tr-D.07 » TCDD'den Haberler

Uğur
Serbest Geçiş

Re: tr-D.07 » TCDD den Haberler

Mesaj gönderen Uğur » 13 Eyl Prş, 2018 16:15

https://www.youtube.com/watch?v=LB6nKqsXRvc

Buyrun Japonya'dan bir örnek karayolu trafiğini keserek hemzemin geçitten geçen bir Shinkansen (hızlı tren)

Kullanıcı avatarı
Kamil16
Müdavim

Mesaj gönderen Kamil16 » 25 Kas Pzr, 2018 09:21

TCDD’ye vagon üreten firma konkordato ilan etti..
Marmaray ve TCDD'nin diğer vagon üretim ihalesi elinde bulunan Yavuzlar Vagon, mali sıkıntı yaşadığını belirterek mahkemeye konkordato başvurusunda bulundu.
Sakarya merkezli Yavuzlar Vagon San. ve Tic. Limited Şti.'nin mali sıkıntı içinde olduğu kaydedilen dava dilekçesinde, konkordato kararı verilmesi halinde, şirketin etkin bir biçimde faaliyetlerini yürütebileceği kaydedildi.

https://www.sozcu.com.tr/2018/ekonomi/t ... i-2757848/

Kullanıcı avatarı
Kamil16
Müdavim

Mesaj gönderen Kamil16 » 31 Ara Pzt, 2018 21:42

Ankara’daki yüksek hızlı tren seferleri, altyapı çalışmaları nedeniyle 2 Ocak ile 1 Şubat tarihleri arasında Eryaman YHT Garı’ndan gerçekleştirilecek..

https://www.trthaber.com/haber/turkiye/ ... 99571.html
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

Engin Y
Seyyah

Mesaj gönderen Engin Y » 08 Nis Çrş, 2020 15:29

Kamu hizmeti yükümlülüğü kapsamında yolcu taşımacılığı hizmeti verilecek demiryolu hatları: https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/ ... 0408-5.pdf

Kararın içinden metni alamadım, ancak tabloları resim olarak aşağıya yapıştırıyorum..

yhtana.PNG
bolgesel.PNG
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

Engin Y
Seyyah

Mesaj gönderen Engin Y » 08 Nis Çrş, 2020 15:47

Bu arada, kamu hizmeti yükümlülüğü kapsamında yolcu taşımacılığı hizmeti verilecek demiryolu hatları, geçen yılın Haziran ayında da belirlenmiş: https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/ ... 626-11.pdf

Bugünkü tablodaki eski tabloya göre değişimleri aşağıda listeliyorum..

- YHT
Ankara-Karaman eklenmiş
Ankara-Söğütlüçeşme/Halkalı kaldırılmış

- Ana Hat Trenleri
Gece seferi yapan Ankara Ekspresi (Ankara-Halkalı) eklenmiş
Gündüz seferi yapan Boğaziçi Ekspresi, Ankara-Arifiye'den Ankara-Gebze'ye değiştirilmiş

- Bölgesel Trenler
Adapazarı-Haydarpaşa, Adapazarı-Pendik olarak değiştirilmiş
Ankara-Karabük eklenmiş
Elazığ-Malatya çıkarılmış
Gaziantep-Nizip eklenmiş
Kapıkule-Sirkeci, Kapıkule-Halkalı olarak değiştirilmiş
Nazilli-Söke, Aydın-Söke olarak değiştirilmiş
Uzunköprü-Sirkeci, Uzunköprü-Halkalı olarak değiştirilmiş

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 08 Nis Çrş, 2020 21:25

Bölgesel trenler banliyö işletmesine girmeyecek olarak yorumluyorum İstanbul özelinde, doğru mu?

Engin Y
Seyyah

Mesaj gönderen Engin Y » 09 Nis Prş, 2020 10:47

Esat yazdı:
08 Nis Çrş, 2020 21:25
Bölgesel trenler banliyö işletmesine girmeyecek olarak yorumluyorum İstanbul özelinde, doğru mu?
Adapazarı-Pendik treni, Gebze-Pendik arasına girecek, onun dışında giren olmayacak abi, Trakya'dan gelenler Halkalı'dan doğuya geçemeyecek..

