ist-D.38 » İmza Kampanyası

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

ist-D.38 » İmza Kampanyası

Mesaj gönderen Esat » 12 Eyl Cum, 2008 17:27

Her ne kadar tüm istasyonlar icin katilmiyor olsamda özellikle Sirkeci ve Harem garlarinin devre disi kalmasi ihtimali, Sirkeci-Yedikule arasi raylarin yolcu tasimaciliginin disinda birakilmasi ve Anadolu yakasindaki ülkemizde esine az rastlanir degerdeki bazi istasyon yapilari icin imza vermek gerekir diye düsünüyorum, fikrimiz zikrimiz ayri olsa da ortak paydalar bulunabilir.
Halen devam eden boğaz tüp geçişi ve Marmaray projesi kapsamında başta Haydarpaşa ve Sirkeci garlarımız devre dışı bırakılmak istenmektedir. Ayrıca Haydarpaşa Gebze ve Sirkeci Halkalı arasındaki 2 hatlı demiryolu Marmaray CR1 inşaatı ile üç hat olarak inşa edilerek bu iki hat kesimindeki birçok tarihi eser kapsamındaki istasyon binası, lojman, köprü alt geçit tünel ve tesis yıkılacak veya istasyonların yeri değiştirilerek kullanılmaz duruma getirilecektir.

Bu olumsuzluklara karşı Haydarpaşa Dayanışması bileşenlerinin yapmış olduğu eylem ve etkinlikler devam etmekte olup en son 2007 yılı içinde Haydarpaşa-Gebze ve Sirkeci-Halkalı arası demiryolu hattı ve çevresindeki varlıkların "demiryolu endüstri mirası" olarak koruma altına alınması için BTS, Mimarlar Odası ve ICOMOS olarak İstanbul Tabiat ve Kültür varlıklarını Koruma Kurullarına başvuru yapılmıştı.

Bu başvurumuz üzerinden bir yıl geçmesine rağmen henüz sonuçlandırılmamıştır. Başvurumuza destek olması amacı ile bu imza kampanyasına katılımınızı bekliyoruz. Toplanan imzalar Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne, İstanbul Tabiat ve Kültür Varlıkları Koruma Kuruluna, UNESCO'ya, Kültür Bakanlığı'na, İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanlığı'na, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları'na ve DLH'ye gönderilecektir.
En son Esat tarafından 21 Kas Pzr, 2010 21:56 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 12 Eyl Cum, 2008 19:17

Hemen bastım imzamı!
Ve mesajla da ilgililere ilettim, bakalım daha bir kaç kişi bu eski kültürümüze sahip çıkar mı. İnşaallah.

B. Alabay

Mehmet Kasım
Seyyah

Re: Imza Kampanyasi

Mesaj gönderen Mehmet Kasım » 15 Eyl Pzt, 2008 07:58

Esat yazdı:Her ne kadar tüm istasyonlar icin katilmiyor olsamda özellikle Sirkeci ve Harem garlarinin devre disi kalmasi ihtimali, Sirkeci-Yedikule arasi raylarin yolcu tasimaciliginin disinda birakilmasi ve Anadolu yakasindaki ülkemizde esine az rastlanir degerdeki bazi istasyon yapilari icin imza vermek gerekir diye düsünüyorum, fikrimiz zikrimiz ayri olsa da ortak paydalar bulunabilir.
Öyle şunlara imza verdim bunlara imza vermedim olmaz Esat. İmzayı attınmı adamların BÜTÜN TEZLERİNE DESTEK VERMİŞ OLDUN :D

Tüp Geçiti öksüz bıraktın :cry:

Bu adamların niyeti tarihi korumak falan değil. TCDD ve TARİH. Ne alaka???
Bu zamana kadar neden korumuyorlardı da marmaray da mı akıllarına geldi.

ADAMLARIN NİYETİ MARMARAYI TAMAMEN DURDURMAK.

1-Sirkeci-Yedikule arası iptal olmayacak. LRT hattı olacak. Kullanılacak yine. İBB'ye devredilecek.

2-Sirkeci ve Haydarpaşa'da yüzey istasyonu yapmak hanig tüp geçit projesinde mümkn olur. Geçiniz.

canas
Abonman

Mesaj gönderen canas » 15 Eyl Pzt, 2008 08:28

Bende hayatta imza atmam. Adamlar resmen metro ve Marmaray dusmani. Ellerinden gelse milyarlik projeleri durduracaklar.
1-Sirkeci-Yedikule arası iptal olmayacak. LRT hattı olacak. Kullanılacak yine. İBB'ye devredilecek.
Mehmet, bu bilgiyi nasil sahip oldun. Boyle bir proje zannedersem yok.

Mehmet Kasım
Seyyah

Mesaj gönderen Mehmet Kasım » 15 Eyl Pzt, 2008 08:52

canas yazdı:Mehmet, bu bilgiyi nasil sahip oldun. Boyle bir proje zannedersem yok.
Marmaray ile ilgili teknik sunum yapan DLH Bölge Müdürü söyledi. 2004 yılında hattı genel anlamda tanıtırken gelen sorulardan birine söyledi. İBB ben buratay LRT işleteceğim bana burak demiş. Prensip olarak ta kabul edilmiş. Zatn tüm baniyö İBB'ye devredilecek. TCDD'cilerin feryadı, imza kampanyası hepsi bundan.

