gnl-TS.07:99 » Toplu Taşıma Kazaları 2012 [Arşiv]

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 25 Kas Pzr, 2012 19:37

İtalya'nın Kalabriya bölgesinde meydana gelen tren kazasında 6 Romanya vatandaşı hayatını kaybetmiş, bir hemzemin geçitte meydana gelen kazada trenin çarptığı minibüs içerisinde bulunan 6 kişinin hepsi hayatını kaybederken makinist ve araçta bulunan 10 yolcudan ciddi yaralanan olmamış.

Resim
Foto: Vienna.at aracılığı ile APA/EPA

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 26 Kas Pzt, 2012 00:49

Rusya Acil Durumlar Bakanlığı’ndan Ria Novosti’ye yapılan açıklamaya göre, cumartesi günü Temryuk ilçesinde ZAO Tamanıheftegaz şirketine ait,hafif ham petrol yüklü 12 tanker vagon raylardan çıktı.69 vagonlu yük treninde tanker vagonların 4 tanesi ise alevler içinde kaldı.Yerleşim bölgesinden uzakta yaşanan kazada olağanüstü bir tehlike de yaşanmadı.Kazada ölen ve yaralanan olmaz iken vagonların raydan çıkmasının nedeni olarak rayların bağlantı noktalarının birileri tarafından sökülmesinden kaynaklandığı öne sürülüyor.
http://tcdd.net/rusyada-tren-raydan-cik ... i-tcdd-net
ABD’de Batı Teksas’ta bir trenin raydan çıkması sonucu 4 kişinin öldüğü bildirildi.Midland kenti sözcüsü Ryan Stout,Union Pasifik Demiryolu’na ait trenin,gaziler için düzenlenen özel bir günde resmi geçit için hazırlanan platforma çarpması sonucu 4 kişinin öldüğünü,17 kişinin yaralandığını söyledi.Sözcü Stout,yaralılardan 10′unun durumunun ağır olduğunu da sözlerine ekledi.
http://tcdd.net/abd-de-tren-kazasi-tcdd-net-haber

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 27 Kas Sal, 2012 20:27

Kazada otomobildeki 1 kişi öldü,3 kişi yaralandı.Tavşanlı-Tunçbilek beldesi seferini yapan yük treni,Moymul Mahallesi’ndeki kontrolsüz hemzemin geçitte İsmail Tunç(54) idaresindeki 22 DL 888 plakalı hafif ticari araca çarptı.Tren, aracı raylarda yaklaşık 250 metre sürükledi.
http://tcdd.net/tavsanlida-tren-otomobi ... i-tcdd-net

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Stuttgart’ta kopmuş kargo vagonları

Mesaj gönderen alabay » 30 Kas Cum, 2012 13:18

Ya, daha yeni döndüm o kentten, ve de trenle yoldaydım, Feuerbach’ın oradan geçtim, insanın kanı hafif buzlanıyor :shock:

Bu sabah Stuttgart’ın kuzeyindeki Kornwestheim kargo garında üç ray yüklü vagon kopup, kent merkezine doğru gitmeye başlamışlar. Şimdi Stuttgart’ı bilen var mı, bilmem, ama hep derim, İstanbul gibi dik yokuşlu bir kent, yani Stuttgart merkezi bir ova, etrafı dağ. Bir demiryolları işçisi farkedip, bir makası değiştirmiş, vagonlar böylece büyük bir hızla bir kör raya yönlendirilmiş. Ama yedi kilometre aşağı doğru yuvarlanıp, ne güçle sondaki tampona vurmuşlar, artık kendiniz görün. Feuerbach istasyonu bomba patlamış gibi. Üst katında da birileri oturuyor. Ama kurtarılmışlar. Etraf kapalı ve banliyö ile tren seferleri büyük aksaklıklar yaşıyor.

http://www.badische-zeitung.de/nachrich ... -stuttgart

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 30 Kas Cum, 2012 14:36

Peronda kimse yoktu inşallah, vagon resmen perona zıplamış. Başıma benzer bir hadise gelmişti İstanbul Ulaşım depo sahasında, tek vagon ve sadece kendi ağırlığı idi bir şekilde durdurduk ama aklım gitmişti, tam iş çıkış saati ve danışmaya doğru giden başı boş bir vagon! çıkış yapan bir arabaya ya da yayalara çarpabilirdi, hakikatten ucuz kurtarmıştık.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 03 Ara Pzt, 2012 18:55

Zonguldak’tan Kilimli yönüne giderken bariyerin kapalı olmasına rağmen hemzemin geçitten geçmek isteyen 35 yaşındaki Turgay Bahar’ın kullandığı 34 VY 2291 plakalı otomobile yük treni çarptı.Çarpmanın etkisiyle yaklaşık 10 metre savrulan otomobil yol kenarındaki korkuluklara çarparak durdu.Hemzemin geçitten geçerken kapalı olan bariyerin kenarına da çarptığı belirtilen otomobilde bulunan sürücü Turgay Bahar,32 yaşındaki Turan Bahar,55 yaşındaki Ali Can ve 43 yaşındaki Orhan Burhan yaralandı.
http://tcdd.net/kapali-bariyerden-gecen ... -net-haber

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 07 Ara Cum, 2012 12:14

Biraz evropadan kaza haberi vereyim, Viyana'da geçtiğimiz günlerde meydana gelen 2 tramvay kazası vardı, 2 kazada da kamyonla çarpışma meydana geldi fakat ciddi bir yaralanma olmadan araçlardaki hasar ve hafif yaralanmalar ile atlatıldı.

