gb-D.07 » Midilli İle Trene Binen Adam

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

gb-D.07 » Midilli İle Trene Binen Adam

Mesaj gönderen Esat » 19 May Prş, 2011 18:50

İngiltere'nin Galler bölgesindeki Wrexam istasyonunda bir adam beyaz midillisi ile birlikte trene binmek istemiş fakat binmesine izin verilmemiş :) Adamın gideceği yol uzun olduğu için at ile yürümek yerine trene binerek gitmek istediği haberde belirtilmiş, ayrıca adam ciddi ciddi at için de bilet satın almış :) enteresan geldi paylaşmak istedim. Ama bir hayvaları koruma derneği adamın hayvana eziyet edip etmediğinin araştırılması için dava açmış.

http://www.vienna.at/wales-mann-wollte- ... 9-12530783

http://www.youtube.com/watch?v=1ljrWQ5sGbY

Resim

oglcan
Sezonluk Yolcu

Mesaj gönderen oglcan » 19 May Prş, 2011 18:56

Bu haberden sonra düşündüm de bizim TCDD veya İBB niye trenlere hayvan vagonu eklemiyor?Onların da canı var değil mi?Hem onlardan da bilet ücreti alır.Ek gelir kaynağı işte.Daha ne olsun? :lol: :lol: :lol:

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 19 May Prş, 2011 19:08

:) İBB yük taşımayı düşünüyordu ya metro hatlarında Kurban Bayramlarında koyun taşınabilir mandıklı :)

Diğer taraftan bir detayı vermeyi unutmuşum adamın Midilli ile birlikte trene binmesine izin verilmemiş, çünkü yolculuk kurallarına göre büyük hayvanların trenlere binmesi yasakmış zaten.

oglcan
Sezonluk Yolcu

Mesaj gönderen oglcan » 19 May Prş, 2011 19:16

Esat yazdı: yolculuk kurallarına göre büyük hayvanların trenlere binmesi yasakmış zaten.
Yani köpekle metroya binmek yasak değil de atla mı girmek yasak? :lol:

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 19 May Prş, 2011 19:37

Ben öyle düşündüm, yani nerede ise midilli büyüklüğünde bir danua köpeği ile binince sorun yok ama danua büyüklüğünde bir midilli ile binince sorun var? :)

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 20 May Cum, 2011 09:07

Köpekle binmek elbette yasak değil, hiçbir yerde. Küçük hayvanlar da yasak değiller. Ama at konusunda ilginç bir şey aklıma geldi. Burada körlerin genelde kör köpekleri olur. Bazı garip insanlar yok efem köpek haramdır fasafisusuyla burada hava atar, kör atıyla gezer (şaka değil, var, küçük atlar). ŞImdi o acaba binebilir mi, binemez mi? O atlar da eşekten çok daha küçük olur, yani çok büyük bir köpek kadar falan. Eski tramvayların merdivenlerinden de her köpek binebilir, ama at?

“Dünyadan Haberler - Duyurular” sayfasına dön