ist-M.03:09 » M9 İkitelli-Ataköy Metro Hattı [İnşaat Süreci]

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Re: ist-M.03:09 » M9 İkitelli-Ataköy Metrosu [İnşaat Süreci]

Mesaj gönderen Esat » 12 Ağu Cmt, 2017 16:53

Normalde kapsayacak ama büyük ihtimal ile etkinlik zamanlarında m3 olimpiyat-bakırköy de işletilebilir, orada kafaların netleşmesi lazım, yarın biri kalkar, gerek yok m3 ordan çalışsın der, bilmem ne, o yüzden kalsın böyle bakalım :)

Engin Y
Seyyah

Mesaj gönderen Engin Y » 13 Ağu Pzr, 2017 01:38

Uzun vadede, İstanbul'da üç tip metro hattı olacak sanırım..
1. Boğaz'ı geçen hatlar.
2. Boğaz'a inen hatlar. (M4, M5, M7 gibi)
3. Boğaz'a paralel hatlar. (M1, M2, M3, M8, M9 gibi)

Boğaz'a paralel dediğim hatlar, sanki genelde düşük kapasiteli yapılıyorlar..
Diğer hatların da selameti açısından, inşallah duraklar en az 6 araç kapasiteli olacak şekilde inşa ediliyordur..

langur
Sezonluk Yolcu

Mesaj gönderen langur » 16 Eyl Cmt, 2017 10:15

Tabii forumdaki arkadaşları belki çok fazla ilgilendirmiyor bu yazdığım ancak bu hat için "aynı anda" kapatılan yollar ve açılan inşaat alanları Halkalı bölgesinden Basın Ekspress'e doğru çıkışları tek kelimeyle felç etti. Halkalı'dan sabahları trafiğe "az girerek" yola çıkmak artık imkansız. Nurtopu gibi artı sabah trafiğimiz oldu Halkalı'da. İnşaatın devam edeceği önümüzdeki periyodu dikkate aldığımızda Allah yardımcımız olsun diyorum.
Yeni köprü yüzünden oluşan Mahmutbey gişelerindeki kaos trafiğe bir de bunlar eklenince Halkalı trafiği şaptı, şeker oldu! Dün saat 10.30'da Besın Ekspress'de ciddi ciddi trafik vardı. İvedilikle taşınmayı düşünüyorum ben Halkalı'dan.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 16 Eyl Cmt, 2017 10:36

langur yazdı:Tabii forumdaki arkadaşları belki çok fazla ilgilendirmiyor bu yazdığım ancak bu hat için "aynı anda" kapatılan yollar ve açılan inşaat alanları Halkalı bölgesinden Basın Ekspress'e doğru çıkışları tek kelimeyle felç etti. Halkalı'dan sabahları trafiğe "az girerek" yola çıkmak artık imkansız. Nurtopu gibi artı sabah trafiğimiz oldu Halkalı'da. İnşaatın devam edeceği önümüzdeki periyodu dikkate aldığımızda Allah yardımcımız olsun diyorum.
Yeni köprü yüzünden oluşan Mahmutbey gişelerindeki kaos trafiğe bir de bunlar eklenince Halkalı trafiği şaptı, şeker oldu! Dün saat 10.30'da Besın Ekspress'de ciddi ciddi trafik vardı. İvedilikle taşınmayı düşünüyorum ben Halkalı'dan.
Sabır sabır :) 5 seneye bir şey kalmaz rahatlar trafik.

langur
Sezonluk Yolcu

Mesaj gönderen langur » 16 Eyl Cmt, 2017 15:05

Esat yazdı:
langur yazdı:Tabii forumdaki arkadaşları belki çok fazla ilgilendirmiyor bu yazdığım ancak bu hat için "aynı anda" kapatılan yollar ve açılan inşaat alanları Halkalı bölgesinden Basın Ekspress'e doğru çıkışları tek kelimeyle felç etti. Halkalı'dan sabahları trafiğe "az girerek" yola çıkmak artık imkansız. Nurtopu gibi artı sabah trafiğimiz oldu Halkalı'da. İnşaatın devam edeceği önümüzdeki periyodu dikkate aldığımızda Allah yardımcımız olsun diyorum.
Sabır sabır :) 5 seneye bir şey kalmaz rahatlar trafik.
Sen de haklısın be Esat :D

Engin Y
Seyyah

Mesaj gönderen Engin Y » 26 Eyl Sal, 2017 09:41

Daha önce bu başlıkta, Bayburt Grubu, Söğüt İnşaat, Özgün Yapı, Aga Enerji ve Şenbay Madencilik'in aynı şirket olduğunu yazmıştık..

