ank-RS.06 » Ankara 2023 Raylı Sistem Düşünceleri

Onur
Aylık Paso

Mesajgönderen Onur » 25 Eyl Prş, 2014 18:47

Ankaray hattını 100.Yıl-ODTÜ-Bilkent-Hacettepe-Ümitköy-Eryaman şeklinde uzatmayı düşündüm;Resim

Engin Y
Kadrolu Personel

Mesajgönderen Engin Y » 25 Eyl Prş, 2014 19:05

Onur yazdı:Ankaray hattını 100.Yıl-ODTÜ-Bilkent-Hacettepe-Çayyolu şeklinde uzatmayı düşündüm, ancak Hacettepe, ODTÜ ve Çayyolu taraflarını bilemediğimden dolayı iyi bir harita yapamadım.

ODTÜ, Bilkent, Hacettepe ve Çayyolu tarafına zaten Ankara Metrosu gidiyor..

Bence, Ankaray'ın Söğütözü'nden sonra güneye doğru uzatılarak Çukurambar, 100. Yıl ve Çiğdem Mahallesi'ne ulaşması düşünülebilir.. Daha güneyde zaten yerleşim alanı olmadığından Taurus AVM'de sonlandırılabilir..

Öte yandan, şu anda bile kapasite sorunu yaşayan Ankaray'ın uzatılması durumunda muhakkak yeni araçlar alınmalı ve iki dakikada bir sefer yapılmalı..

Onur
Aylık Paso

Mesajgönderen Onur » 26 Eyl Cum, 2014 06:40

Engin Y yazdı:
Onur yazdı:Ankaray hattını 100.Yıl-ODTÜ-Bilkent-Hacettepe-Çayyolu şeklinde uzatmayı düşündüm, ancak Hacettepe, ODTÜ ve Çayyolu taraflarını bilemediğimden dolayı iyi bir harita yapamadım.

ODTÜ, Bilkent, Hacettepe ve Çayyolu tarafına zaten Ankara Metrosu gidiyor...

Gidiyor da, kampüslerin içinden geçmiyor. Çizdiğim haritada da hat Zırhlıbirlikler üzerinden Etimesgut-Eryaman-Fatih-Sincan tarafına uzatılabilir. Banliyö ve Metro'yu da 2-3 kez bağlar böylece.

Engin Y
Kadrolu Personel

Mesajgönderen Engin Y » 26 Eyl Cum, 2014 09:03

Onur yazdı:
Engin Y yazdı:

ODTÜ, Bilkent, Hacettepe ve Çayyolu tarafına zaten Ankara Metrosu gidiyor...

Gidiyor da, kampüslerin içinden geçmiyor. Çizdiğim haritada da hat Zırhlıbirlikler üzerinden Etimesgut-Eryaman-Fatih-Sincan tarafına uzatılabilir. Banliyö ve Metro'yu da 2-3 kez bağlar böylece.

Ankaray trenleri 30 saniyede bir kalkarsa ancak bu kadar nüfusun ilgisini kaldırır..

“Metro Önerileri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir