.
O da iyiymiş :) ben bakanın yalancısıyım :P neyse en azından ikinci hat için alan düşünülmüş olacak, hadi iyi tarafından bakayım :)

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 28 Haz Cum, 2013 23:11

Şimdi ben bir şey yazarsam, ortalık yine kapışır …

“Demiryolu Projeleri, İhaleler, İnşaatlar” sayfasına dön