1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

kon-M.01 » Konya Metro Projeleri

Gönderilme zamanı: 12 Eki Pzt, 2015 06:48
gönderen Esat
http://ekonomi.haber7.com/gundem-verile ... ro-geliyor
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin, Konya'nın dört bir yanını birbirine bağlayacak Konya Metrosu Projesi'ne ilişkin hazırlıkların tamamlandığını belirterek, 13 Ekim'de etüd, proje ve mühendislik hizmetleri işi ihalesine çıkılacağını söyledi.

Konya Metrosu'nu etaplar halinde yapacaklarını belirten Bilgin, proje kapsamında ana hattın güneyde mevcut Gar ve Meram Belediyesi'ne uzayan, kuzeyde ise Beyhekim hastaneler bölgesine de hizmet edecek şekilde 23,9 kilometre ve 26 istasyondan oluşacağını, ikinci hattın ise ring hattı niteliğinde 20,7 kilometre 24 istasyondan oluşan Necmettin Erbakan Üniversitesi- Yeni YHT Gar-Fetih Caddesi-Meram Belediyesi hattı olacağını kaydetti.

2016 Yılı Yatırım Programı'na teklif edilen Konya Metro Projesi'nin 2 etap şeklinde yapım ihalesine çıkılacağını anlatan Bilgin, metro hattının ilk etabının 2019'da Şeb-i Arus törenlerine yetiştirmeyi planladıklarını söyledi.
Konya' daki tramvay hattını görme şansım hiç olmadı, bir ara hızlı trenle gitmek lazım ama gerçekten bir de böyle metro hattı yapılır ise açıkçası büyük bir iş yapılmış olur ve umarım bu iş diğer şehirlerimiz içinde ele alınır. Konya gibi nüfus olarak belli büyüklüklere ulaşmış kentlerde en azından metro projeleri şimdiden yapılmalı. Tramvaydan vazgeçilsin demiyorum, iki sistemin birbirini destekleyicisi olduğu unutulmamalı ama metro hatları büyük büyük şehirler dışında da yapılmaya başlanmalı.

kon-M.02 » Konya Metro Projesi [İhale Süreci]

Gönderilme zamanı: 05 Eki Cmt, 2019 10:31
gönderen Engin Y
İhaleler yapıldığı için ilgili başlık açılmıştır: viewtopic.php?f=131&t=1482