tr-D.06 » Denizli ve Aydın Trenlerinin Muğla'ya Uzatılma Öne

Mehmet Kasım
Seyyah

tr-D.06 » Denizli ve Aydın Trenlerinin Muğla'ya Uz

Mesaj gönderen Mehmet Kasım » 28 Ağu Cum, 2009 13:30

Muğla'dan bir kol Bodrum'a, diğer kol Marmaris ve Fethiye'ye.

a-İzmir-Aydın-Muğla-Fethiye Demiryolu Hattı

b-Denizli-Muğla-Bodrum Demiryolu Hattı

Nasıl olur?Resim

ahmettekin
Aylık Paso

Mesaj gönderen ahmettekin » 28 Ağu Cum, 2009 14:05

Bu kadar yakın iki şehirden Muğla'ya ayrı hat inşa edilmez, ikisinin tam ortasından ayrılabilir hat. Muğla merkezine giden hattın tatil bölgelerine gitmesi hoş ama bizim için hoş, yazın birkaç ay yolcu taşınacak hat için sanmıyorum ki kaynak ayrılsın. Muğla'ya giden demiryolu sahilden devam edebilir Antalya'ya doğru, hatta bunu da diğer sayfalarda yazdığım Antalya demiryoluyla birleştirirsek güzel bir Akdeniz demiryolu olur, güzergah üzerindeki yerleşim merkezleri(Fethiye) her trenden yararlanabilir ancak ben sapmalı demiryolunun (Bodrum) faydalı olacağını düşünmüyorum. Yani şöyle, ülkemizde banliyö işletmeciliği olsa tamam, kışın sürekli banliyö çalışır, hafif, yerel yükler taşınır, yazın da yoğun yolcu taşımacılığı büyük kentlerle yapılır, yük ve banliyö de devam eder. Ancak öyle olmuyor sapmalı yollar bütün gün boş duruyor bir-iki tren dışında.

Mehmet Kasım
Seyyah

Mesaj gönderen Mehmet Kasım » 28 Ağu Cum, 2009 14:59

ahmettekin yazdı:Bu kadar yakın iki şehirden Muğla'ya ayrı hat inşa edilmez, ikisinin tam ortasından ayrılabilir hat.
nasıl yani haritada gösterirmisin.

http://www.tcdd.gov.tr/genel/harita.jpg

Aydın-Denizli hattı direk Antalya'ya uzatılarak İzmir-Antalya hattı kurulabilir.

ahmettekin
Aylık Paso

Mesaj gönderen ahmettekin » 28 Ağu Cum, 2009 15:48

Demek istediğimi anlamadın, Denizli'den ve Aydın'dan ayrı ayrı çıkış verilmez diyorum, iki kentin arasından ya da sadece birinden yol yapılır.

Mehmet Kasım
Seyyah

Mesaj gönderen Mehmet Kasım » 28 Ağu Cum, 2009 15:53

Tamam şimdi anladım.
Resim

“Devlet Demir Yollarından Haberler” sayfasına dön