Bugün sabah 05:30 sırasında da U6 metro hattında Erlaaer Strasse istasyonu civarında raylardan geçmeye çalışan 24 yaşında bir gence metro aracı çarpmış, kaza sonrasında ağır şekilde yaralarak hastaneye kaldırılan gencin kimliği henüz belirlenememiş.

Bir tramvay kazasıda Graz kentinde meydana gelmiş, Graz Merkez Gar bölgesinde 54 yaşındaki yaya yoldan geçmek isterken tramvay sürücüsünün fark edememesi neticesinde çarpışma meydana gelmiş ve şahıs hayatını kaybetmiş.

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 07 Ara Cum, 2012 12:55

Ben de buradan iki şey bildirebilirim, ama önemli değil. Geçenlerde Freiburg’ta iki tramvay kazası oldu, bir tanesinde, kentin kuzeyinde 2 numaralı tramvay merkeze ilerlerken, sağında paralel giden bir otomobil, yasak olan bir yerde birden sola sapmak istedi ve böylece tramvayın yolunu kesti. Tramvay da ona göre arabayı iyice tuşladı. Ayrıca, kentin doğusunda 1 numaralı bir tramvay ile bir kamyon sürtüşmüş, kamyon duruyor muydu, sefer hâlinde miydi, bilmiyorum, ama 1 numara kentin o kısmında caddenin ortasından gidiyor (üstte belirttiğim 2 numara da öyle), ve yol biraz dar. İlk kazada iki kişi yaralandı, ikincisinde ise 1 numaralı tramvay hattında büyük aksamalar yaşandı. İkisi de facia yaşatmadığından, gazeteden kaynak verip geçmeyi gerek görmemiştim, ama belki mümkün olan (ve olan) tramvay kazaları hakkında fikir edinebilmemiz için elverişlidir, ondan şimdi ekliyorum.

İlk kazanın kaynağı (resimli, Almanca):
http://www.badische-zeitung.de/freiburg ... l-verletzt

İkinci kazağın kaynağı (resimsiz, Jap... şey, Almanca:
http://www.badische-zeitung.de/freiburg ... er-linie-1

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 07 Ara Cum, 2012 14:07

Sagol Başar, bende acikcasi muhtemel trvay kazalari ve sistemlerin yapisi hakkinda fikir verir ya da elde "bakin her yerde oluyor" diyenlere karsi oluyorda esnasinda ve sonrasinda ne oluyor diye aktariyorum :) yoksa pek cok kisiyi ilgilendirmez buuk ihtimal ile, bende boyle hafif olaylarda kaynak vermiyorum cogunu direkt basili gazeteden okudugum icin.

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 10 Ara Pzt, 2012 13:42

Ya, düşündüm, taşındım, şunu acaba nereye yazayım diye … belki haberler kısmında özel bir öbek daha açmalı.

Bu kaza değil aslında, ama Freiburg yeni bir ray bileme aracı almış. Ben daha görmedim, genelde 50’li, 60’lı senelerden kalma bir tramvay vagoncuğu bileme işleri için gezer, biraz bizim Moda tramvayı gibi, hani eskiden İETT’de servis (?) araçları vardı ya, Tamir Otosu :-) Neyse, bugün o yeni bileme aracı Freiburg’un en ana baba ana aksında sıkışmış. Nedeni belli değil. Öyle duruyor, trafik alt üst :-) Tramvay trafiği, çünkü gardan geçen doğu-batı ekseni kaputt :-)

http://www.badische-zeitung.de/freiburg ... tauen-sich

Daha haberler gelecekmiş.

Esat, resim hakkında fikrim yok, sen bilirsin belki, oradan alıp, buraya koyabilir miyiz? Olmaz mı?

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 10 Ara Pzt, 2012 14:04

Resim

Yuh ray taşlama makinesi kalmış yolda :) yani Zweiwege falan olmadığını anlamıştım zaten çünkü hemen çekersin yoldan ama bunu çekmek için ya bir vagon ya da dediğim Zweiwege LKW lerden lazım, o da araç yürürse tabii. Enteresan, okuycam bir ara.

Foto BU LİNK ten alıntıdır

Kullanıcı avatarı
alabay
Evliya Çelebi

Mesaj gönderen alabay » 10 Ara Pzt, 2012 15:26

Aman ama, hiii, neler oluyor :shock:

Bugün iyiki (!) çıkma durumum ertelendi, yanmıştım yoksa. Tiyatro ile gar arasında yolda kalan o bileme aracını tramvayla çekmeye çalışmışlar, tramvay da çekmekten dolayı arızalanmış, Johannes kilisesinde kalmış. Yuh be, ilk ana aks kapalıydı, şimdi iknci önemli yeri de çökerttiler, çünkü orası önemli bir makas bölgesi. Evet, şimdi otobüsler salındı :-) 3 ve 5 numaralı hatların Johannes kilisesi ve Heinrich-von-Stephan caddesi arası kullandıkları kesim otobüsle işletiliyor, 2 numara ne yapıyor bilmiyorum, çünkü o da sanırım şimdi işleyemeyecek, ama bari 1 numaranın yolu serbest. 3 ve 5 kısmen 1’in ana aksında işleyebilir. Geri kalan ağda hatlar işliyor diye yazıyor zaten.

Kilitli

“Arşivlenen Başlıklar” sayfasına dön