ist-M.03:03 » M3 Kirazlı-Bakırköy Metro Hattı [2.Etap İnşaat Süreci]

Engin Y
Seyyah

Re: ist-M.03:03 » M3 Kirazlı-Bakırköy Metro Hattı [2.Etap İnşaat Süreci]

Mesaj gönderen Engin Y » 25 Eyl Pzt, 2017 18:31

Yine Bakanlık tarafından yapılan M6'da da bir anda işler bitivermişti ve sürpriz bir şekilde test sürüşleri başlamıştı abi :)

Gerçi sonra test sürüşleri uzun sürmüştü gibi kalmış aklımda..

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 25 Eyl Pzt, 2017 20:30

Valla dediğim gibi yapılmış iş çok az görülüyor, burada TBM kuruldu mu ne oldu takip edebildik mi geçmiş mesajlara da hiç bakmadım. Allah izin vere de şu TBM kazılarını gösteren tabelalar konulsa da biraz bilgi sahibi olsak. Bana verseler o işi gün gün TBM lerin konumunu gösteren web sitesi yapar koyarım ama bize kalmıyor işte bu işler. Şimdi yazdım ya biri gider bunu iyi paraya satar ibb ye

Engin Y
Seyyah

Mesaj gönderen Engin Y » 26 Eyl Sal, 2017 13:28

Evet abi, şu anda İstanbul'un altında muhtemelen 25-30 civarında TBM, köstebek gibi dolanıyor..
Bunların konumlarını ve performanslarını gösteren bir site güzel olurdu..

Uğur
Serbest Geçiş

Mesaj gönderen Uğur » 26 Eyl Sal, 2017 18:40

Bugün Bakırköy'deydim şaft için peronlar kaldırılınca Bakırköy otobüs kaosuna teslim olmuş. Otobüslerin peronlardan kalkmasının önemini görüyoruz. Umarım metronun işi bitince peronlar tekrar yapılır.

Aynı şey Taksim'de de oldu Taksim alt geçitte insanlar o kalabalıkta yola taşarak sağa sola otobüs kovalıyor. Yeni ibb başkanı böyle bir şey yapar mı bilmem ama meydana yakın bir noktada peron alanı oluşturulup alt geçitteki otobüs durağının en azından Tarlabaşı yönündekinin iptal edilmesi hiç değilse alternatif oluşturulması lazım. İki şeritli yol durak yüzünden tek şeride düşüyor. Kabataş'ı söylemiyorum bile.

Engin Y
Seyyah

Mesaj gönderen Engin Y » 26 Eyl Sal, 2017 21:43

Taksim'den Küçükköy'e gitmek için bir kez otobüse bineyim dedim, Allah sabır versin..
Metroyla Şişli'ye gidip oradan 49 türevlerine biniyorum..
O yer altı tam bir rezalet..
Bütün Taksim Meydanı projesi zaten rezalet bence ya, neyse..

langur
Sezonluk Yolcu

Mesaj gönderen langur » 27 Eyl Çrş, 2017 16:43

Esat yazdı:Valla dediğim gibi yapılmış iş çok az görülüyor, burada TBM kuruldu mu ne oldu takip edebildik mi geçmiş mesajlara da hiç bakmadım. Allah izin vere de şu TBM kazılarını gösteren tabelalar konulsa da biraz bilgi sahibi olsak. Bana verseler o işi gün gün TBM lerin konumunu gösteren web sitesi yapar koyarım ama bize kalmıyor işte bu işler. Şimdi yazdım ya biri gider bunu iyi paraya satar ibb ye
Güzel proje vallahi Esat :D Belediyeye projeyi sunacak birilerini aramaya başlayayım ben

langur
Sezonluk Yolcu

Mesaj gönderen langur » 27 Eyl Çrş, 2017 16:45

Uğur yazdı:Bugün Bakırköy'deydim şaft için peronlar kaldırılınca Bakırköy otobüs kaosuna teslim olmuş. Otobüslerin peronlardan kalkmasının önemini görüyoruz. Umarım metronun işi bitince peronlar tekrar yapılır.

