ist-M.03:07 » M7 Kabataş-Esenyurt Metro Hattı [İnşaat Süreci]

Engin Y
Seyyah

Re: ist-M.03:07 » M7 Kabataş-Mahmutbey Metrosu [İnşaat Süreci]

Mesaj gönderen Engin Y » 21 Nis Prş, 2016 12:25

Teşekkürler abi..
Geçmiş olsun, ucuz atlatmışız kazayı..

Uğur
Serbest Geçiş

Mesaj gönderen Uğur » 21 Nis Prş, 2016 21:38

Resim
Resim

İstanbul'un metrosu internet sitesi yenilenmiş ve ilçe ilçe haritalar yüklenmiş Şişli haritasında Fulya ve Beşiktaş haritasında Darphane istasyonları ayrı ayrı yer alıyor.

Kaynak: http://www.istanbulunmetrosu.com

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 22 Nis Cum, 2016 07:27

İstanbul'un metrosu internet sitesi yenilenmiş ve ilçe ilçe haritalar yüklenmiş Şişli haritasında Fulya ve Beşiktaş haritasında Darphane istasyonları ayrı ayrı yer alıyor.

:) aaa istasyon pırtlamış orada :) bakalım olacak mı, artık kesin olmadan ben demiştim demeyeceğim, normal hayatta da kimse beni dinlemediği için :D:D

Engin Y
Seyyah

Mesaj gönderen Engin Y » 22 Nis Cum, 2016 08:24

İyi olmuş bence abi :)

Gerçi Esentepe'ye Gayrettepe durağını yaptılar, şimdi de Gayrettepe'ye Fulya durağını yapıyorlar..
Hayırlısı inşallah..

Uğur
Serbest Geçiş

Mesaj gönderen Uğur » 22 Nis Cum, 2016 09:09

Esat yazdı:

:) aaa istasyon pırtlamış orada :) bakalım olacak mı, artık kesin olmadan ben demiştim demeyeceğim, normal hayatta da kimse beni dinlemediği için :D:D

Haklısın abi istasyonun içine girip turnikeden geçmeden kesin konuşmamak lazım :D

Kullanıcı avatarı
decimus
Kadrolu Personel

Mesaj gönderen decimus » 22 Nis Cum, 2016 13:29

TBM ile ilgili son bilgiler resmi sitede yayınlanmış.

1-Yenimahalle istasyonundan Mahmutbey yönüne hareket eden 1.TBM Karadeniz Mahallesi İstasyonuna ulaştı. Yapılacak bakım çalışmalarının ardından Giyimkent-Tekstilkent İstasyonu yönünde hareketine devam edecektir / 20.04.2016

2-Yenimahalle istasyonundan Mahmutbey yönüne hareket eden 2.TBM Tekstilkent İstasyonuna ulaştı. Yapılacak bakım çalışmalarının ardından ,Yüzyıl İstasyonu yönünde hareketine devam edecektir. / 04.04.2016

Yeni Mahalle - Mahmutbey yönü arasında 2 adet TBM çalışıyor.Fakat görünen o ki burada kazılar istenilen seviyede değil.

1. TBM : 30 Ocak 2015 - 20.04.2016 = 15 ay sadece 1 istasyon mesafesi kazı yapabildi.

2.TBM : 10 ŞUBAT 2015 - 04.04.2016 : 15 ay 2 istasyon arası kazı yapabildi.

İstasyon kaba işlerinde gösterilen hız malesef TBM kazılarında (Mahmutbey Yönü) gösterilemiyor.

Kaynak : http://mecidiyekoymahmutbeymetrosu.com/ ... erler.aspx

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 22 Nis Cum, 2016 15:16

Bu konuda yanlış bir bilgiye sahipmişim, uzunca zaman Mahmutbey' de M3 inşa edilirken alt katta diğer istasyonunda inşa edilmiş olduğunu yazmıştım, çünkü böyle bir bilgi vardı ve kaynakta oldukça sağlamdı ama son zamanda decimus un yazdıkları sonrasında anlıyorum ki orada böyle hazır bir istasyon yokmuş :) neyse başka bahara mı diyelim, hayaller berlin mi diyelim ne bilemedim :)

Kullanıcı avatarı
decimus
Kadrolu Personel

Mesaj gönderen decimus » 22 Nis Cum, 2016 16:23

Esat yazdı:Bu konuda yanlış bir bilgiye sahipmişim, uzunca zaman Mahmutbey' de M3 inşa edilirken alt katta diğer istasyonunda inşa edilmiş olduğunu yazmıştım, çünkü böyle bir bilgi vardı ve kaynakta oldukça sağlamdı ama son zamanda decimus un yazdıkları sonrasında anlıyorum ki orada böyle hazır bir istasyon yokmuş :) neyse başka bahara mı diyelim, hayaller berlin mi diyelim ne bilemedim :)
Yok hocam yanlış bilgi değil.

