ist-TS.49 » Nasıl Giderim?

Ulaşım Yardım, Yolculuk Planlama, Nereden Nereye ve Nasıl Gidilir.
Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 13 Ara Cmt, 2008 13:28

Misafir yazdı:öncelikle merhabalar.internette araştırırken tesadüfen buldum burayı.benimde bir sorum olacak.ben kendi aracımla ankaradan zeytinburnu olivium veya adliyenin oraya gelicem sizce gidilecek en mantıklı yol hangisidir.yardımlarınız için şimdiden teşekkürler
Hoşgeldiniz, özel aracınızın otomobil olduğunu düşünerek Boğaziçi Köprüsünden geçiş yaptığınızı varsayıyorum. Bu geçişten sonra Havalimanı istikametine devam etmelisiniz, buradan sonra size iki tercih sunabilirim :

1. Haliç Köprüsü ve Edirnekapı geçidini geçtikten sonra yolun sağ tarafında kalın ve Topkapı tabelasını takip edin, yol sizi sağa verdikten sonra Topkapı için sol tarafa gideceksiniz, burayı çıktıktan sonra yine yolun sağında kalın Anıtmezarları sağ tarafınıza aldığınızda yol sizi Topkapı alt geçite çıkaracaktır, alt geçidin çıkışında Zeytinburnu tabelasını takip etmelisiniz, bu büyük alt geçitten çıktıktan sonra sol tarafınızda Eski İstanbul Surları ve kapılar kalacak, sırası ile Mevlanakapı, Belgradkapı ve Silivrikapıyı geçeceksiniz, bir sonraki trafik ışıkları Yedikule dir buradan sağa dönerseniz yaklaşık 500 metre yukarıda Olivium sağınızda kalacak.

2. (İstanbul' a son zamanlarda gelmedi iseniz önermem yan yollar kafa karıştırıcı olabilir) Yine Haliç Köprüsü ve Edirnekapı geçidini geçtikten sonra bu sefer Havalimanı - Bakırköy istikametine devam ediyorsunuz, Ambarlar sapağını geçtikten sonra ilk yan yola girerek devam etmenizi öneririm çünkü gireceğiniz yeri kaçırırsanız Bakırköy' ü dolaşarak geri gelmek zorundasınız, yan yola girdikten sonra Zeytinburnu girişinden girerek E-5 in altından geçeceksiniz, Veliefendi istikametine devam edin (Carrefour inşaatı sağınızda kalacak) ilk trafik ışıklarından sola girin, düz devam edin, dört yol ağzına geldiğinizde hafif sol çapraz karşınızda bir yokuş göreceksiniz bu yokuşu çıktığınızda Zeytinburnu Adliye' ye gelmiş olacaksınız, 200 metre kadar ileride solda Olivium' a varacaksınız.

Fatih Sultan Mehmet köprüsünü kullanarak geçecek iseniz (km fazlalılığı var) seçenekleriniz şunlar olabilir.

3. Okmeydanı sapağından girin, Topkapı sapağına kadar gidin, buradan E-5 e dönün, Haliç Köprüsünden sonra yukarıda verdiğim 1 ve 2. seçeneklerden hangisini istiyorsanız onu takip edin.

4. Okmeydanından dönmeyin ve Otogar istikametine devam edin, Otogar girişini kaçırmamak için Gaziosmanpaşa sapağından sonra yolun sağında kalın, Otogar istikametine yan yola girdiğinizde ilk girişe değil köprünün altından geçen ikinci girişe gireceksiniz ve Otogar tabelasını takip edin, sırası ile önce sağınızda Tekstil Kent, sonra solunuzda Meyve Sebze Hali, ileride sağda metro tesisleri ve solda Carrefour u göreceksiniz, hemen ardından Otogar sapağına geldiğinizde üstten Merter tabelalarını takip ederek devam edin, Merter istikametine giderken bir üst geçit geçeceksiniz (metro istasyonu yanında) bu geçitten sonra 3. ışıklardan sola dönerek E-5 yan yola girin ve 2. seçenekte verdiğim tarifi izleyerek devam edin.

harita ile falan da göstermek isterdim ama bence yazdıklarımı not alırsanız size bayağı yardımcı olacaktır.
En son Esat tarafından 14 Ara Pzr, 2008 14:07 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Misafir

