ist-M.03:02 » M2 Hacıosman-Çayırbaşı (Sarıyer) Kuzey Uzatmaları

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 31 Mar Çrş, 2010 11:13

İnşaat aşamasında gözlerimizi buraya dikmek lazım artık, çok fazla üstüne düşmediğimiz, benim yolcu potansiyeli olarak bir şeyde beklemediğim bir bölüm ama sonuçta bu hattın bir parçası. Aldığımız haberlerde bu kesimde bir sorun olmadığı, sinyalizasyon adaptasyonu gibi bir şeyde olmayacağı söyleniyordu. Tabii ki bir takım çalışmalar olacak ama zaten sistemin bir parçası olarak inşa edildiği için ekstrem sorunlar olmayacaktır.

Benim aldığım bilgiye göre Darüşşafaka İstasyonunda Scada dışında eksik yok, o da tamamlanıyor. Ayrıca AOS-Darüşşafaka arası sinyal ekipmanlarınında Haziran'a kadar tamamlanması öngörülüyor ve muhtemelen Haziran ayında Darüşşafaka açılacak, en azından şimdilik plan böyle. Hacıosman'da ise henüz kaba inşaat bitmemiş, yıl sonu veya 2011 başı gibi bir tarih veriliyor, öngörü ise 2011'in ilk çeyreğinde bu istasyonunda hizmete açılacağı yönünde.

Aşağıdaki video İBB nin hattın bu kesimdeki inşaat ve Darüşşafaka istasyonu ile ilgili hazırladığı bir çalışma

http://www.youtube.com/watch?v=seXMBctf924

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 31 Mar Çrş, 2010 11:37

Kim bilir, belki potansyeli beklendiğinden değişik olur. Park & Ride sistemiyle besleyici sistemi bile olabilir (ki aslında bunu otobüsle de düşünmeli). İstanbul'un merkezî kuzeyi boş değil. Bakalım ne olacak, bayağı merak ediyorum ...

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 31 Mar Çrş, 2010 11:40

Park&Ride kesinlikle olmalı zaten planlanıyordu da herhalde bu istasyonlar için ama oradan kuzeyde ki yerleşim arabacıklarını bırakıp metroya biner mi bilemem :) sırtlarda oturan ve minibüsle ulaşım yapan gecekondu ahalisi kesin tercih edecekte, biraz daha sahile doğru oturup garajında minimum 2 otosu bulunanların işi olmaz :D ee o zaman Park Et & Devam Et kimin işine yarayacak, yapılmadan bilemeyeceğiz belki de dediğin gibi bir talep olur.

Mehmet Kasım
Seyyah

Mesaj gönderen Mehmet Kasım » 03 Nis Cmt, 2010 20:14

bugün itüden metroya bindim taksime kadar kesintisiz gittim. çok gurur verici bir metromuz var. tertemiz. şık ve modern. çok süper. başar abinin berlindeki pis metrolarına benzemiyor :) hele pis frenklerin metrolarına da :)

başar abiye çatmadan edemiyorum. abime yakında başar alamay diyeceğiz....

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 03 Nis Cmt, 2010 23:26

Valla daha öncede defalarca dile getirdim, hani çok fazla yer görmüş sayılmam belki ama hakikatten bizim metrolarımız temiz, yani istasyondan araca kadar genel olarak temizlik kalitemiz çok yüksek, tamam bunun sebebi bizimle bu ülkeler arasında ki personel politikası ile alakalı ve insanların algısı ile, yani adamlar çoğu yerde bu durumu kanıksamışlar garip bile gelmiyor, biz ise metroda dolu bir çöp kutusu gördüğümüzde gözümüze takılır çünkü en başından beri bu standartı sağladık, zaten hijyen, görüntü falan bunları bir kenara bırakalım ben böylesi büyük nüfusa sahip ülkemizde istihdam adına bu işlerin personel politikasının rahat olmasından yanayım, insanlara iş verin kardeşim :)