Ben m3 hattında Mahmutbey istasyonu yapılırken ziyaret etme şansı bulmuştum. O zaman ( 2011 yılı ) orada görevli bir arkadaş şantiye de beni gezdirirken bir alana getirdi.Kat yüksekliği 2m olan içinde kolonların falan yapıldığı bir bölgeydi.Bana "-İlerde Kabataş-Mahmutbey projesi yapılacağı zaman şuan hazır olan bu kat sayesinde istasyonlar arası geçiş yapılacak" demişti.Yani o zaman bu günler için çalışma yapılmış ama o çalışmanın amacı iki şantiye arasında ki bağlantı yollarının hazırlanması.Ben öyle hatırlıyorum 8)

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 22 Nis Cum, 2016 16:53

Tamamdır, o zaman ya ben bilgiyi yanlış yorumlamışım o zamanlar ya da aklımda yanlış kalmış, teşekkürler.

Engin Y
Seyyah

Mesaj gönderen Engin Y » 23 Nis Cmt, 2016 08:37

Fulya durağına sevindim.. Gayrettepe, dik ve dar sokaklar yüzünden toplu taşımadan yeterince istifade edemeyen bir mahalleydi..

Mecidiyeköy-Fulya arası mesafe kısa gibi duruyor, ama bence zaten İstanbul genelinde durakların arası aşırı uzun.. Araya bazı duraklar atılabilirmiş zamanında..

Örneğin, keşke kuzey ucu Şişli Camii önüne çıkış veren bir Şişli durağı, eski Ali Sami Yen ile Mecidiyeköy Meydanı'nın arasına da Mecidiyeköy durağı yapsalarmış.. Cevahir'e metro gelsin diye saçmalamışlar..

Osmanbey durağını da 250-300 metre Harbiye'ye doğru kaydırabilirlerdi.. Geçenlerde Elmadağ-Harbiye arasındaki bir yere işim düştü.. Haritadan baktım, hem Taksim hem de Osmanbey duraklarına aynı mesafe gibi.. Giderken Taksim'den, dönüşte Osmanbey'e yürüdüm.. Hakikaten de her birinde perondan itibaren / perona kadar 12'şer dakika yürüdüm.. Tamam, 3-4'er dakikasını iniş/çıkışa harcamış olalım, ama benim gibi tempolu yürüyen birisi iki durak arasını 16-17 dakikada alabiliyorsa birbirine biraz uzak kalıyorlar demek ki..

Kullanıcı avatarı
Özgür Türkler
Sezonluk Yolcu

Mesaj gönderen Özgür Türkler » 25 Nis Pzt, 2016 09:02

Konsorsiyum'un sitesindeki bilgilere göre 2. TBM yaklaşık 3 ayda iki istasyon arasını bitirmiş 29.12.2015 - 04.04.2016 tarihleri arasında(Karadeniz mah - Tekstilkent).Mamutbey'e doğru geriye 3 istasyon kalıyor kazacağı, kabaca bir hesap ve bakım zamanlarınıda eklersek 1 yıl sonra bu TBM Mahmutbey de olacak demektir. 1 nolu TBM 3 ay geriden geliyor olduğuna göre demek ki en geç 2017 ortası gibi Mahmutbey yönüne kazıların bitmesi bekleniyor.
Burada gecikme riski 3 no lu TBM de gibi geldi bana. Şu anda Yeşilpınar istasyonuna varmak üzere olmalı. Daha Alibeyköy'e kadar kazıp oradan Mahmutbey yönüne geri dönüp tekrar kazı yapmaya başlayacak olduğunu düşünürsek Yenimahalle'ye 5 istasyon mesafe var demektir ki o da 15 ay artı bakım zamanı desek bir buçuk yıl eder. Yani 2017 sonu TBM kazı işlerinin bitme zamanı olarak görünüyor. Elektromekanik - testler vs dersek bu hattın açılışı 2019 u bulur, yanılıyor muyum?

Uğur
Serbest Geçiş

Mesaj gönderen Uğur » 25 Nis Pzt, 2016 09:59

Özgür abi 3. Tbm Yeni mahalle - Veysel karani arasını 1 kez bitirdi şimdi aynı arayı 2.ye kazıyor yine Yeni mahalleden başladı. Yalan olmasın ama Alibeyköy Veysel Karani aradı Natm galiba.

“Metro Projeleri, İhaleler, İnşaatlar” sayfasına dön