brs-M.04:01 » Bursaray Gökdere-Şevket Yılmaz Hast. [Proje Süreci]

mustafaguler
Müdavim

brs-M.04:01 » Bursaray Gökdere-Şevket Yılmaz Hast. [Proje Süreci]

Mesaj gönderen mustafaguler » 08 Nis Cum, 2016 15:25

Bu başlık miladını doldurmuş ancak yeni başlık açamadığım için buraya yazayım dedim. Altepe bugün yaptığı toplantıda yeni bir metro hattından bahsetti. Aslında hepimizin bildiği T3 Siteler uzatmasının revize edilerek Gökdere-Siteler-Hastaneler diye yeni bir Bursaray kolu oldu. İlgili haber:
‘Yıldırım Metrosu’na başlıyoruz. Bu da bugünün sürprizi olsun. Yıldırım’da tamamen yeraltından ulaşım sağlayacak olan 6 kilometrelik ‘Yıldırım Metrosu’ Gökdere’den Şevket Yılmaz’a kadar uzanacak. Gökdere, Beyazıt Caddesi, Davutkadı, Baruthane, Siteler, Değirmenlikızık ve Prof. Tezok Caddesi gibi istasyonları da bulunacak olan hattı tamamen yeraltından sisteme alacağız” diye konuştu.

Resim
http://www.bursa.bel.tr/butunsehir-buyu ... ber/21632/

Kırmızı çizgi: Yeni metro güzergahı

Sarı çizgi: Mevcut Bursaray güzergahı

Mavi çizgi: T3 hattı

Mor çizgi: T1 hattı

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Re: brs-M.03:04 » Bursaray D Etabı Arabayatağı-Kestel [İnşaat Süreci]

Mesaj gönderen Esat » 08 Nis Cum, 2016 15:36

Güzel haber :) bu arada başlığı nasıl düzenleyelim? Bakmadım şu anda ama işletme için Kestel başlığı açmıştık bunu kilitlememişiz sanırım, ben pek iyi takip edemiyorum eskisi gibi, gördüğünüz durumları aktarın arkadaşlar.

mustafaguler
Müdavim

Mesaj gönderen mustafaguler » 08 Nis Cum, 2016 15:46

Esat yazdı:Güzel haber :) bu arada başlığı nasıl düzenleyelim? Bakmadım şu anda ama işletme için Kestel başlığı açmıştık bunu kilitlememişiz sanırım, ben pek iyi takip edemiyorum eskisi gibi, gördüğünüz durumları aktarın arkadaşlar.
Başlık olarak "Bursaray Gökdere-Şevket Yılmaz Hastanesi" olabilir. Sonuçta ilk ve son istasyonlar burası olacak gibi duruyor. İşletme olarak üçüncü bir hat mı olacak yoksa bir numaralı tren buraya mı devam edecek artık onu bilgiler kesinleşince göreceğiz.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 08 Nis Cum, 2016 15:56

Yeni bir inşaat başlığı açayım bunun için. Kestel işletmesi için başlığımız varmış zaten, değişikliği yapmışız. Hat numarası işlerine haberler netleştikçe bakarız :) sağolasın Mustafa.

mustafaguler
Müdavim

Mesaj gönderen mustafaguler » 08 Nis Cum, 2016 16:06

Esat yazdı:Yeni bir inşaat başlığı açayım bunun için. Kestel işletmesi için başlığımız varmış zaten, değişikliği yapmışız. Hat numarası işlerine haberler netleştikçe bakarız :) sağolasın Mustafa.
Proje biraz daha netleşsin sende harita işine el atarsın abi. Harita demişken; Samsun tramvayının şuan yapılan hattı yoktu sanırım :?:

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Re: brs-M.04:01 » Bursaray Gökdere-Şevket Yılmaz Hast. [Proje Süreci]