Aynı şey Taksim'de de oldu Taksim alt geçitte insanlar o kalabalıkta yola taşarak sağa sola otobüs kovalıyor. Yeni ibb başkanı böyle bir şey yapar mı bilmem ama meydana yakın bir noktada peron alanı oluşturulup alt geçitteki otobüs durağının en azından Tarlabaşı yönündekinin iptal edilmesi hiç değilse alternatif oluşturulması lazım. İki şeritli yol durak yüzünden tek şeride düşüyor. Kabataş'ı söylemiyorum bile.
Metro çıkışı yapıldığında oraya "Marmaray" denen o hattın da istasyon çıkışı bağlanacak. Orada otobüsler için alan kalmıyor. O otobüs duraklarının da hiçbir tabela ve bilgi olmadan akşamdan sabaha kaldırıldığını da biliyor musunuz! Otobüs şöförleri bile nereye gideceklerini bilemeden şaşakalmışlardı :(

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 27 Eyl Çrş, 2017 17:31

langur yazdı:Metro çıkışı yapıldığında oraya "Marmaray" denen o hattın da istasyon çıkışı bağlanacak. Orada otobüsler için alan kalmıyor. O otobüs duraklarının da hiçbir tabela ve bilgi olmadan akşamdan sabaha kaldırıldığını da biliyor musunuz! Otobüs şöförleri bile nereye gideceklerini bilemeden şaşakalmışlardı :(
Typisch Türkisch diye bir şey duydun mu hiç? :D :D :D

langur
Sezonluk Yolcu

Mesaj gönderen langur » 12 Eki Prş, 2017 09:16

Esat yazdı:
langur yazdı:Metro çıkışı yapıldığında oraya "Marmaray" denen o hattın da istasyon çıkışı bağlanacak. Orada otobüsler için alan kalmıyor. O otobüs duraklarının da hiçbir tabela ve bilgi olmadan akşamdan sabaha kaldırıldığını da biliyor musunuz! Otobüs şöförleri bile nereye gideceklerini bilemeden şaşakalmışlardı :(
Typisch Türkisch diye bir şey duydun mu hiç? :D :D :D
Var ne yazık ki Esat evet. Ama bu kadarına biraz şaşırdım inan. Hani olur da bu kadar mı olur diye :?
Neyse hayrılısıyla şu metro bitse de hiç olmazsa Bakırköy - Bağcılar hattı minibüs teröründen kurtulsa. Tek tesellimiz o kaldı.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 12 Eki Prş, 2017 09:20

langur yazdı:Neyse hayrılısıyla şu metro bitse de hiç olmazsa Bakırköy - Bağcılar hattı minibüs teröründen kurtulsa. Tek tesellimiz o kaldı.
Evet, metronun Bağcılar - Haznedar - İncirli - Bakırköy aksı yolculuğu yapanlara ve onların oluşturduğu trafiğin azalmasına katkısı olacağını düşünüyorum, tabi yine minibüsler devam edecek, otobüsler azalmayacak, çünkü yerel yönetimcilik bir taraftan verip bir taraftan almaya yemiyor, hep vereceksin, hep vereceksin :) devletin gücünü ancak polise diklenip sopa yiyince görüyoruz, maalesef.

langur
Sezonluk Yolcu

Mesaj gönderen langur » 12 Eki Prş, 2017 09:36

Esat yazdı:
langur yazdı:Neyse hayrılısıyla şu metro bitse de hiç olmazsa Bakırköy - Bağcılar hattı minibüs teröründen kurtulsa. Tek tesellimiz o kaldı.
...tabi yine minibüsler devam edecek, otobüsler azalmayacak, çünkü yerel yönetimcilik bir taraftan verip bir taraftan almaya yemiyor, hep vereceksin, hep vereceksin :) devletin gücünü ancak polise diklenip sopa yiyince görüyoruz, maalesef.
"Zopa" yorumuna katılıyorum Esat :) Ancak minibüsler ve otobüsler bu hat için kesin azalacak bence. Bakırköy - Bağcılar ya da Bakırköy - Yavuz minibüs hattları tam da metronun rotasına denk geliyor. Zaten bir süredir bu hatta duyduğuma göre Arnavutköy ya da Kayaşehir gibi yerlere hat kaydırması yapılıyordu. Sanırım metro açılınca artık kimse bir saniye bile minibüs illetini çekmek istemeyecektir.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 12 Eki Prş, 2017 09:45

langur yazdı:Zaten bir süredir bu hatta duyduğuma göre Arnavutköy ya da Kayaşehir gibi yerlere hat kaydırması yapılıyordu. Sanırım metro açılınca artık kimse bir saniye bile minibüs illetini çekmek istemeyecektir.
inşallah :) hadi bakalım bari bir nokta metro ile bu illetten kurtulsun

Kilitli

“Metro Projeleri, İhaleler, İnşaatlar” sayfasına dön