gnl-TS.07:99 » Toplu Taşıma Kazaları 2010 [Arşiv]

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 06 Ara Pzt, 2010 13:14

Edinilen bilgiye göre, Beşiktaş'ın yıldız futbolcusu Guti, eğlenmek için gittiği gece kulübünden 34 AF 8461 plakalı cipiyle ayrıldı. Bebek Sahil Yolu'nda ters yöne giren Guti, Sarıyer-Taksim hattında çalışan 34 TN 2487 plakalı İETT otobüsüyle çarpıştı. İspanyol futbolcu, kazayı yara almadan atlattı. Olay yerine gelen polis ekipleri Guti'yi ifadesini almak çin Arnavutköy Polis Merkezi'ne götürdü. Guti'nin polis merkezinde alkol kontrolü yapmak isteyen polislere güçlük çıkardığı ileri sürüldü. 271 promil alkollü çıktığı belirtilen Guti'nin ehliyetine el konuldu.
Haber doğruysa Guti sahada patlayamamış gitmiş alemde patlamış sonrada İETT otobüsünde :) sırıtıyorum çünkü sevmem bu futbolcu tayfasını, param var ünlüyüm her haltı yerim düşüncesi, yer otobüsün tamponunuda yeseydin.

http://www.tumspor.com/haber/20101206/G ... carpti.php

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 08 Ara Çrş, 2010 14:26

http://www.haberturk.com/dunya/haber/57 ... n-carpisti
Bangladeş'in United News haber ajansı, kazada, çok sayıda kişinin de yaralandığını duyurdu.

Kazanın, başkent Dakka'nın 55 kilometre kuzeydoğusundaki Narsingdi tren istasyonunda meydana geldiği, bir yolcu treninin duran başka bir yolcu trenine çarptığı bildirildi.
Dünya' da belki de tren yolculuğunun en yoğun kullanıldığı bölgelerdir herhalde Bangladeş, Pakistan, Hindistan fakat buna rağmen ciddi anlamda bakımsız ve eski sistemleri ile sürekli büyük yolcu tren kazalarının yaşanması da kaçınılmaz oluyor galiba.

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 08 Ara Çrş, 2010 15:02

Hindistan bakımsız mı? Bilmem. Bangladeş ve Pakistan'ı da bilemem, oraları belki daha problemlidir, hele Bangladeş, Pakistan da tamamen işler bir hükümete sahip değıl. Ama Hindistan?

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 08 Ara Çrş, 2010 15:05

Başar bakım durumunu görmek için gidip bakmaya gerek yok, trenlerin, sinyalizasyonun ne halde olduğunu 5 tane youtube videosu ile görebiliyoruz ya, kocaman bir demiryolu sistemleri var ama dökülür halde, ha tabi şimdi senin bir arkadaşın kesin gitmiştir orda yerinde görmüştür :) ben pc karşısından sallıyorum gayette güzel oluyor. Elimde bir güç olsa belli enlemlerden ötesini böler dünyayı iki parça yapardım. Ben ve benim gibiler bir yanda bir de ötekiler olurdu.

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 08 Ara Çrş, 2010 15:18

Hindistan'a giden bir çok arkadaşım var, evet. Ama asıl gezen arkadaşım çok daha ilginç yerlerdeydi, Kore'ler, Kamboça, Miyanmar (yeni döndü oradan), Özbekistan, vs. Bangaldeş'e gitmedi galiba. Pakistan … benim eski bir arkadaşım Pakistan'da evlendi, ama şu an Suudi Arabistan'da yaşıyor, çoktandır da konuşmadık, yoksa sorardım. Hindistan hakkında bildiğim, oranın tren şebekesi bayağı üstün kalitede. Yuhtüpte 5 videoyla olmuyor bu iş, çünkü boyutlar mukaise edilemeyecek şekilde büyük. Tek tipi Asya farkı, çok fazla sınıflara sahip olmaları, 3 mü, 4 mü ne. Yani, 2. sınıf vasatsa da, ötekileri eh işte ;-) Ama galiba Hindistan konusunda bayağı yanılıyorsun. Pakistan'ı bilmiyorum, Bangladeş olabilir, orası çok kaotik ve biraz yoksulca. Hindistan çok zengin. Sri Lanka da bayağı zengin, harbi vardı sadece. İki arkadaşımız Butan ve Nepal'den geçen sene döndü, orası da oha yani. Ama tren yolu hakkında bilgim yok, tren var mı bile bilmiyorum. İstersen onlara bir sorarım. Yani, evet, oradaydık (ben değildim) ;-)

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 12 Ara Pzr, 2010 02:22

Aslında buna kaza değil ihmal sonucu ölüme sebebiyet vermek denilir ama suçlu kapı olunca kanunda çaresiz kalıyor.