Mesaj gönderen Misafir » 13 Ara Cmt, 2008 14:30

Esat yazdı:
Anonymous yazdı:öncelikle merhabalar.internette araştırırken tesadüfen buldum burayı.benimde bir sorum olacak.ben kendi aracımla ankaradan zeytinburnu olivium veya adliyenin oraya gelicem sizce gidilecek en mantıklı yol hangisidir.yardımlarınız için şimdiden teşekkürler
Hoşgeldiniz, özel aracınızın otomobil olduğunu düşünerek Boğaziçi Köprüsünden geçiş yaptığınızı varsayıyorum. Bu geçişten sonra Havalimanı istikametine devam etmelisiniz, buradan sonra size iki tercih sunabilirim :

1. Haliç Köprüsü ve Edirnekapı geçidini geçtikten sonra yolun sağ tarafında kalın ve Topkapı tabelasını takip edin, yol sizi sağa verdikten sonra Topkapı için sol tarafa gideceksiniz, burayı çıktıktan sonra yine yolun sağında kalın Anıtmezarları sağ tarafınıza aldığınızda yol sizi Topkapı alt geçite çıkaracaktır, alt geçidin çıkışında Zeytinburnu tabelasını takip etmelisiniz, bu büyük alt geçitten çıktıktan sonra sol tarafınızda Eski İstanbul Surları ve kapılar kalacak, sırası ile Mevlanakapı, Belgradkapı ve Silivrikapıyı geçeceksiniz, bir sonraki trafik ışıkları Yedikule dir buradan sağa dönerseniz yaklaşık 500 metre yukarıda Olivium sağınızda kalacak.

2. (İstanbul' a son zamanlarda gelmedi iseniz önermem yan yollar kafa karıştırıcı olabilir) Yine Haliç Köprüsü ve Edirnekapı geçidini geçtikten sonra bu sefer Havalimanı - Bakırköy istikametine devam ediyorsunuz, Ambarlar sapağını geçtikten sonra ilk yan yola girerek devam etmenizi öneririm çünkü gireceğiniz yeri kaçırırsanız Bakırköy' ü dolaşarak geri gelmek zorundasınız, yan yola girdikten sonra Zeytinburnu girişinden girerek E-5 in altından geçeceksiniz, Veliefendi istikametine devam edin (Carrefour inşaatı sağınızda kalacak) ilk trafik ışıklarından sola girin, düz devam edin, dört yol ağzına geldiğinizde hafif sol çapraz karşınızda bir yokuş göreceksiniz bu yokuşu çıktığınızda Zeytinburnu Adliye' ye gelmiş olacaksınız, 200 metre kadar ileride solda Olivium' a varacaksınız.

Fatih Sultan Mehmet köprüsünü kullanarak geçecek iseniz (km fazlalılığı var) seçenekleriniz şunlar olabilir.

3. Okmeydanı sapağından girin, Topkapı sapağına kadar gidin, buradan E-5 e dönün, Haliç Köprüsünden sonra yukarıda verdiğim 1 ve 2. seçeneklerden hangisini istiyorsanız onu takip edin.

4. Okmeydanından dönmeyin ve Otogar istikametine devam edin, Otogar girişini kaçırmamak için Gaziosmanpaşa sapağından sonra yolun sağında kalın, Otogar istikametine yan yola girdiğinizde ilk girişe değil köprünün altından geçen ikinci girişe gireceksiniz ve Otogar tabelasını takip edin, sırası ile önce sağınızda Tekstil Kent, sonra solunuzda Meyve Sebze Hali, ileride sağda metro tesisleri ve solda Carrefour u göreceksiniz, hemen ardından Otogar sapağına geldiğinizde üstten Merter tabelalarını takip ederek devam edin, Merter istikametine giderken bir üst geçit geçeceksiniz (metro istasyonu yanında) bu geçitten sonra 3. ışıklardan sola dönerek E-5 yan yola girin ve 2. seçenekte verdiğim tarifi izleyerek devam edin.

harita ile falan da göstermek isterdim ama bence yazdıklarımı not alırsanız size bayağı yardımcı olacaktır.
çok teşekkür ederim gerçekten yeterli ve faydalı bilgiler

serhat789

sisli cevahire en basit ulasim

Mesaj gönderen serhat789 » 29 Oca Prş, 2009 18:54

slm arkadaslar..sultanahmetten sisli cevahire gitmenin en kisa yolu nedir ?tramvay ile gidilebilirmi sadece yoksa otobus kullanmamiz lazimmi mutlaka simdiden tskler

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Re: sisli cevahire en basit ulasim

Mesaj gönderen Esat » 29 Oca Prş, 2009 19:04

serhat789 yazdı:slm arkadaslar..sultanahmetten sisli cevahire gitmenin en kisa yolu nedir ?tramvay ile gidilebilirmi sadece yoksa otobus kullanmamiz lazimmi mutlaka simdiden tskler
İETT nin verdiği önerileri sıralıyorum :
Tramvay ile Eminönü oradan 46Ç, Tramvay ile Beyazıt oradan 46H, Tramvay ile Karaköy oradan 74 ya da Kabataş' tan 46K ile Şişliye geçebilirsiniz, tabii bunların süreleri hakkında bir fikrim yok ama 46Ç için 13 durak diğerleri için 19 duraklık bir yolculuk söylüyor.

