ist-M.02:05 » Üsküdar-Çekmeköy Metrosu [İhale Süreci]

labamba

Mesaj gönderen labamba » 17 Kas Prş, 2011 09:42

Artık son viraj :) Tebligat alınmış. Krediler hazır hale gelip sözleşme imzalanacak diye biliyorum.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 17 Kas Prş, 2011 09:51

Güzel haber, kredi kısmının İBB ile alakası olmadığı için bunun töreni olmaz herhalde :) İBB kredi alırken bile imza töreni yapıyordu son zamanda, yılbaşına kadar bu hattan iyi bir haber alacağız herhalde.

labamba

Mesaj gönderen labamba » 17 Kas Prş, 2011 09:57

Esat abi büyük ihtimal Aralık ilk hafta çağıracaklar sözleşme için

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 17 Kas Prş, 2011 10:01

Aralıkta açılış beklerken temel atma töreni olacak o zaman :) Buna da razıyız canım sorun değil, iyi tarafından bakar isek 3 ay içinde Anadolu yakasının ilk metrosu açılacak ikinci metrosuna da temel atılma ya da en azından fiziki olmasa da temsili bir temel atma töreni olabilir yani, hayırlısı diyelim, bizde merakla bekliyoruz. Ondan sonrası inşaat süreci umarım o sıkıntılı olmaz.

keyifadami
Aylık Paso

Mesaj gönderen keyifadami » 22 Kas Sal, 2011 14:13

inşaat başlasın diye bekliyoruz artık. tabi inşaat sürecinin de sorunsuz ve planlandığı hızda ilerlemesi tüm temennimiz.

birtanecim
Abonman

merakla bekliyorum

Mesaj gönderen birtanecim » 27 Kas Pzr, 2011 11:38

metro çalışmasının başlamsını bekliyoruz ama bir hareket yok. birde bu işe kentsel dönüşüm eklendi. bizim bina yaaklaşık 50 yıllık. bu çalışmalarda ne olur .zira 48 yıllık ve yığma. tünelde binanın altında. daha öncede yazmıştım size endişelerimi. çalışma boyunca da imar izni yok bizim evlere. ne olur kentsel dönüşümlede ilgili bir şeyler yazın . biz ümraniyedeyiz. sondurak...
:?

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 27 Kas Pzr, 2011 13:43

Kentsel dönüşüm çetrefilli bir konu, ama bu dönüşüm bir bina ile olan bir iş değil, en azından bir pafta ya da parsel genişliğinde oluyor. Yani etrafınızdaki binalarda sorunlu ise ki ben sizin binanız sorunludur demiyorum :) bazı eski binalar yenilerden iyi olabiliyor.

Eğer binanıza belediye tarafından kontrolü yaptırdı iseniz ve sağlam denildi ise sizin binanıza özel bir şey çıkmaz diye düşünüyorum, fakat yığma tuğla binalara nasıl bakıyorlar bilmiyorum açıkçası. Yanlış bir bilgilendirme yapmış olmayalım ama daha öncede tünel ve bina ilişkisi hakkında yazmıştık, teorik olarak bir zarar gelmesi zor ama inşaat süresince imar izni vermemeleri iyi değil. Yanlış hatırlamıyorsam siz zaten bu binayı yıkarak yenisini inşa ettirmeyi düşünüyordunuz, dolayısı ile bu anlamda bir dönüşüm olsa da bu sizin zararınıza ya da düşüncenizin çok aksine bir sonuç ortaya çıkarmayacak gibi.

birtanecim
Abonman

kentsel gönüşüm

Mesaj gönderen birtanecim » 02 Ara Cum, 2011 21:39

ilginize teşekkürler. bende bu çıkacak kentsel dönüşüm ile ilgili kanunu bekliyorum imar oranları değişecek birkaç bina birleşip öyle yapılacak deniyor. binamız kötü değil ama 47 yıllık yığma olması korozyona uğramış olması yüksek ihtimal. bakalım bekliyorum. f,kirtepe ve kağıthane gibi yerlerde başlamış durumda bu akşam haberlerde vardı. bakalım görelim bekliyelim. :roll:

keyifadami
Aylık Paso

Mesaj gönderen keyifadami » 29 Ara Prş, 2011 13:13

şşş sessiz olun, vatandaşa hizmet etmekle yükümlü olanları uyandırmayın uykularından. seçim zamanı yaklaşında onlar kendileri uyanırlar zaten.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 29 Ara Prş, 2011 18:00

Bu hat içinde 126 adet araç alımı planlanmış ve İBB bütçesinde yayınlanmış, gerçi inşaat işleri ile birlikte yayınlanmış ama sonuçta araçlar elektromekanik projeye dahil zaten. Önümüzdeki dönemde Alstom bu projelerin dışında kalırsa ben CAF ın elinin biraz daha güçleneceğini düşünüyorum, belki bu hattın araçlarıda zaten hazır bir konseptte var iken Kartal metrosu ile aynı araçlardan olabilir.

Mehmet Kasım
Seyyah

Mesaj gönderen Mehmet Kasım » 29 Ara Prş, 2011 18:14

abi hep caf olmasın. siemens olsun. bombardier olsun. şu araç bölgesel tren galiba ama önleri böyle yuvarlaksı olanları seviyorum. dik olanları fazla sevmiyorum. hafif yassı olacak.

Resim

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 29 Ara Prş, 2011 18:28

:) iyi, söyle abilere de senin sevdiğinden alsınlar :) kliması da olsun ama, malum özellik bunlar çünkü :)

Kilitli

“Metro Projeleri, İhaleler, İnşaatlar” sayfasına dön