http://www.haberturk.com/yasam/haber/58 ... si-oldurdu
Sakarya'da Adapazarı Tren İstasyonu'ndan saat 13.40'ta İstanbul'a hareket eden yolcu treni, Mithatpaşa Mahallesi 3. hemzemin geçitte dikkatsiz bir şekilde karşıya geçmeye çalışan Mehmet Kıyas'a çarptı. Trenin açık kapısının başına vurması sonucu 5 metre savrulan Kıyas, hemzemin geçit trafik levhasına çarparak yere yığıldı. Başından ağır yaralanan Kıyas, ambulansla Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Kıyas tüm müdahalelere rağmen kurtarılamazken yapılan incelemenin ardından tren seferine devam etti. Polis kazayla ilgili soruşturma başlattı.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 12 Ara Pzr, 2010 20:07

http://www.haber7.com/haber/20101212/Yo ... yarali.php
Edinilen bilgiye göre, Burdur'un Tefenni İstikametinden Antalya'nın Korkuteli istikametine giden Hüseyin Erkan'ın kullandığı 15 FC 393 plakalı yolcu midibüsü, Tefenni-Korkuteli karayolu Ovacık köyü yol ayrımında yoldan çıkarak Gent Deresi'ne uçtu.

Kazada yaralanan 32 kişi çeşitli hastanelerde tedavi altına alındılar.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 13 Ara Pzt, 2010 17:24

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 24 Ara Cum, 2010 22:10

SAKARYA'nın Sapanca İlçesi'nde, gezintiye çıkan 71 yaşındaki T.D. rayların üzerinden geçemek isterken geldiğini görmediği trenin çarpması sonucu can verdi.

Kaza, Sapanca Tren İstasyonu'nda bugün saat 15.00 sıralarında meydana geldi. Haydarpaşa’dan Eskişehir’e giden 11024 sefer sayılı tren, istasyon girişinde yaşlı adama çarptı. Tren istasyonunda bekleyenlerin gözleri önünde meydana gelen korkunç kazadan bir süre sonra elinde pazar arabasıyla olay yerine gelen eşi, acı haberi öğrenince snirik krizi geçirdi. Polisler onu bir ekip otosuna bindirip bölgeden uzaklaştırdı.
http://www.milliyet.com.tr/gelen-treni- ... f=haberici

Ben haberi biraz kısaltarak verdim, orjinali bana göre çok kötü bir habercilik ile sunulmuştu, gerçi 3. sayfa haberi olarak değerlendirirseniz normal bir üslup ama insani açıdan kötü buldum, bu yüzden düzenleyerek ve kırparak verdim.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 25 Ara Cmt, 2010 19:05

http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/goster/ ... d=16592149
Almanya’nın Köln kentinde Mülheim tren istasyonunda makasların buzlanmasını çözmeye çalışan 40 yaşındaki Tayfun Açık ile Alman meslektaşı banliyö treninin altında kalarak feci şekilde can verdi.

Evli ve üç çocuk babası olan Alman vatandaşı Açık’ın 20 yıldır taşeron firma aracılığıyla demir yolları şirketinde çalıştığı öğrenildi. Nevşehirli Açık’ın ailesiyle birlikte Langenfeld’de oturduğu belirlendi.

Trenin geldiğini duymadılar

Polisten alınan bilgiye göre kaza dün sabaha karşı meydana geldi. Makasların tamiri için raylar üzerinde çalışmalarını sürdüren iki işçi, Köln-Wuppertal hattında seyreden banliyö treninin geldiğini duymadı. 2 işçi feci şekilde can verirken, savcılık olayla ilgili soruşturma başlattı.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 28 Ara Sal, 2010 16:38

http://www.haberturk.com/dunya/haber/58 ... -yaralandi
İsrail'de, ülkenin kuzeyindeki Nahariya'dan Tel Aviv'e gitmekte olan bir trende çıkan yangında, 100'den fazla yolcu yaralandı.

Yolcuların çoğunun, alevlere boğulan trenden kendi çabalarıyla kaçmayı başardığı belirtilirken, yangına, trenin motorlarının birindeki elektrik kontağının neden olduğu sanılıyor.

Yolculardan biri, Ynet haber sitesine, sondan üçüncü vagonda aniden bir patlama sesi duyduklarını ve tüm vagonların bir anda keskin bir dumana boğulduğunu, trenin durmasıyla herkesin panik içinde kendisini dışarı attığını belirtti.

Bir başka yolcu ise yolcuların bazılarının diğer vagonlara kaçtıklarını, bazılarının trenin camlarını kırıp dışarı atladıklarını ifade etti.

İsrail demiryollarının eski bir çalışanı ise trende bir uyarı sisteminin bulunmadığını, makinistin ancak yolcuların çığlıklarını işittikten sonra treni durdurduğunu sandığını kaydetti.

Kilitli

“Arşivlenen Başlıklar” sayfasına dön