at-KO.35 » AGİP Oldtimer Rally Wien - Nostaljik Araba Rallisi

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 04 Eyl Cmt, 2010 23:06

Bu aracıda ayrıca tanımadığımız araçlar başlığına alıcam :) Hanomac. Araç zaten bir römork üzerinde geldi, çok küçük ve zayıf bir motora sahip belki yapıldığı yılda iyiydi ama şu an trafikte sadece felce sebep olabilir :)
Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Bu da hayat hikayesi,
Resim

Jaguar lar ile devam edelim, umarım sıkılmamışsınızdır.
Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Bunlarda Jip ler, sanırım markaları da zaten Jeep idi, nedense bu arabalar ile gelenler böyle asker tribi ile geziyorlar :)
Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Yine bir ilk, Jensen,
Resim

Resim

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 04 Eyl Cmt, 2010 23:25

Lamborghini,
Resim

Resim

Hatırı kalmasın bir Land Rover,
Resim

Ve bu sene az sayıda katılmış olan hatta sanırım tekti Lotus,
Resim

Resim

Ve yine herkesin gözünü alamadığı ama daha çok gençlerin ve özellikle de ne hikmetse genç bayanların etrafında resim çektirmek için sıraya girdiği bir araba Maserati, fakat hakikatten göz alıcıydı,
Resim

Resim

Bu yılın sayıca en çoğu Mercedes, hepside birbirinden farklı, bakımlı ve güzeldiler, modeline hiç dikkat etmediğim bir Mercedes 300SL ile başlayalım,
Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Hemen araya bir AMG SLS sıkıştıralım,
Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Mercedes 220S
Resim

Resim

Resim

Resim

Mercedes 170S
Resim

Resim

Mercedes 230SL
Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Bunlarda modeline dikkat etmeden çektiklerim,
Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Bu yine modeli hakkında bilgi sahibi olamadığım ama herşeyi ile herkesin ilgisini çeken harika bir Mercedes ti,
Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

mustafaguler
Müdavim

Mesaj gönderen mustafaguler » 04 Eyl Cmt, 2010 23:26

Paylaşım için teşekkürler. Hepsi çok güzel araçlar. Gönül isterdiki bunların arasında türk otomobilleride olsun :cry:

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 04 Eyl Cmt, 2010 23:30

mustafaguler yazdı:Paylaşım için teşekkürler. Hepsi çok güzel araçlar. Gönül isterdiki bunların arasında türk otomobilleride olsun :cry:
Kesinlikle katılıyorum ve sakın yanlış anlaşılmasın ama Anadol bile olsa görmek isterdim, saman dedik, inekler yiyor dedik ama bizim di be, kuş serisini arabadan saymadığım için kaldı ki zaten bizimde değildi. Diğer taraftan bu arabaların pek çoğuda üretimleri esnasında yenilikler getirmiş araçlar, sadece kuru kuruya üretmemiş aynı zamanda bu işin teknolojisini ortaya koymuşlar, daha bayağı yükleyeceğim resim var umarım herkes başlığı keyifle takip ediyordur.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 04 Eyl Cmt, 2010 23:39

Azdılar ama özdüler, geçen senenin kralı olarak gördüğüm MG serisinden organizasyona katılan araçlar,
Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Bunlarda Morgan etiketli araçlar,
Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Yine benim favorilerimden birisi Mustang,
Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 04 Eyl Cmt, 2010 23:48

Opel,
Resim

Peugeot' lar
Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Ve yine herkesin bildiği bir şovmen Porsche,
Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Bu da revizyon işleri yapan bir firmanın yaptığı minyatür Porsche 1600, yanlız aracın içinde gösterge paneli direksiyon ve pedallar vardı, fakat hakkında bilgi alamadım, yanında aracın maketi ve ahşaptan yapılmış bir modellemesi de vardı, en alttaki de 1600 ün gerçeği,
Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Bir P daha gider, Praga,
Resim

Resim

Puch-Steyr serisi ile devam edelim, araçlar tip olarak Mini nin nerede ise aynısı, geçen seneki olayda bahsetmiştim herhalde biraz, geçen sene boldular ama bu sene bunlarda az,
Resim

Resim

Resim

Resim

ve gördüğüm tek Renault, Renault Alpine,
Resim

Resim

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 05 Eyl Pzr, 2010 00:04

Sırada yakaladığım Rolls Royce lar var,
Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

İngiliz Rover V8,
Resim

Resim

Hiç duymadığım bir başka marka, Salmson,
Resim

Bunlardan bir iki tane daha gördüm sanırım ama fotoğraflamadım, Simca marka bir araç,
Resim