Mesaj gönderen Esat » 08 Nis Cum, 2016 16:11

Haritalar eksik, bir şekilde siteye yeniden adapte edebildim, en azından o sorunu aştık. İstanbul dahil pek çok yerde güncellemeler var, inşaatlar falan. Nerede ise her gün aklımda ama bir takım sıkıntılar nedeniyle ilgilenemedim, hallederiz inşallah :)

mustafaguler
Müdavim

Mesaj gönderen mustafaguler » 11 Nis Pzt, 2016 08:56

Bursa'da ilk defa delme tünel teknolojisi kullanılarak yapılacak metro projesi olacak. Bursalılar olarak çalışmaları yer üstünde olup izlemeye alışığız ama şimdi çalışmaları izlemeyeceğiz.
Off Topic
400 milyon liraya mal olması beklenen ve tümü yeraltından delme tünel sitemiyle yapılacak 7 istasyonlu Yıldırım Metrosu'nun Şevket Yılmaz Devlet Hastanesi önünde sona ermesi planlandı. Ancak Şevket Yılmaz İstasyonu yapılırken kuzeyine doğru tünel ucu bırakılacak.
Çünkü Yıldırım Metrosu'nun sonraki aşamada Şevket Yılmaz Devlet Hastanesi'nden mevcut Mimar Sinan İstasyonu'na bağlanması hedefleniyor.
Böylece Gökdere'de ayrılacak olan Yıldırım Metrosu toplam 7 kilometre sonra Mimar Sinan İstasyonu'ndan yine Bursaray doğu hattıyla entegre olacak.
http://www.olay.com.tr/yazarlar/ahmet-e ... elle/5797/

Uğur
Serbest Geçiş

Mesaj gönderen Uğur » 11 Nis Pzt, 2016 09:04

Kapasite açısından ağır metro denilen hatlardan İzmir de bile yok. Bursa bu anlamda Türkiye'de 3. Şehir olacak hayırlı olsun.

Mesajı attıktan sonra hatırladım. İzmir'deki Narlıdere metrosu da Tbm ile kazılacaktı.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 11 Nis Pzt, 2016 09:29

Uğur yazdı:Kapasite açısından ağır metro denilen hatlardan İzmir de bile yok. Bursa bu anlamda Türkiye'de 3. Şehir olacak hayırlı olsun.
Nasıl olacak? Bursaray a entegre inşa edilecek ise kapasitesi yine aynı olacak bir şey değişmeyecek ki? Eğer hattın bu kesimi 6 ya da 8 vagonluk inşa edilecekse o zaman eski hatlara entegre değil ayrı bir hat demektir. Kavram kargaşalarına kapılmamak lazım :)

Uğur
Serbest Geçiş

Mesaj gönderen Uğur » 11 Nis Pzt, 2016 11:48

Zaten bence çok bölük pörçük kavramlar. Hattın yaya ve araç trafiğine erişimi varsa Tramvay yoksa metro şehirler arası tren de hattı kullanabiliyorsa banliyö bu kadar basit :D karıştırmamak lazım kafaları. :D

mustafaguler
Müdavim

Mesaj gönderen mustafaguler » 02 Mar Prş, 2017 12:13

Geçenlerde gazete köşelerinde hat için ilk görüşmelerin olumlu geçtiği, belediyenin daha ayrıntılı proje sunması ile birlikte projeye onay verilebileceğine dair haber vardı. Bakanlık inşaatı yapacak ve BBB araçları alacak.

mustafaguler
Müdavim

Mesaj gönderen mustafaguler » 17 Mar Cum, 2017 14:53

12 Mart'ta başbakanın Bursa'ya gelmesi ile birlikte metro gündeme geldi ve Başbakan belediyeye "projeleri hazırlayın, destek veririz" demiş. Sanırım bu hat artık kesinleşti gözüyle bakabiliriz. Şimdi top BBB'de...

“Metro Projeleri, İhaleler, İnşaatlar” sayfasına dön