ist-RS.02 » İstanbul'da İhale Aşamasındaki Raylı Sistemler

Engin Y
Seyyah

Re: ist-RS.02 » İstanbul' da İhale Aşamasındaki Raylı Sistemler

Mesaj gönderen Engin Y » 24 Nis Pzt, 2017 10:07

Keşke güzel bir basın toplantısıyla duyursalardı şu ihale imzalarını da bilgilenseydik..

Kullanıcı avatarı
Özgür Türkler
Sezonluk Yolcu

Mesaj gönderen Özgür Türkler » 24 Nis Pzt, 2017 10:14

Doğuş'a uzatmaları da verdiklerine göre, gecikmeden memnun demek ki Büyükşehir :)

Kullanıcı avatarı
decimus
Kadrolu Personel

Mesaj gönderen decimus » 24 Nis Pzt, 2017 11:06

Metro işlerinde yer teslimi sureci uzun surdugunden bu hatlara gozle gorulur sekilde calismalarin baslamasi 2017 kasim-aralik ayini bulacaktir diye dusunuyorum.Çünkü metro hatlarinin çoğu sehir merkezi icinde oldugundan kamulastirma yapilmasi ve hak sahiplerini ikna & taşınma sureci 6 ayı bulacaktir.

Ayrica beni hayal kırıklığına ugratan diger bir konu ihale şartnamesinde bulunan TBM sayılarını projelerde 2 azaltarak yapilmasi dusunuluyor.Mesela bi projede 6 TBM sozlesmede var olmasina ragmen yuklenicinin 4 TBM hazirliklari yapmasi moralleri bozuyor.Bu sözlesmelerde bu TBM sayılari kontrol edilmeyecekse neden şart koşuldu ki ?

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 05 May Cum, 2017 14:07

M5 hattının uzatması olan Çekmeköy-Sultanbeyli hattı ile, Yenidoğan-Sarıgazi-Hastane aksındaki hattın sözleşmeleri imzalanmış, bu işler için İBB de Sn. Kadir Topbaş' ın da katılımı ile bir tören düzenlenmiş. Hayırlı uğurlu olsun.

https://www.ibb.istanbul/News/Detail/33950
10,9 km’lik Çekmeköy-Sancaktepe-Sultanbeyli ve 6,95 km’lik Sarıgazi-Taşdelen-Yenidoğan Metro Hatlarının sözleşmesi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle imzalandı. Saraçhane Başkanlık Binası’nda yapılan imza törenine, İBB Genel Sekreteri Hayri Baraçlı, Genel Sekreter Yardımcısı Eyyüp Karahan, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, yüklenici firmalar Doğuş İnşaat, Özaltın İnşaat ve Yapı Merkezi İş Ortaklığı şirketlerinin yöneticileri hazır bulundu.

Resim

Kullanıcı avatarı
decimus
Kadrolu Personel

Mesaj gönderen decimus » 05 May Cum, 2017 16:30

Esat yazdı:M5 hattının uzatması olan Çekmeköy-Sultanbeyli hattı ile, Yenidoğan-Sarıgazi-Hastane aksındaki hattın sözleşmeleri imzalanmış, bu işler için İBB de Sn. Kadir Topbaş' ın da katılımı ile bir tören düzenlenmiş. Hayırlı uğurlu olsun.

10,9 km’lik Çekmeköy-Sancaktepe-Sultanbeyli ve 6,95 km’lik Sarıgazi-Taşdelen-Yenidoğan Metro Hatlarının sözleşmesi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katıldığı törenle imzalandı. Saraçhane Başkanlık Binası’nda yapılan imza törenine, İBB Genel Sekreteri Hayri Baraçlı, Genel Sekreter Yardımcısı Eyyüp Karahan, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, yüklenici firmalar Doğuş İnşaat, Özaltın İnşaat ve Yapı Merkezi İş Ortaklığı şirketlerinin yöneticileri hazır bulundu.

Resim
Daha önce kulislerde Doğuş + Özaltın + Yapı Merkezi ortaklığının proje yönetimi konusunda "pilot" firma olarak Doğuş gösteriliyordu.İmza töreninde ki resme bakıldığında bu resmen doğrulanmış oldu.Doğuş İnşaat Ceo'su ortaklık adına imzaları attı.Demek ki Özaltın ve Yapı Merkezi daha geri planda olacak bu projede lider firma Doğuş İnşaat olacak.

Hayırlısı Olsun İnşallah..

Uğur
Serbest Geçiş

Mesaj gönderen Uğur » 05 May Cum, 2017 16:42

İki hat üstündeki farklı iki hastane durağı aynı hastane için mi hizmet verecek?

Engin Y
Seyyah

Mesaj gönderen Engin Y » 05 May Cum, 2017 21:09

Hattın ilk etabını bilmem kaçıncı uzatmaya rağmen bitiremeyen şirkete, daha hat bitmeden uzatmasının inşaatını da verdiler..

Hadi hayırlısı bakalım..

Engin Y
Seyyah

Mesaj gönderen Engin Y » 05 May Cum, 2017 21:12

Uğur yazdı:İki hat üstündeki farklı iki hastane durağı aynı hastane için mi hizmet verecek?
M5'te Hastane durağı mı var abi?

İki hat, Sarıgazi'de kesişiyor..
Hastane durağına yakın olarak M5'te Meclis Mahallesi durağı var..

Uğur
Serbest Geçiş

Mesaj gönderen Uğur » 05 May Cum, 2017 21:34

Sarıgazi ile Abdurrahmangazi durakları arasında Şehir Hastanesi diye bir durak var.

Engin Y
Seyyah

Mesaj gönderen Engin Y » 05 May Cum, 2017 22:34

Uğur yazdı:Sarıgazi ile Abdurrahmangazi durakları arasında Şehir Hastanesi diye bir durak var.
Hmmm, Vikipedi'deki haritada, Samandıra diye geçiyor o hat..

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 06 May Cmt, 2017 11:40

Uğur yazdı:Sarıgazi ile Abdurrahmangazi durakları arasında Şehir Hastanesi diye bir durak var.
ilk defa duyuyorum, haritalarda göremedim, wiki ye bakamıyorum zaten ben vpn kullanmıyorum kaldı ki daha önce de söyledim siz beğeniyor olabilirsiniz ama bence doğru kaynaklardan beslenmiyor, her neyse

Uğur
Serbest Geçiş

Mesaj gönderen Uğur » 06 May Cmt, 2017 11:45

Wiki'den değil belediye'nin koyduğu tanıtım görselinden teyit ettim

Resim

“Metro Projeleri, İhaleler, İnşaatlar” sayfasına dön