Ya da Tramvay ile 11-12 dk da Kabataş' a oradan 2 dk da Taksim e ve oradan da 4 dk da Şişli Cevahir e geçebilirsiniz, aktarma araları için 5 dk eklemenizi öneririm, bu şekilde min. 30 dk da varabilirsiniz.

cgo

Mesaj gönderen cgo » 12 Şub Prş, 2009 03:35

arkadaşlar öncelikle merhabalar... ben fatih/kocamustafapaşa'da oturuyorum. yeni iş yerim eyüp flatofis'te. daha önce pek yolum düşmediği için o tarafa biraz yabancıyım. otakçılar caddesi'nde bulunan flatofis'e pratik bir şekilde gitmem için o tarafı bilen bir arkadaş fikir verirse çok sevinirim.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 12 Şub Prş, 2009 13:24

cgo yazdı:arkadaşlar öncelikle merhabalar... ben fatih/kocamustafapaşa'da oturuyorum. yeni iş yerim eyüp flatofis'te. daha önce pek yolum düşmediği için o tarafa biraz yabancıyım. otakçılar caddesi'nde bulunan flatofis'e pratik bir şekilde gitmem için o tarafı bilen bir arkadaş fikir verirse çok sevinirim.
Koca Mustafa Paşa semtinden 35D K.M.Paşa-Balat hattına binerek Topkapı' da 48A Topkapı-Göktürk otobüsüne binerseniz, (Bildiğim kadarı ile Suriçinden kalkıyor) Demirkapı durağında inerek Otakçılar caddesine erişebilirsiniz, ama bahsettiğiniz bina Otakçılar caddesinin neresinde tam bilemiyorum, zaten sorgulama yaptığımız İETT sitesinde de Otakçılar durağı çıkmıyor ve yine bildiğim kadarı ile o caddeden otobüste geçmiyor, tabi Otakçılar caddesinin Haliç Köprüsü tarafında iseniz öneri şu şekilde olabilir :

Koca Mustafa Paşa semtinden (Odabaşı tarafında olduğunuzu düşünerek) yürüyerek Çapa' ya ya da yine 35D ile Topkapı' ya geçmenizi her iki seçenektede T1 Zeytinburnu-Kabataş tramvayı Zeytinburnu yönüne binerek Cevizlibağ-A.Ö.Y. durağında inerek metrobüs ile Mecidiyeköy yönüne binerek Haliç Köprüsü girişindeki durakta inmenizi önerebilirim, ama buradan da yine Otakçılar caddesine yürümek durumundasınız.

cgo

Mesaj gönderen cgo » 12 Şub Prş, 2009 14:01

esat bey soruma cevabınız ve önerileriniz için çok teşekkür ederim. binanın caddenin neresinde olduğunu çarpı ile işaretledim. söyleidğiniz iki alternatiften hangisi daha mantıklı? metrobüsü bende düşünüyordum ama karar veremedim?

Resim

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 12 Şub Prş, 2009 16:06

Hımm Ben olsam daha çok aktarmalı gibi görünsede metrobüsü tercih ederdim sanırım siz KAR iş merkezinin oradasınız, bildiğiniz gibi hemen orada metrobüs durağı mevcut çok fazla bir yürüme yolu yok aslında, yine de tercih sizin biraz sonra İETT den biraz daha farklı bir iki sorgulamaya bakacağım yani tramvay aktarmasını devre dışı bırakarak bir aktarma ile gidilebilirmi.

Mesajı düzenleyerek iletiyorum. Şimdi tam hatırlayamıyorum ama metrobüse en son Ocak ayında orada iken bindim Edirnekapı-Şehitlikte viyadüğün altında metrobüs durağı varmıydı? İETT sistemine henüz metrobüsü işlememiş, dolayısı ile orada durak görünmüyor??? Haliç köprü girişindeki durağın ismininde Ayvansaray olduğunu düşünerek iletiyorum bilginiz olsun.