Mehmet Kasım
Seyyah

Mesaj gönderen Mehmet Kasım » 04 Nis Pzr, 2010 00:18

bugün istasyonda bir adam, daha önce başkası tarafından yere düşürüldüğü ve bir kaç kişinin ayakları ile bastığı belli olan okul kitabı gibi bir şeyi aldı tuta tuta çöp tenekesine kadar getirdi. acayip göze çarpıyor en ufak bir çöp bile. millet güzel yeri temiz tutar. ama pis görünce herkes pisletir. kimse dikkat etmez.

alamay abiye beğendiremedik şu güzelim memleketi :)

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 04 Nis Pzr, 2010 00:56

Mehmet Kasım yazdı:millet güzel yeri temiz tutar. ama pis görünce herkes pisletir. kimse dikkat etmez.
Aynen, bu tamamen doğru bir yaklaşım, sistemlerimizin ve araçlarımızın temiz olmasının en büyük nedenlerinden biris bu, ben bunu Başar' a söylemiştim diye hatırlıyorum ama verdiği cevabı hatırlayamadım, fakat tüylerim dikildiğine göre kesin beni sinir edecek bir cevap vermiş :evil: :evil: hehehehe

oglcan
Sezonluk Yolcu

Mesaj gönderen oglcan » 15 Nis Prş, 2010 21:03

Sanayi-Seyrantepe arasında seferler başladı mı?

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 15 Nis Prş, 2010 21:07

Hayır başlamadı. O kesim ile aldığımız en son bilgide yıl ortası gibi Seyrantepe garaj sahasının ve kontrol merkezinin tamamlanacağı söylenmişti, istasyonun açılışı da sanırım o tarihleri bekleyecektir, şimdi aklımda kalanlar bunlar, mesajları bir kontrol edip teyit etmek lazım, yanlış hatırlamış olmayayım :)

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 07 May Cum, 2010 17:36

Seyrantepe ile ilgili son durum bu başlıkta

http://www.ulasimturkiye.com/viewtopic.php?t=605

Hattın bu kesimi içerisinde inşaatı devam eden ve aslında istasyon yapısı olarak uzun süre önce tamamlanmış olan Darüşşafaka İstasyonu için İBB Haziran ayı içerisinde açılış planlıyor. Görünürde açılışa engel teşkil edecek ciddiyette bir sorun ya da yapılmamış iş yok, bir gecikme olsa dahi Temmuz ortasında bu istasyon sisteme katılmış olacak, yani asıl hat işletmesi Taksim-Darüşşafaka olarak değişecek.

Hakan
Kadrolu Personel

Mesaj gönderen Hakan » 29 May Cmt, 2010 18:15

Esat Darüşşafaka hakkında herhangi bir bilgin var mı? Mayıs bitti sayılır, açılış bekleyelim mi artık?

Sormaya'da korkuyorum ama korkunun ecele faydası yok, açılıştan sonra işletme direk Darüşşafaka-Taksim mi olacak yoksa bir süre Darüşşafaka-Maslak AOS mekik hattı olabilir mi?

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 29 May Cmt, 2010 18:27

Hakan yazdı:Esat Darüşşafaka hakkında herhangi bir bilgin var mı? Mayıs bitti sayılır, açılış bekleyelim mi artık?

Sormaya'da korkuyorum ama korkunun ecele faydası yok, açılıştan sonra işletme direk Darüşşafaka-Taksim mi olacak yoksa bir süre Darüşşafaka-Maslak AOS mekik hattı olabilir mi?
Mart ayında aldığım bir bilgi vardı, buna göre açılış için Haziran planlanıyor denilmişti, sinyalizasyon ile ilgili bir sıkıntı olmadığı ve Taksim-Darüşşaka işletmesi yapılacağını da arkadaşlar iletmişti. Zaten o kısımda inşaat olarak bir iş kalmamıştı diye biliyorum daha önceki irtibatlarımdan.

2 ay içerisinde bir değişiklik olmuşmudur, bunu bir soruşturmak lazım Pazartesi bir yoklayalım bakalım :) Açılış sarkarmı, onu hiç kestiremiyorum, şimdi Seyrantepe başlığına ne yazdım onu da tam hatırlamıyorum herhalde son durumu orada girmiştim, belki ikisini bir den halletmek isterler.

“Metro Projeleri, İhaleler, İnşaatlar” sayfasına dön