brs-M.02 » Bursaray D Etabı Arabayatağı - Kestel İhale S

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 28 Haz Sal, 2011 19:22

Yok ben taktım kafaya illa ki tekrar İskender yiyeceğim o küçük dükkanda :) tramvay işin bahanesi :P

Aslında ben inşa aşamasında bir dünya gözü ile görüp bittikten sonra tekrar görmek istiyorum, sıkıntım o. Bakalım ancak kısmet diyorum, 2 yıldır niyetine giriyorum ama hep sorunlar çıkıyor, yine kısmet diyelim, bir başka bahara.

Arkadaşlar sizden rica etsem, olur a kötü de olsa fotoğraflama imkanınız olursa paylaşırsanız çok memnun olurum, her şeyden önce kendi çapımızda hatları bir şekilde takip etmiş oluyoruz. Gün gelecek her şeyin adı arşiv olacak, çorbada tuzu olan herkese de teşekkürü borç biliriz. :)

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 28 Tem Prş, 2011 17:22

http://www.rayturk.net/?p=27140
Gündemde olmadığı halde Yıldırım İlçesi’nin önemli projelerini gündeme aldıklarını söyleyen Başkan Altepe, gündemde olmamasına rağmen çalışmalarına başlanan BursaRay Kestel’e hattının ihalesini yapıldığını ve 30 Temmuz Cumartesi günü temelinin atılacağını belirterek, Bursalıları temel atma törenine davet etti. Başkan Altepe, Kestel’in metro bağlantısının gelecek yılın sonunda bitmiş olacağını müjdeleyerek, “Şehrimizin dört bir tarafını merkeze bağlamış olacağız. Bu kadar hızlı çalışma hiçbir şehirde yok. Kişi başına düşen yatırım olarak Bursa çok iyi durumda. Diğer şehirlerimiz metro inşaatlarını hükümete devretti. Bizler devretmedik ve hızla devam ediyor. Şu anda da kişi başına düşen raylı sistemde diğer şehirlerden çok ileriyiz. Yapılacak olanlarla da büyük bir mesafe alacağız. Kestel’den Görükle’ye kadar 31 kilometre şehir merkezine bağlanmış oluyor” dedi.
Hayırlı olsun bir kez daha, Kestel hattında ihale sonuçlandıktan sonra Cumartesi günüde temel atma töreni gerçekleştirilecekmiş, bitiş tarihi olarakta 2012 yıl sonu hedefleniyor, bakalım göreceğiz. İnşaat sürecinde ilgili bölgeden fotoğraflama yapan olursa bizler ile de paylaşırsa memnuniyet duyarız.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 30 Tem Cmt, 2011 18:53

Hattın temel atma töreni 30 Temmuz 2011 de yapıldı, dolayısı ile ihale süreci başlığını kapatarak bundan sonraki dönemi bur-M.03 » Bursaray D Etabı Arabayatağı-Kestel İnşaa Süreci başlığında takip edeceğiz.

Kilitli

“Metro Projeleri, İhaleler, İnşaatlar” sayfasına dön