Her halukarda ilk seçeneğiniz 35D, diğerleri aksi istikametlerden öneri veriyor ama yolu uzatmaya gerek yok. 35D ile aktarma seçeneklerinizi sıralayayım.

Topkapı' dan 41ST
Pazartekke' den 77MT
Edirnekapı' dan 34

bu hatların hangisine binerseniz binin Ayvansaray durağında inerek üst geçitten geçerek yürüyeceksiniz. Süre olarak bir şey söyleyemiyorum açıkçası bu biraz ücret bazlı bir öneri tek aktarma, diğer türlü bir önceki mesajımdaki metrobüs seçeneğinide bir kere deneyerek kararınızı siz verin :)

Selamlar.

Anonymous

Mesaj gönderen Anonymous » 03 Mar Sal, 2009 21:25

Yakuplu/Büyükçekmece Sağlık Sitesi durağından;
*taksime(beyoğluna)
*avcılara
*bizimkente(b.çekmece)
*yeşilköy (atatürk) havalaalanına
*çemberlitaşa
nasıl giderim?

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 04 Mar Çrş, 2009 02:37

echm02 yazdı:Yakuplu/Büyükçekmece Sağlık Sitesi durağından;
*taksime(beyoğluna)
*avcılara
*bizimkente(b.çekmece)
*yeşilköy (atatürk) havalaalanına
*çemberlitaşa
nasıl giderim?
Beyoğlu :
1. Yakuplu Belediyesi önünden 458 ile Balabanlı' ya oradan 145T ile Taksim' e geçerek buradan ister yürüyerek isterseniz tramvay ile,
2. Yakuplu Belediyesi önünden 458 ile Kuleli' ye oradan 73 ile Taksim' e geçerek buradan ister yürüyerek isterseniz tramvay ile,
3. Yakuplu Belediyesi önünden 458 ile Bağlar' a oradan 76D ile Taksim' e geçerek buradan ister yürüyerek isterseniz tramvay ile,

Bizimkent :
İETT sorgulamasında böyle bir durak yok.

Havalimanı :
1. Yakuplu Belediyesi önünden 458 ile Çobançeşme' ye oradan 96A ile Havalimanına geçebilirsiniz.

Çemberlitaş :
1. Yakuplu Belediyesi önünden 458 ile Kuleli' ye oradan 82B ile Beyazıt' a geçerek buradan ister yürüyerek isterseniz T1 Zeytinburnu-Kabataş tramvayı Eminönü yönüne binerek ulaşabilirsiniz.

Detaylı arama ve bilgileri www.iett.gov.tr ya da http://harita.iett.gov.tr adreslerinden yapacağınız aramalar ile edinebilirsiniz. İyi geceler.

Anonymous

Mesaj gönderen Anonymous » 14 Mar Cmt, 2009 20:39

merhabalar,mecidiyeköyden sütlüce kongre merkezine nasıl ulaşabilirim acaba yardımcı olabilir misinz?metrobüsle gidebileceğim söylendi ama daha önce hiç kullanmadım,nerdde inmek gerekir?yarın pazar ve ben 8:15 te kongre merkezinde olmalıyım.umarım o zamana kadar bu mesajım görülğr ve yardımcı olabilirsiniz.teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
Esat
Pir-i Seyyâh

Mesaj gönderen Esat » 14 Mar Cmt, 2009 21:02

crevassie yazdı:merhabalar,mecidiyeköyden sütlüce kongre merkezine nasıl ulaşabilirim acaba yardımcı olabilir misinz?metrobüsle gidebileceğim söylendi ama daha önce hiç kullanmadım,nerdde inmek gerekir?yarın pazar ve ben 8:15 te kongre merkezinde olmalıyım.umarım o zamana kadar bu mesajım görülğr ve yardımcı olabilirsiniz.teşekkürler.
Tabii ki metrobüs ile gidebilirsiniz ama oradan ya yürüyeceksiniz ya da bir aktarma yapacaksiniz, ineceginiz duragin ismi Halicioglu sanirim ama benim bir onerim daha var.

Mecidiyeköy de 54HT yi sorun ve o hatta binin, 54HT Mecidiyeköy - Hasköyhattidir, Kültür Merkezi duraginda ineceksiniz, ama yolculuk bir yarim saat kadar suruyor bilginiz olsun buna karsilik metrobus size hiz kazandiracaktir tabii ki.

Secenekleri degerlendirin, cabuk gitmek icin metrobus tek biletle gitmek icin 54HT derim.

“Nasıl Gidilir?” sayfasına dön