ist-M.03:05 » M5 Üsküdar-Sultanbeyli Metro Hattı [İnşaat Süreci]

Ali Dağcı
Abonman

Mesaj gönderen Ali Dağcı » 05 Nis Prş, 2012 18:44

Imza toreni ertelendi. Yeni tarih belli degil.
Doğuş Grubu şirketlerinden Doğuş İnşaat ve Ticaret A.Ş.’nin kazandığı Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy-Sancaktepe Metrosu İnşaat ve Elektromekanik İşleri ihalesi için İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı Raylı Sistem Müdürlüğü ile birlikte gerçekleştirilecek imza töreni ertelendi
http://emlak.kanald.com.tr/haber/Alt_ya ... 19445.aspx

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 05 Nis Prş, 2012 18:49

:) Bende şimdi üyeler kısmında sizi görünce aklıma geldi İBB sitesine bakacaktım ne oldu imza töreni diye :) ya bu işe bir türlü aklım ermedi gitti, bu kadar mı zor, altı üstü bir imza. Zaten İBB Başkanı olaya direkt katılmayarak bence bir tavır belli ediyor, hep böyle üstü kapalı işler ile ortada bir alengir var izlenimi bırakılıyor, ne zaman net olmayı öğreneceğiz?

Ali Dağcı
Abonman

Mesaj gönderen Ali Dağcı » 05 Nis Prş, 2012 22:03

Aslında bu imza sembolik öyle değil mi? Çünkü bir yandan inşaat hazırlığı yapıyorlar. Yani demek istediğim, imza atılmadan çalışmaya başlayamazlar diye bir kısıtlama var mı?

Her ne olursa olsun, daha işin başında "erteleme" kelimesini duyuyor olmak, cesaret kırıcı oldu.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 05 Nis Prş, 2012 22:26

Bencede sembolik, adamlar inşaata başladı amma geçmişi hatırlıyorum da :) yine bir zamanlar başlanmış inşaatlar vardı, atılmış imzalar vardı ama nasıl işler ortada bırakıldı bıraktırıldı başka konu.

fearenes
Sezonluk Yolcu

Mesaj gönderen fearenes » 24 May Prş, 2012 18:07

bu hatla ilgili artık yeni bilgiler fotolar bekliyoruz...

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 24 May Prş, 2012 18:16

:) Bizde bekliyoruz vallahi, yani aslında baştaki işaret kendim adına şöyle olmalıydı :( maalesef kendim yapmayınca kimseden de isteyemiyoruz gidip bir iki foto çekebilirmisin diye, bizimle paylaşmak isteyenler paylaşıyorlar sağolsunlar, bu hat ile ilgili de işler ilerledikçe foto elde ederiz belki. Ümit fakirin ekmeği :)

fearenes
Sezonluk Yolcu

Mesaj gönderen fearenes » 24 May Prş, 2012 18:19

bugun altunizade baglarbasında metro duragı yakında die büyük tabelaler gördüm.artık biraz ilerlemeler var

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 24 May Prş, 2012 18:21

Sonuçta fiziki çalışma başladı, bir şekilde kazı işlerine girişilecek, henüz öğrenmediğim bir bilgi hattın tamamı TBM kazısımı olacak yoksa belli bir kısımda NATM söz konusumu? Bunu öğrenirsek belki nerelerde ne yapılır onu da tahmin edebiliriz diye düşünüyorum, bir araştıracağım bakalım belki bir şeyler çıkar. Diğer taraftan İBB neden ısrarla bu işin reklamını bas bas yapmıyor anlamıyorum, niye şöyle şatafatlı bir temel atma töreni yok ortada, (yapıldımı yoksa?) biraz isteksiz bir iş gibi oldu ya.

fearenes
Sezonluk Yolcu

Mesaj gönderen fearenes » 24 May Prş, 2012 18:23

evet herhangi bir tören yok...ümraniye trt lojmanları ile dudulludaki depo sahasında hummalı bi calısma devam etmekte...ama neden basladıgına dair bir reklam edilmeyesi hayret..belkide tünele inildiginde ilk kazıda reklam olabilir..dogus insaatda bi reklam yapmadı..bekliyoruz artık..

fearenes
Sezonluk Yolcu

temel atma töreni

Mesaj gönderen fearenes » 26 May Cmt, 2012 01:06

http://www.rayturk.net/uskudar-cekmekoy ... haziranda/
Geçtiğimiz sekiz yılda İstanbul trafiğine köklü ve kalıcı çözümler getirmek için metro yatırımlarına hız verildi.

Raylı sistem uzunluğunu % 128 arttırıldı. İstanbul’un tarihinde bir ilk gerçekleştirerek Anadolu Yakası’nın ilk metrosunun inşaatını başlatıldı. Kadıköy-Kartal Metrosu’nu 45 ayda bitirerek bir dünya rekoruna imza atıldı. Anadolu Yakası’nın ikinci metrosunu da 38 ayda bitirip hizmete açarak yeni bir dünya rekoruna daha imza atılması hedefleniyor.

Bu vesileyle düzenlen, 16 istasyonlu, 20 km uzunluğundaki Üsküdar Ümraniye Çekmeköy Sancaktepe Metrosu’nun Temel Atma Töreni bilgileri aşağıdadır.

Tarih: 2 Haziran 2012, Cumartesi
Saat: 11.30
Yer: Şile Yolu, Madenler Meydanı, Çekmeköy-SANCAKTEPE

fearenes
Sezonluk Yolcu

Mesaj gönderen fearenes » 26 May Cmt, 2012 01:19

esat bekledigin haberi attım :))

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 26 May Cmt, 2012 01:25

Gördüm, teşekkür ederim bilgi için. Hatta inşaat işlerinin fiilen başladığından daha önce haberdar olmuştuk, her ne kadar bazı arkadaşları inandıramadı isek te, sizler gibi bölgede oturan arkadaşlarda gördüklerini aktarınca duyumumuzun yanlış olmadığını ortaya çıkmıştı, bu sebeple aslında çokta temel atma töreni beklemiyordum :D

Benim için hattın inşaatına Şubat ayı itibari ile zaten başlanmıştı. Ama her işte olduğu gibi bu iştede bir tören yapılması adettendir, niye bu kadar gecikti diye tabii ki merak ettim ama artık tören tarihide öğrendiğimize göre sıkıntı kalmadı :D eh ilerleyen zamanda bölgeden bir iki fotoda elde edebilirsek daha iyi olacak.

“Metro Projeleri, İhaleler, İnşaatlar” sayfasına dön