Resim

Sonunda bir tanıdık, Skoda,
Resim

Resim

Resim

Steyr, herhalde Avusturyanın bir şeyler üreten tek firması :P bu arada bir de Steyr kamyon vardı bizimkine benzeyen, bulamadım bizimkinin eski resimlerini de bir türlü :(
Resim

Resim

Resim

Bu sene gördüğüm tek Tatra araç buydu,
Resim

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 05 Eyl Pzr, 2010 00:18

Organizasyonda bir başka ilgi odağı araç, TESLA, araç elektrik ile çalışıyor, malum son dönemin modası herhalde. Hatta bugün büyük bir marketin garajında şarj cihazlarının monte edilmiş olduğunu ve önüne park edecek Elektrikli oto ve bisikletler için uyarı işareti yapıldığını da gördüm, geçen haftada bir bisiklet ve şarj aletini resimlemiştim bir ara yükleyeceğim. Aracın kadranı 240km/h gösteriyordu, bir elektrikli araç bu kadar hız yaparmı bilmiyorum, araç hibritmiydi onu da bilmiyorum, birisi ön kaput kısmının boş olup olmadığını sordu ama kulak misafiri olmadım zaten dialektlerinden bir şeyde anlamazdım, neyse uzatmadan Tesla,
Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Şu saat itibari ile burada dünden beri mevzusunu yaptığım Triumph markasına gelebildik, hiç araştırma yapmadım nedir ne değildir, ismi itibari ile çok Amerikanvari olsa da sanırım Avrupalı bir marka,

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Araçları bu başlıkta bitirmek istiyorum dolayısı ile üzerinde sadece TVR Cerbera yazısını gördüğüm, netten baktığımda var olduğunu anladığım hatta daha önce de konuştuğumuz bir araba sanırım, çok klastı,
Resim

Resim

Resim

Resim

yine tek olarak gördüğüm araçlardan birisi Volvo,
Resim

Resim

ve Volkswagen ler,
Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
En son Esat tarafından 10 Eyl Cum, 2010 00:46 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 05 Eyl Pzr, 2010 00:25

Araçları bitiriyorum dedim ama bitirememişim, bir de başta da söylediğim gibi orada markalarına baktığım ama not almadığım için kazan kafamda çorba olanlar var. Bilen tanıyan varsa sahip çıksın :) ortada kalmasın garibanlar. Normalde yüklediğim markalara ait olanlarda var galiba içinde ama resimlerde logoları net görünür almamışım dolayısı ile ortaya karışık olsun bunlarda,

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 05 Eyl Pzr, 2010 00:40

Olayın başını kaçıranlar için geri sarıyorum :) Bu yıl bilmemkaçıncısı düzenlenen Agip Vienna Oldtimer Rally i yine görüntüledim. Geçen seneye göre bence farklı idi, aynı araçlar yoktu, yani olay birbirinin kopyası gibi değildi. Daha düzenli ve geniş katılımlı bir organizasyon oldu havanın bir ara bozmasına rağmen kimse kaçmadı, ısrarla bekledik. Başlığa bu sayfadan girenler için 2010 fotoğraflarına başından bakmak isterseniz bu linke tıklayın.

Ben giriş gelişme sonuç, olayında ara sıra başı sonu dağıtırım şimdi de öyle oldu. Aşağıda organizasyon alanından bir iki kare vereceğim. Her yıl olduğu gibi bu yılda oyuncak satıcıları orada idi ama ne oyuncaklar, en ucuzu 10€ idi araçların. Aslında bunlara oyuncak denilmez bunlar maket yani daha çok büyükler için oyuncaklar, 200€ ya kadar rakamlar gördüm bazı modellerde fakat hepsi birbirinden güzeldi
Resim

Resim

Bu da güruhtan bir iki kare,
Resim

Resim

Resim

bu da aktivitenin asıl kısmının yapıldığı yani benimde görüntülediğim yer olan Heldenplatz' daki Hofburg Sarayı, montajı idare edin makinemiz panorama çekmiyor elde yapıyoruz :D

Resim

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 05 Eyl Pzr, 2010 09:10

Citroën DS bence en hoş araçlardan bir tanesi.

O Münihli askerî kamyon Suudi Arabistan Silâhlı Kuvvetleri'nden yahu :shock:

kemal
Hareket Amiri

Mesaj gönderen kemal » 08 Eyl Çrş, 2010 15:24

:o ALLAH BU NE :D WOOOW WOW WOW

“Etkinlikler [Sempozyum-Konferans-Toplantı]” sayfasına dön