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 09 Nis Prş, 2020 11:12

O zaman sadece Ankara Ekspresi Halkalıya kadar girecek, bölgesel ile gelenler şehir merkezine girmeyecek, Trakya içinse bir ekspres zaten konmamış illa ki Halkalı demişler. Şu halkalı istasyonunu gidip baştan aşağı bir gezemedim, çok peronlu bir yapı kurmuşlar ama erişilebilirlik ne durumda çok merak ediyorum

Engin Y
Seyyah

Mesaj gönderen Engin Y » 09 Nis Prş, 2020 13:49

Esat yazdı:
09 Nis Prş, 2020 11:12
O zaman sadece Ankara Ekspresi Halkalıya kadar girecek, bölgesel ile gelenler şehir merkezine girmeyecek, Trakya içinse bir ekspres zaten konmamış illa ki Halkalı demişler. Şu halkalı istasyonunu gidip baştan aşağı bir gezemedim, çok peronlu bir yapı kurmuşlar ama erişilebilirlik ne durumda çok merak ediyorum
Aynen abi..

YHT ve Ankara Ekspresi, Halkalı'ya kadar gidecek..
Boğaziçi Ekspresi ise gündüz seferi olduğundan ve İstanbul'a vardığında iş çıkış saati olacağından, Gebze'de sonlanacak..
Adapazarı Ekspresi de Pendik'e kadar gelecek, ama daha ileriye gitmeyecek..

Engin Y
Seyyah

Mesaj gönderen Engin Y » 18 Mar Prş, 2021 16:37

Bölgesel tren seferleri, Cumartesi günü yeniden başlıyor: https://www.tcddtasimacilik.gov.tr/haber/577/
Yakın - Orta mesafedeki şehirlerarasında korona salgını nedeniyle ara verilen bölgesel tren seferleri 20 Mart tarihinden itibaren hizmet vermeye başlıyor. Yolcu talebinin yoğun olduğu Ankara - İstanbul arasında YHT sefer sayısı da 22 Mart’tan itibaren 10’a çıkıyor.

TCDD Taşımacılık Genel Müdürlüğü tarafından işletilen bölgesel trenlerde yolcuların güvenle, sağlıkla yolculuk etmeleri amacıyla her türlü tedbir alındı. Bölgesel trenlerde seyahat edecek yolcuların HES kodunu ibraz etmeleri gerekiyor.

Trenler sefer öncesinde dezenfekte edilerek halkımızın hizmetine sunuluyor. Tüm hatlarda olduğu gibi bölgesel trenlerde de yolcuların sosyal mesafeyi koruması, el hijyenine dikkat etmesi virüsün yayılmasının önüne geçiyor.

BÖLGESEL TREN SEFERLERİ

Kapıkule-Halkalı,

Adapazarı-Pendik,

Ankara-Polatlı,

Zonguldak-Karabük,

Basmane’den Ödemiş, Denizli, Aydın, Uşak, Alaşehir ve Tire’ye,

Aydın- Denizli-Söke,

Manisa-Alaşehir,

Eskişehir-Afyonkarahisar,

Eskişehir-Kütahya,

Mersin-Adana,

Mersin-İslahiye,

Mersin-İskenderun,

Sivas-Divriği,

Erzincan-Divriği,

Kars-Akyaka

“Batman-Diyarbakır arasında işleyecek bölgesel tren ise 22 Mart’ ta seferlerine başlayacak.

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 18 Mar Prş, 2021 17:05

Burdur ne durumda?

Engin Y
Seyyah

Mesaj gönderen Engin Y » 22 Mar Pzt, 2021 15:14

Abi,

Burdur'dan Isparta-İzmir arasında hizmet veren Göller Ekspresi geçiyor, ama ana hat trenleri kapalı kalmaya devam ettiği için o tren de henüz çalışmaya başlamadı..

“Devlet Demir Yollarından Haberler” sayfasına dön