edr-D.22 » Edirne Tren Garı

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 28 Eki Pzr, 2012 23:43

Başar bozarım seni, gece vakti aranma. Wiki benim için sadece bir tuvalet kağıdır ha bazen kullanıyorum burada da o başka, adım Wolfgang Günterberger falan olsaydı benimde bir sürü yaptığım şey kaynak olurdu dimi neyse açtırma kutuyu söyletme kötüyü, o denetimi de gördük zamanında girdiğim tüm doğru bilgileri sildiler, neymiş kaynağı kabul etmiyorlar :) kaynak ne? İstanbul Ulaşım A.Ş. ve İBB yok efendim olmayooo, başka bir mevzu da varda burada karıştırmayacağım şimdi.

Kullanıcı avatarı
Kamil16
Müdavim

Edirne - Karaağaç Tren İstasyonu

Mesaj gönderen Kamil16 » 28 Eki Pzr, 2012 23:49

"Trakya Üniversitesi, Rektörlük Binasını 1998 Haziran ayından itibaren Edirne Karaağaç'ta bulunan tarihi büyük istasyon binasına taşıyarak faaliyetlerini burada yürütmeye başlamıştır. İstanbul'u Avrupa'ya bağlayan demiryolu üzerindeki istasyonlardan biri olan Edirne Garı'nın kesin tasarım yılı saptanmamışsa da yapının 1914'de savaş nedeniyle yarım kaldığı, ancak Cumhuriyetten sonra 1930'da açıldığı bilinmektedir. Bina 1998 yılında Trakya Üniversitesi tarafından gerçeğine uygun olarak restore edildi ve yaşama kavuşturuldu."

http://www.trakya.edu.tr/anasayfa/?i_id ... u_id=02.04

Bende doğruyu bulmak için takıldım biraz.:?

Trakya Üniversitesi web sitesinde kullandıkları bina ile ilgili net bilgi yok! Mimar Kemalettin diye arayınca onun eserleri arasında yer almıyor. Benim de kafam karıştı. Bu kadar yakın bir tarihte belirsizlik olması can sıkıcı. :?

“Toplu Taşıma Müzeleri” sayfasına dön