ist-M.03:07 » M7 Kabataş-Esenyurt Metro Hattı [İnşaat Süreci]

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Re: ist-M.03:07 » M7 Kabataş-Esenyurt Metrosu [İnşaat Süreci]

Mesaj gönderen Esat » 26 Eyl Sal, 2017 06:32

Mahmutbey-Mecidiyeköy Metro Projesi çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Kanada yapımı Lovat S2 makinası Yenimahalleden girerek Yüzyıl şafttan çıkışını tamamladı. Lovat makinası 6,56 çapındaki kazılarının yaklaşık 4000 mt’sini kazarak 3 metro istasyonunu birbirlerine bağlayarak toplam 4850 mt’yi birleştirmiş oldu.
Gülermak firması tarafından yapılan yukarıdaki açıklamaya göre Yenimahalle - Yüzyıl arası 4 km lik kazı bitmiş, tabi diğer tüp ne durumda bilmiyorum ama bana göre bu hatta işler yolunda gidiyor gibi görünüyor. Fırsatım olursa önümüzdeki haftalarda bir ziyaret için şantiyelerden birisine gitme durumum olacak, umarım fotoğraf çekebilirim.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 03 Eki Sal, 2017 11:11

https://www.trenhaber.com/hafif-rayli-s ... h2147.html
İstanbul Kağıthane’de yapımına devam edilen Metro şantiyesinde dün meydana gelen iş kazasında 1 işçi ağır yaralandı. Şantiyede çalışan işçilerden Yılmaz Kara (32) dengesini kaybederek yaklaşık 30 metreden zemine düşerek ağır yaralandı. Mesai arkadaşlarının kazayı haber vermesi üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri ilk müdahalede bulundukları Kara’yı ambulansla hastaneye kaldırdı.
Geçmiş olsun umarım kalıcı bir zarar görmeden atlatır

ibo
Abonman

Mesaj gönderen ibo » 04 Eki Çrş, 2017 02:45

Bu kabataş esenyurt metrosu değil,şişhane esenyurt metrosu olacak,şuan inşası devam eden kısmıysa kabataş-mahmutbey arasında,ilk etapta mecidiyeköy-mahmutbey arası açılacak.

Engin Y
Seyyah

Mesaj gönderen Engin Y » 04 Eki Çrş, 2017 11:28

ibo yazdı:Bu kabataş esenyurt metrosu değil,şişhane esenyurt metrosu olacak,şuan inşası devam eden kısmıysa kabataş-mahmutbey arasında,ilk etapta mecidiyeköy-mahmutbey arası açılacak.
Mahmutbey-Esenyurt arasının ihalesi tamamlandığı ve yükleniciyle sözleşme imzalandığı ve yükleniciye yer teslimi yapıldığı için bize göre inşaatı devam eden kesim, Kabataş-Esenyurt arasıdır..

Şişhane etabının sözleşmesi imzalanınca ve açılışı yapılan etaplar oldukça, başlık gereken şekilde revize edilecektir..

Kullanıcı avatarı
Edil Arda
Serbest Geçiş

Mesaj gönderen Edil Arda » 04 Eki Çrş, 2017 12:10

Şişhane düşüncesiyle alakalı inşaat başladığından beri hiçbir şey duymadık sanırım, değil mi?

Engin Y
Seyyah

Mesaj gönderen Engin Y » 04 Eki Çrş, 2017 12:34

Edil Arda yazdı:Şişhane düşüncesiyle alakalı inşaat başladığından beri hiçbir şey duymadık sanırım, değil mi?
Ne proje ihalesi, ne de başka bir şey duymadım Şişhane ile ilgili..

Zaten Şişhane'ye uzatılmasındansa Sirkeci'ye uzatılıp Marmaray bağlantısı yapılmasından yana olan bir kesim var sanırım, ama o durağın inşaatı da ne kadar mümkün, bilemiyorum..

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 04 Eki Çrş, 2017 13:00

Şişhane konusu etüt proje kapsamındadır, en son bildiğim kadarı ile yapılması da düşünülmüyordu ama gün olur devran döner bilinmez

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 05 Eki Prş, 2017 06:56

Mecidiyeköy-Mahmutbey arası tünel kazıları tamamlanmış, son TBM de kazısını bitirmiş yönünde haberler okudum. Hayırlı olsun, zaten daha önce decimus ta bayağı bir istasyonda ince işler için çalışmalara başlandığını da yazmıştı hatırladığım kadarıyla

Engin Y
Seyyah

Mesaj gönderen Engin Y » 05 Eki Prş, 2017 09:50

Hayırlı, uğurlu olsun..

Dere üstündeki viyadükler tamamlanınca, konsorsiyumun işi tamamlanmış mı olacak? (Ray döşeme işini bu kesimde Alarko mu yapacak?)

Uğur
Serbest Geçiş

Mesaj gönderen Uğur » 05 Eki Prş, 2017 13:36

İster misiniz Üsküdar metrosundan önce açılsın? :D

Kullanıcı avatarı
decimus
Kadrolu Personel

Mesaj gönderen decimus » 06 Eki Cum, 2017 08:57

Engin Y yazdı:Hayırlı, uğurlu olsun..

Dere üstündeki viyadükler tamamlanınca, konsorsiyumun işi tamamlanmış mı olacak? (Ray döşeme işini bu kesimde Alarko mu yapacak?)
Hattın 1. Etabını yapan Gülermak-Kolin-Kalyon viyadükleri de tamamlayınca projeden tamamen çıkmış olacak.Daha önce biten istasyonların ince işlere geçilmesi için Alarko'ya teslim edildiğini yazmıştım.En son Nurtepe istasyonu da imce işlere geçilmiş olduğunu duydum.Viyadükleri için ise daha bayağa süre var.Tek makina,Tek ekiple anca bu hızla gidilebiliyor.

Ayrıca Besşiktaş istasyonunda ağır bakımları yapılan 1 No'lu TBM makinası uzun zaman geçmesine rağmen hala kazılar başlamadı.Bakım süresinin bu kadar uzayacağını düşünmüyordum. Nerdeyse 2 ayı aşkın süre geçmesine rağmen hala bakımlar devam ediyor.

Size bir de güzel haberim var.Kabataş şantiyesinde aylardır boş boş bekleyen 2 No'lu TBM makinası sonunda şaft üstünde birleştirilmeye başlanmış.TBM makinasının kazı yapacağı alan hazır olduğu için önümüzdeki günlerde makinayı tünelin için monte etmeye başlayacaklar.

Engin Y
Seyyah

Mesaj gönderen Engin Y » 06 Eki Cum, 2017 10:50

decimus yazdı:Hattın 1. Etabını yapan Gülermak-Kolin-Kalyon viyadükleri de tamamlayınca projeden tamamen çıkmış olacak.Daha önce biten istasyonların ince işlere geçilmesi için Alarko'ya teslim edildiğini yazmıştım.En son Nurtepe istasyonu da imce işlere geçilmiş olduğunu duydum.
Peki Alarko çalışmaya başladı mı?
Bizim Kâzım Karabekir'de kapatılan yollar, hâlâ kapalı..
Artık aşağıda kazı ya da durak inşaatı yoksa, yollar eskisine dönmeliydi diye düşünüyorum..
Kaba işler bittiyse, çıkıp gitsinler ve yolları eski düzene geri getirsinler artık..
"1,5 yıl sonra yollar tekrar açılacak, merak etmeyin" dediler kapatırken, "3,5 yıl" oldu ve kimseden ses seda çıkmıyor..

“Metro Projeleri, İhaleler, İnşaatlar” sayfasına dön