Kaynak:
http://www.imoistanbul.org.tr/

Etkinlikler butonunda gerçekleştirilenler sekmesi açılacak orada Panel: İstanbul Ulaşımı ve Boğaz Geçişi Semineri var. 3 Haziran 2004'te olmuş. Word dosysı var. Link çıkmadığı için açıklayayım dedim.

ALINTI:

Arkalı önlü iki bina,olduğu gibi duracak ve ilerde büyük ihtimalle Büyükşehir Belediyemiz Kazlıçeşme-Sirkeci hafif raylı sistemini işlettiğinde onun istasyonlarından bir tanesi olacak...

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 15 Eyl Pzt, 2008 12:00

Marmaray düşmanlığıyla alâkası yok. O istasyonları korumak iyi ve önemli. Ve her zaman değişik tezleri okuyup, düşünmek gerek.

O yazıyı indirebildim ben. Orada
İstanbul Büyülşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı biz Kazlıçeşme'den Sirkeci'ye kadar hafif raylı sistem işleteceğiz demiryollarının terkettiğin hatta dedi
diyor.
Bu sakın bizim eskiden kafa patlattığımız fikirden ibaret olmasın.
Esat?

B. Alabay

canas
Abonman

Mesaj gönderen canas » 15 Eyl Pzt, 2008 13:44

Bu olumsuzluklara karşı Haydarpaşa Dayanışması bileşenlerinin yapmış olduğu eylem ve etkinlikler devam etmekte olup en son 2007 yılı içinde Haydarpaşa-Gebze ve Sirkeci-Halkalı arası demiryolu hattı ve çevresindeki varlıkların "demiryolu endüstri mirası" olarak koruma altına alınması için BTS, Mimarlar Odası ve ICOMOS olarak İstanbul Tabiat ve Kültür varlıklarını Koruma Kurullarına başvuru yapılmıştı.

Bu başvurumuz üzerinden bir yıl geçmesine rağmen henüz sonuçlandırılmamıştır.
Allah’tan sonuçlandırılmamıştır yoksa durum fecaat olurdu. Eger tum rayli sistem koruma altina alinirsa Marmaray’a bir civi bile cakilinamaz. Amac zaten budur. Marmaray’in girtlagini kesmek.

Bize de burada Marmaray basligini kapatmak duser. Ondan sonra Metrobus konusmaya devam ederiz!

Mehmet Kasım
Seyyah

Mesaj gönderen Mehmet Kasım » 15 Eyl Pzt, 2008 13:50

Korunması gereken istasyonlar zaten korunacak. (Haydarpaşe ve Sirkeci yıkılmayacak) Bu adamlar bulanık suda balık avlıyorlar. Bir avuç suda fırtına kopartıyorlar. Amaçları üzüm yemek değil. Nereden projenin önünü keseriz diye sabah akşam taktik geliştiriyorlar. Utanmasalar şantiyenin önünde yatacaklar.

Adam kaybolacak tarihi eserler diye slayt yapmış; izledim slyatta Haydarpaşa Limanının önündeki dalgakıranlar var yadenizin ortasında uzuunca. Onalra sanki bir şey olacakmış gibi. Bunları yıkacakalar diyor. KURU İFTİRA.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Değnekçileri...

Tasfiye tasfiye.....

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 16 Eyl Sal, 2008 00:29

Tüp geçit öksüzün önde gideni Mehmet! O amcasını baba yarısı sandı ama kahvede iken birileri gelip 'Tüpgeçit koş amcan evde' diye bağırdılar :)

Arkadaşların hezeyan derecesinde bazı şeyleri savunmaya çalıştıklarının farkındayım ve çogu tezlerinin bir temeli bile yok maalesef ama ne olursa olsun ben o yapıların zarar görmesine karşıyım. Bu bakış açısıdır benim için Ceneviz kapısından daha değerlidir o istasyonlar.

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 16 Eyl Sal, 2008 08:03

Ceneviz Kapısı biraz daha degerli, hele Ceneviz! Kapısı. Ama bizde ne yazık ki temiz bir ortalık yok. Tarih diye şimdi geveleniyor, ama bakım?

B. Alabay

Mehmet Kasım
Seyyah

Mesaj gönderen Mehmet Kasım » 16 Eyl Sal, 2008 08:12

Esat yazdı:ama ne olursa olsun ben o yapıların zarar görmesine karşıyım. Bu bakış açısıdır benim için Ceneviz kapısından daha değerlidir o istasyonlar.
Ama abi senin imzalarını toplayıp Bakanlığın önüne dikecekler millet marmarayı istemiyor diye. Bakmıcak ki sen istsyon derdindesin. O kendi çıkarı için senin imzanı kullanacak. Yanlış burada.

Yoksa istasyonların korunması gayet iyi bir düşünce. Ama bu o adamalr için bahane. Yedikule'deki hukuk engeline "mal bulmuş mağribi gibi saldırmalarını" görmüyormusun. Ellerini avuşturuyorlar. Bir nanik bulduk diye.

AMAÇLARI MARMARAYI ÇÖPE ATTIRMAK. Bolu Tünelinden beter ettirmek.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 16 Eyl Sal, 2008 09:12

Aslında ben standart bir Türk vatandaşı olarak o imzadan bir şey çıkmayacağını bildiğim için atıyorum desem yalan olurmu? Nelerin altına imza atmadık ki bugüne kadar hangi yönetici hangisini salladı, kıyamet alameti işte ehil olmayan idareciler.

“Etkinlikler [Sempozyum-Konferans-Toplantı]” sayfasına dön