Bugünkü yazısında Soner Yalçın da bu konuya değinmiş: http://www.sozcu.com.tr/2017/yazarlar/s ... z-2024929/

Bu da konuyla ilgili iki hafta önceki yazısı: http://www.sozcu.com.tr/2017/yazarlar/s ... r-2008532/

Bu da bir ay önceki yazısı: http://www.sozcu.com.tr/2017/yazarlar/s ... r-1986706/

Sözcü Gazetesi'ni okumam, oradan alıntı yapacağım da aklıma gelmezdi; ama bizim bile gözümüze batan bu garip durumun başkasının gözüne batmaması tuhaftı zaten..

Kullanıcı avatarı
decimus
Kadrolu Personel

Mesaj gönderen decimus » 26 Eyl Sal, 2017 10:59

Bu ülkede hala gazetecilik yapabilen adam kaldi mi ya :shock:
Helal olsun bu arkadaşa...Bunları alıp müzeye koymak lazım.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 20 Eki Cum, 2017 13:21

Bu hatta çalışan TBM lerden birisi Kuyumcukent istasyonuna gelmiş. Fotoğraf linkedin den alıntıdır.
m9-kuyumcuent-tbm.jpeg
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

Kullanıcı avatarı
decimus
Kadrolu Personel

Re: ist-M.03:09 » M9 İkitelli-Ataköy Metro Hattı [İnşaat Süreci]

Mesaj gönderen decimus » 22 Eki Pzr, 2017 12:13

Ataköy-İkitelli projesi şu an devam eden projeler arasında en kötü kazı miktarlarının yapıldığı ve ilerlemenin en az olduğu proje maalesef. Yüklenici firmanın daha önce hiçbir metro tecrübesinin olmaması bu başarısızlıktaki en büyük etken gibi görünüyor. Şu an için tünel kazıları için 4 TBM çalışmakta fakat 4'ünün de kazı miktarları birbirinden kötü.
Natm kazılarında da benzer durum söz konusu. Bu proje güzergahında oturan arkadaşlar varsa şimdiden geçmiş olsun. İkinici bir m5 faciası burada da yaşanacak gibi görünüyor.

langur
Sezonluk Yolcu

Mesaj gönderen langur » 23 Eki Pzt, 2017 11:13

decimus yazdı:Ataköy-İkitelli projesi şu an devam eden projeler arasında en kötü kazı miktarlarının yapıldığı ve ilerlemenin en az olduğu proje maalesef. Yüklenici firmanın daha önce hiçbir metro tecrübesinin olmaması bu başarısızlıktaki en büyük etken gibi görünüyor. Şu an için tünel kazıları için 4 TBM çalışmakta fakat 4'ünün de kazı miktarları birbirinden kötü.
Natm kazılarında da benzer durum söz konusu. Bu proje güzergahında oturan arkadaşlar varsa şimdiden geçmiş olsun. İkinici bir m5 faciası burada da yaşanacak gibi görünüyor.
HARİKA!!! :( :( :( :evil:

Kullanıcı avatarı
decimus
Kadrolu Personel

Mesaj gönderen decimus » 15 Kas Çrş, 2017 12:51

Tesadüfen bu haberleri gördüm.Son zamanlarda davet üsülü yapılan ihale tarzı herkesin dikkatini çekmiş gibi.Bence bu tarz ihaleler yerine tıpkı İzmir Büyükşehir Belediyesinin yaptığı gibi 2 aşamalı ihaleler yapılmalı.Sadece en az parayı veren değil en kaliteli ve zamanında yapacak olan ehil firmalar işi almalı.

1- http://www.cumhuriyet.com.tr/koseyazisi ... __isi.html

2- http://www.cumhuriyet.com.tr/koseyazisi ... urusu.html

Kullanıcı avatarı
Edil Arda
Serbest Geçiş

Mesaj gönderen Edil Arda » 15 Kas Çrş, 2017 16:20

Bu Bayburt grubu kimin yahu?
Baya enteresan işler dönüyor.

Kilitli

“Metro Projeleri, İhaleler, İnşaatlar” sayfasına dön