1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

nl-T.22 » Amsterdam Tramvay Müzesi

Gönderilme zamanı: 23 Haz Pzr, 2013 13:18
gönderen kemal
Amsterdam sadece pazar günü açık olan bir müzeye sahip. Burayı ziyaret ediyorum. Dönüşte geniş bilgi ve resim yukleyecegim.

amsterdam tramvay müzesi

Gönderilme zamanı: 26 Haz Çrş, 2013 15:11
gönderen kemal
Bu müze daha ziyade gönüllü GVB çalışanları tarafından kurulup yaşatılan bir mekan. Hemen yakındaki ormanlık alana yapılan tramvay gezileri Pazar günleri epeyce popüler. Burada atölyeler de var ve bir yandan da bakım , boyama gibi işlemler de sürdürülüyor. İşletenler ise çok cana yakın ve tutkulu GVB personeli. Burada bir de maket, kitap vs. satan dükkan ile kafeterya da var. Velhasıl büyük zevk alarak bu güzelliği gezmek fırsatım oldu. Kurtlarım döküldü :P

Müzedeki Viyana tramvayları:
Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Gönderilme zamanı: 26 Haz Çrş, 2013 15:28
gönderen kemal
Çeşitli Hollanda kentlerinden tramvaylar:
Resim
Bu üsttekine dizel motoru takılmış ve manevra aracı olarak kullanılmakta.
Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Gönderilme zamanı: 26 Haz Çrş, 2013 18:56
gönderen Esat
Vay be Kemal abi göz banyosu yapmışsın yani bize de yaptırdın. Bizde bu Viyanalıları burada arayıp duruyoruz :) oraya kaçmışlar demek ki.

Diğer taraftan atölyesi var demişsin bir tanesi da revizyondan geçiyor gibi gördüğüm kadarı ile ama her biri birbirinden temiz ve bakımlı görünüyor ya valla harika. Sadece pazar günleri açıp burayı çevirecek geliri elde edebiliyorlar mı acaba? Daha önce benim yayınladığım Strasshof Demiryolu Müzesi de o şekilde işliyordu, gönüllüler çalıştırıyor, eski lokomotifleri tamir edip sergiye hazır hale getiriyorlardı hem maddi, hem manevi hemde fiziki çaba isteyen bir iş.

Gönderilme zamanı: 26 Haz Çrş, 2013 19:51
gönderen alabay
Artı Prag’taki o muhteşem müzelik depoyu unutma(yın)!

Gönderilme zamanı: 09 Ağu Cum, 2013 23:00
gönderen kemal