tkn-M.18 » World Of Subways Serisi - [Oyun/Simulasyon]

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 28 May Cum, 2010 14:30

alabay yazdı:Hayatımda oyun oynamadım desem, inanır mısın? Yani bilgisayar dünyasında, satranç, halma, tavla, pişti falan başka :D
Oynama zaten :) bak bi hakkaten gerçeği gibi mi diye diyorum. ;)

Kullanıcı avatarı
onickan
Abonman

Mesaj gönderen onickan » 04 Haz Cum, 2010 18:11

abi kusura bakmayın biraz geç yazıyorum tren hareket etmiyorsa muhtemelen kodlarda var bi hata. en iyisi sen oyunu komple sil. yine yükle. ama yüklemeden önce program files içindeki oyunun klasörünü de silmeyi unutma. sonra tekrar kur oyunu açıp options bölümünden sadece boşta olan kısımları 1 defa tıklayıp tuş ataması yap. switch olanlar trenin hareketi ve freni birini up birini down yap yani ok tuşları ile. diğerlerini de page down page up ınsert ve end tuslarına ata bunlar boşta çünkü. diğer tuslar kullanılıor bu sefer onlar devre dışı kalır. Sonra videoyu part 1 i izleyip kola hangi hareket verdiğime bakabilirsin. anons tuşlarını atama hiç. onlarda hata olabiliyor nedense.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 04 Haz Cum, 2010 18:18

Yok hareket ettirdim, eski model araçta biraz yine sorun yaşıyorum ama yeni model trende sorun yok hallettim, bir de benim klavyede pageup - down ve insert pek kullanışlı konumda deiller, ben W ve S tuşlarına yön seçme kolunu ayarladım, ileri geri ok ile de ivme vermeyi bir sorun yok çalışıyor ;) sağolasın yine de, diğer taraftan anonslarda kontrol etmedim numerik pad e atamıştım, dediğim gibi kontrol etmedim eksik varmı yokmu, ama sanırım yok.

Sen şu aldığın joystick takımından bahset biraz :) tren simulasyonu delileri okursa faydası olsun, gerçi oyun sitelerinde falan fazlası ile bahsediyordur bu konudan, zaten bizimde ana konumuz değil ama o bana resimlerini gönderdiğin paneller çok ilginçti, nasıl direksiyon ile yarış oyunu oynamak farklı bir zevk ise eminim o joystick ile tren sürmekte bir o kadar zevklidir.

Kullanıcı avatarı
onickan
Abonman

Mesaj gönderen onickan » 04 Haz Cum, 2010 18:42

valla hiç bi oyun sitesiyle ilgim yok girmiyorum uğraşmıyorum.
Oyunu joistik ile oynamak gerçekten daha zevkli yani klavye tabiki yine kullanıyorum oyun esnasında ama hareket etme ve kapı açıp kapatma sinyal verme olayları joistik ile daha zevk veriyor. Tavsiye ediyorum simulator oynayan arkadaşlara. Rail Simulator oyununda henüz denemedim ondada deneyeceğim.

Resim

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 29 Haz Çrş, 2011 18:42

WOS serisinin 3 ncüsü de yayınlandı. Aslında büyük bir sürpriz yok diyebilirim ben ya Londra ya da Moskova olur diye bekliyordum ve kutudan Londra çıktı. Evet oyunun 3. bölümü Londra metrosunu konu alıyor, şimdilik çok fazla bir şey yazamayacağım oynanabilir bir versiyon indirdim genel görüşümü yazayım oyunu full inceleyebilirsem bir şeyler aktaracağım tabii ki.

Öncelikle şunu söyleyeyim benim PC de bir değişiklik yapma zamanı gelmiş :) Grafik özelliklerini oldukça düşük tutmak zorunda kaldım, çünkü makinisti hareket ettirmek falan zulümdü, ekran tazeleme çok yavaşlıyor ve atlaya atlaya gidiyor :) tabi tüm görüntüler bu şekilde. Aynı zamanda oyun komutlara çok geç cevap veriyor ama bunların tamamı oyunun yüksek kapasiteli PC ler istemesinden kaynaklanıyor, yani benim emektar yine tadını vermeyecek gibi.

Kontroller basitleştirilmiş gibi, menü diye bir şey yok zaten. Ayarları yapabileceğiniz bir menü sonra oyuna gir. Londra metrosunda bir kaç hattı vermişler anladığım kadarı ile burada sefer tarifesi üzerinden saat seçerek o güzergahtaki o saati oynayabiliyorsunuz bir de kampanya dediğimiz tarzda oyunlar var sanırım ama o kısmı henüz kurcalamadım.

Oynanış daha basitmi diye soran olursa, ben treni ancak bugün hareket ettirebildim :) yani hareket sorunum devam ediyor. Sonra bir şekilde hareket ettirmeyi başardım bundan sonra da durup kalkmak sorun olmadı. Ama dediğim gibi klavyeden verilen komutlara oyun ya cevap vermiyor ya da çok geç cevap veriyor, dolayısı ile istasyonda kapıları açtım indimi bindimi biraz sıkıntılı, numerik klavyedeki 1,2 ve 3 tuşları ekranda bilgilendirme ekranları açıyor ama bunların görüşünüzü kapatmaması ve keyif kaçırmaması için tam ekran oynamanız lazım, pencere modunda çok rahatsız edici geldi bana. Bir ara bir iki ekran görüntüsü de koyacağım.

Bakalım ben artık bir sonraki versiyonda Moskova metrosunu bekliyorum ama geçen gün Cities In Motion da bahsettiğim olay benzeri bir girişim ile belkide Tokyo öne geçebilir. Bir gün İstanbul ya da bir başka kentimizi görebilirmiyiz? Bence göreceğiz, buna inanıyorum artık. Şu anda olmasa da özellikle İstanbul' da bir kaç metro hattının daha hayata geçmesinden sonra böyle bir oyunda kendisine muhakkak yer bulacaktır.

“Taşımacılık Oyun ve Programları” sayfasına dön