de-T.22 » Freiburg Tramvayı Arkadaşları Derneği

Cevapla
Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi
Mesajlar: 5351
Kayıt: 21 Eyl Cum, 2007 12:12

de-T.22 » Freiburg Tramvayı Arkadaşları Derne

Mesaj gönderen alabay » 20 Tem Cmt, 2013 06:26

Bir kaç gün evvel tesadüfen Freiburg’ta nadir görülen eski bir tramvay aracının raylardan gezdiğini gördüm. Bu sabah da Baden-Württemberg eyaletinin Güneybaden bölgesindeki tüm nostaljik tren hatları sıralanmıştı … bu yazıda da Freiburg Tramvayı Arkadaşları Derneği’ne kısaca değinmişti.

Freiburg küçükçe bir kent, ve tramvay ağı bana göre biraz cılız, büyüyor, ama yine de. Bir sebep savaştı, eskiden ağ daha büyüktü, ama bazı bombalanan kısımlar kurtarılamadı. Her neyse … nostaljik araçlarını gösteren bir altsayfa buldum, şuraya bağlantısını koyayım dedim:

http://www.fdfs.de/FdFS%20Redaktion/htm ... rzeuge.htm

Mieten! Kiralamak! demek – isteyen, araçları kiralayabilir. Ayrıca, senenin belirli günlerinde Oldtimer hattı işletilir, plândışı 7 numaralı hat. Musikhochschule/Möslestraße-Paduaallee arasında işler. İsteyen binebilir, bilet zorunluğu da yok, isteyen bir para verir.

Derneğin anasayfası:

http://www.fdfs.de/

Ek: Freiburg eskiden, artık var olmayan, Önavusturya eyaletine aitti, bu bölge ülke değiştirdi, orada burada Freiburg’un armasını görenler şaşmasın, Avusturya renkleri hâlâ gecerli, hem Freiburg kentinde, hem Breisgau bölgesinde. Halk ayrılmak istememişti, dünya siyaseti kopardı.

Cevapla

“Toplu Taşıma Müzeleri” sayfasına dön