izm-B.03 » İZBAN, Aliağa-Çandarlı-Bergama Uzatması

Kullanıcı avatarı
Kamil16
Müdavim

izm-B.03 » İZBAN, Aliağa-Çandarlı-Bergama Uzatması

Mesaj gönderen Kamil16 » 11 Eyl Sal, 2018 20:18

İZBAN'ın yeni hedefi Bergama. Aliağa'dan sonra Çandarlı - Bergama'ya kadar güzergahı uzatma projesi başlatıldı.

İZBAN’ı Tepeköy-Selçuk’a bağlayıp 136 km’ye çıkardıklarını belirten Ulaştırma Bakanı Arslan, “Daha önce müjdesini verdiğimiz Aliağa-Bergama arasını da yapacağız dediğimiz kısmının ihalesini yaptık ihale süreçleri devam ediyor. böylece biz İZBAN’ı 186 km’ye çıkarmış olacağız ve 50 km’lik Aliağa-Bergama kısmını da buna eklemiş olacağız daha verdiğimiz bir sözü ihale süreci aşamasına getirmiş olmanın memnuniyetini ifade etmek isterim. Yine Torbalı-Ödemiş-Tire hattının elektrikli, sinyalli, telekomünikasyonlu hale getirilmesi de ki yaklaşık 150 milyon TL’lik bir proje onun da inşallah ihalesini yaptık değerlendirmeleri devam ediyor ve önümüzdeki yıl bu hattı da elektrikli ve sinyalli hale getirmiş olacağız.” dedi.

https://www.trenhaber.com/izban/aliaga- ... h3265.html
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Re: İZBAN, Aliağa - Çandarlı - Bergama Uzatması

Mesaj gönderen Esat » 19 Eyl Çrş, 2018 07:13

Ya ben tam kavrayamadım bu şu anda projesi yapılan bir iş mi, yoksa projesi bitti de inşaata mı başlandı? Ona göre sayfa kodunu vereceğim de

Kullanıcı avatarı
Kamil16
Müdavim

Re: İZBAN, Aliağa - Çandarlı - Bergama Uzatması

Mesaj gönderen Kamil16 » 19 Eyl Çrş, 2018 11:04

Esat yazdı:Ya ben tam kavrayamadım bu şu anda projesi yapılan bir iş mi, yoksa projesi bitti de inşaata mı başlandı? Ona göre sayfa kodunu vereceğim de
"Aliağa - Çandarlı - Bergama" Yeni Proje,İnşaat başladı..

https://www.trenhaber.com/tcdd-haber/is ... h3604.html

“Demiryolu Projeleri, İhaleler, İnşaatlar” sayfasına dön